Panākumi konkursā "SkillsLatvia 2019"

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi tradicionāli piedalījās nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2019 un ieguva godalgotas vietas. Divu dienu garumā 129 konkursanti no 34 profesionālajām izglītības iestādēm spraigā cīņā sacentās par medaļām un labākā meistara titulu.

Konkursa sadaļā "Tērpu dizains" Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkne  Danita Šķila ieguva 1. vietu, bet sadaļā "Grafikas dizains" Multimediju dizaina izglītības programmas audzēkne Annija Drungila ieguva 2. vietu. Pozīcijā "Mēbeļu izgatavošana" Mārtiņš Kuncītis izcīnīja 2. vietu (Koka izstrādājumu dizaina izglītības programma), savukārt sadaļā "Skatlogu dizains un noformēšana" Interjera dizaina izglītības programmas audzēknei Loretai Ronei tikai nedaudz pietrūka līdz godalgotai vietai. Paldies pedagogiem Normundam Vamzim, Zanei Bluķei, Guntim Jekstem, Ditai Lesiņai un Gunai Pogai par profesionālu darbu, sagatavojot audzēkņus nozīmīgajam konkursam.

Ņemot vērā sasniegtos rezultātus, 23. maijā audzēkņi un pedagogi saņems Liepājas pilsētas Domes pateicības rakstus.

LMMDV lepojas ar skolas absolventēm Luīzi Mihailovu, kura iepriekš piedalījās Eiroskills un ieguva 2. vietu Budapeštā, savukārt Linda Vilka WorldSkills konkursā Abu Dabī  ieguva izcilības medaļas.

SkillsLatvia 2019 konkursanti godalgas ieguva tādos prasmju konkursos kā tērpu izgatavošana, skatlogu dizains un noformēšana, grafikas dizains, datortīklu administrēšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana, galdniecības darbi, mobilā robotika un elektronika, inženierkomunikācijas, elektriskās instalācijas, datortīklu administrēšana un citos prasmju konkursos. Medaļu ieguvēji nozares profesionāļu un darba devēju vērtējumā ir demonstrējuši labākās prasmes un iemaņas.

Salīdzinot ar pirmo gadu, šogad konkurss ir kļuvis vēl vērienīgāks. Dalībnieku skaits ir būtiski palielinājies – šogad konkursā piedalījās par 33 konkursantiem vairāk nekā pirmajā gadā, proti, 129 konkursanti. Vienlaikus šogad par četrām ir pieaugusi profesionālo izglītības iestāžu pārstāvniecība, sasniedzot 34 mācību iestādes.

SkillsLatvia 2019 pulcēja aptuveni 10 tūkstošus apmeklētāju. Konkurss ir VIAA organizēts nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kas Latvijā notiek jau trešo gadu. Konkurss ar moto "Uzvar darītājs!" cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.