Kora klases audzēkņu panākumi III Starptautiskajā klasiskās mūzikas konkursā "Astana Classic"

2020. gada nogalē Profesionālās ievirzes programmas Vokālā mūzika - Kora klase pedagoģes Evijas Golubas audzēknes Amanda Andriekus, Sofija Poņemecka un Alise Anženko piedalījās Kazahstānas galvaspilsētā Nursultanā rīkotajā Starptautiskajā klasiskās mūzikas konkursā "Astana Classic", kas veltīts komponista P.Čaikovska 180. gadadienai.

Mūsu skolas audzēkņi akadēmiskās dziedāšanas kategorijā ieguva I pakāpes laureātu diplomus.

Konkurss tika rīkots trešo reizi, bet šogad attālinātā formā. Tā dalībnieki bija bērnu mūzikas skolu, koledžu, kā arī mūzikas augstskolu audzēkņi. Dalībnieki vērtēja dažādu izpildītājmākslas žanru ietvaros – klavierspēlē, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu spēlē u.c., kā arī akadēmiskajā dziedāšanā. Liepājas solistes izpildīja latviešu mūzikas klasiķu J.Vītola un J.Mediņa solodziesmas koncertmeistaru Daigas Hiršsones un Normunda Kalniņa pavadībā. Ieraksti veikti mūzikas skolas atjaunotajā Melngaiļa koncertzālē.

Konkursā vērtēja priekšnesuma māksliniecisko sniegumu, muzikalitāti, balss tembru un spēku, intonācijas tīrību, vokālā tehniku, repertuāra atbilstību konkursa nolikumam un izpildītāja vecuma kategorijai.