LMMDV

Young Lions Beat Band

2020. gada janvārī Melngaiļskolas junioru bends mainīja savu nosaukumu uz Young Lions Beat Band. Tā vadītājs ir saksofonists, flautists, komponists, producents un mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikas skolotājs – Deniss Paškevičs un Mūsdienu ritma mūzikas programmas vadītājs Andris Ločmelis. Beat Band muzicē 19 Liepājas bērnu mūzikas skolas audzēkņi vecumā no 10 līdz 15 gadiem.

Vēsture

Melngaiļskolas junioru bends dibināts 2015. gada septembrī. Tā vadītājs – trompetists un Melngaiļskolas bigbenda līderis Jānis Ivuškāns. Junioru bends ir viens no jaunākajiem skolas kolektīviem, bet ar milzīgu vēlmi un degsmi bērni un jaunieši nāk kopā, muzicē un kaļ lielus nākotnes plānus.

Nozīmīgākās uzstāšanās bijušas koncertzālē Lielais dzintars uz Lielās zāles skatuves koncertos "Zibsnī zvaigznes..." kopā ar skolas zēnu kori, kā arī 2017. gada 25. martā "Popmūzikas hiti džezā" kopā ar solistu saksofonistu Gintu Pabērzu, 2018. gada 28. februārī Melngaiļskolas bigbenda 5 gadu jubilejas koncertā kopā ar maestro Raimondu Paulu.

Junioru bends ieguvis arī godalgotas vietas festivālā – konkursā "Vēju ritmi": 2016. gadā – III vieta, 2017. – II vieta, 2018. gadā - I vieta, kā arī I pakāpe festivāla - konkursa "No baroka līdz rokam" finālā Rīgā 2017. gada 1. aprīlī. Nozīmīgākais sasniegums starptautiskā līmenī - izcīnīta II vieta - Sudraba diploms 19. Starptautiskā bigbendu festivāla/konkursa Čehijā. 2017. gada maijā junioru bends devās uz Vāciju, kur pavisam sniedza trīs koncertus projekta ERASMUS+ ietvaros.