Multimediāls koncerts "Saules meitas"

2019. gada 19. jūnijā, pulksten 19.00 Liepājas koncertzāles Lielais dzintars Kamerzālē uzstāsies Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Meiteņu koris, piedāvājot kolektīva vēsturē vēl līdz šim konceptuāli nebijušu koncertu "Saules meitas".

Ņemot vērā faktu, ka Profesionālās Izglītības kompetences centra Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (turpmāk tekstā PIKC LMMDV) Meiteņu kora neoficiālā himna ir diriģenta, pedagoga un komponista Andra Kontauta oriģināldziesma "Saules meita sagšas raksta", projekta idejas autore Dana Biteniece atklāj, ka nosaukumu šim koncertam nebija grūti izdomāt. Tas "atnāca" pats un likās pašsaprotams. Dziesma "Saules meita sagšas raksta" ir visa pamats, iedvesmas avots.

Koncertā Jūs sagaida latviskums, mūžības un nebeidzams diennakts cikls. Tas tiks panākts, savienojot dziesmas ar horeogrāfiju, scenogrāfiju ar video projekcijām, kā arī ar audio materiāliem, kas tiks izmantoti kā dziesmu pieteikumi, mainot ierasto koncertu programmas pieteikumu veidu. Koncertā, bez meiteņu koru neoficiālās himnas, skanēs latviešu tautasdziesmas un to apdares, kā arī Latvijā pazīstamu komponistu un rakstnieku garadarbi.

Horeogrāfijas programmu veidoja un iestudēja horeogrāfe un kustību skolas "KĀ" vadītāja Agate Cukura. Lielu ieguldījumu koncertprogrammas tapšanā devis koncertmeistars Normunds Kalniņš.

Audio ieraksti, kuri skanēs koncerta laikā, ir oriģināli un radīti īpaši šim notikumam. Ierakstu, kā arī projekta idejas autore ir Dana Biteniece, savukārt, tekstus PIKC LMMDV skaņu ierakstu studijā ierunājuši dažādu paaudžu pārstāvji. Audio ierakstu apstrādi veica PIKC LMMDV skaņas dizains un skaņu ierakstu priekšmetu skolotājs Dzintars Vītols.

Video projekcijas veidoja PIKC LMMDV Multimediju dizaina nodaļas audzēkņi skolotāja Jāņa Jankevica vadībā. Koncerta idejas un koncepcijas autore ir PIKC LMMDV Izglītības programmas Mūzikas projektu vadība 4. kursa audzēkne Dana Biteniece, kura šo projektu izstrādāja un veidoja sava kvalifikācijas darba ietvaros.

Ieeja pasākumā ir bez maksas!