Mākslinieku Egona Peršēvica un Ulda Rubeža izstādi "Nekurienes vidū" varēs skatīt Viļņā

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pasniedzēju, kā arī Latvijā un Liepājā labi zināmo mākslinieku (gleznotājs Uldis Rubezis un tēlnieks Egons Peršēvics) kopdarbu – izstādi "Nekurienes vidū" no 18. janvāra varēs skatīt Viļņā, "Svētā Jāņa ielas galerijā" ("Šv. Jono gatvės galerija").

Izstāde veidota, lai reflektētu uz mūsdienu mediju pārsātinātās vides ietekmē dzīvojošu cilvēku realitātes uztveri un tās ilūziju. Mākslas darbi radīti speciāli šai izstādei, abiem māksliniekiem dialogā runājot par realitāšu un ideju konfrontācijām. Izstāde Viļņā būs apskata līdz pat 31. maijam. Izstādē ir divas gleznu sērijas, instalāciju sērija un lielformāta skulptūra.

Mākslinieks Uldis Rubezis savos darbos jauc reālos dokumentālos kadrus ar nereāliem foniem, radot postsireālas ainavas, savukārt ready-made objektus viņš pārveido, radot miniatūras scenogrāfiskas ainiņas. Jaucot reālo (dokumentālo) ar nereālo, mākslinieks cenšas likvidēt robežas starp realitātēm un to uztverēm.

Savukārt mākslinieks Egons Peršēvics savā darbā "Dižkareivja G***a G*******a" (prototips ir reāls Latvijas Armijas kareivis, tādēļ viņa vārdu medijos minēt nedrīkst) arī runā par realitāšu konfrontāciju. Reāls cilvēks ir tāds, kādu mēs to redzam visās mums pieejamajās fiziski izmērāmajās dimensijās, turklāt viņš spēj vienlaicīgi pilnvērtīgi darboties pavisam citā virtuālā vidē, izspēlējot reālus un nereālus scenārijus. Apgleznoto un reālistiski veidoto figūru papildina gaismas instalācija.