Muzeju naktī Liepājā muzicēs pasaules līmeņa trompetists no ASV Adams Rapa

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola parūpējusies par īpašu pārsteigumu Muzeju nakts apmeklētājiem. Sestdien, 18. maijā, koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā Civita Nova muzicēs pasaules līmeņa trompetists no ASV Adams Rapa un Melngaiļskolas bigbends.

Šī gada Muzeju nakts norisināsies zem zīmes "Taure un Vārds", tāpēc skola ir sarūpējusi neaizmirstamu iespēju – apmeklēt un dzirdēt pasaules klases trompetistu, kura vārds zināms ikvienam džeza mūzikas mīļotājam. Koncerta sākums pulksten 21.30.

Koncertā tiks atskaņoti arī Adama Rapas (Adam Rapa) skaņdarbi, kā arī Boba Mintcera (Bob Mintzer), La Barberas, Ritvara Garozas, Artas Jēkabsones, Čika Koreasa (Chick Coreas) u.c. džeza pasaulē pazīstamu autoru darbi. Mākslinieks Adams Rapa Liepājā ieradīsies jau trešdienas naktī un trīs dienas strādās ar LMMDV Melngaiļskolas bigbendu pie koncertprogrammas noslīpēšanas.

Koncertā piedalīsies arī LMMDV Junioru kombo skolotāja Jāņa Ivuškāna vadībā un vidusskolas džeza kombo "Magone" skolotāja Andra Buiķa vadībā. Abi šie ansambļi pēdējā laikā publiku īpaši patīkami pārsteiguši ar savu stilu un interpretāciju.

Adams Rapa ir trompetists, komponists, producents un skolotājs no ASV. Plaši pazīstams kļuva dēļ savas īpašās harizmas, entuziasma un enerģijas, ko mākslinieks dod ne tikai esot uz skatuves, bet arī strādājot ar audzēkņiem skolā. Dzimis Bostonā, Masačūsetsā. Trompeti sācis spēlēt 11 gados, 13 gados jau to darīja profesionālā līmenī, 16 gados jau bija pirmā trompete vairākos Bērklija Mūzikas koledžas bigbendos. 2017. gadā nodibināja savu kompāniju "LOTUS Trumpets", kas piedāvā sava īpaša dizaina mūzikas instrumentus.

Mākslinieks kopā muzicējis un veicis ierakstus ar Grammy balvas ieguvējiem. No 2001. līdz 2007. gadam Adams Rapa ļoti veiksmīgi darbojās Tony un Emmy balvu ieguvušajā Brodvejas šovā "Blast!", parādot vairāk kā 2000 šovus Ziemeļamerikā, Japānā un Anglijā. No tā laika trompetists sekmīgi darbojas teātru mūzikas jomā, sadarbojoties ar dažādām Japānas kompānijām.

Liepājā Adams Rapa piekritis strādāt gan ar trompetes spēles audzēkņiem, gan Melngaiļskolas bigbendu, iestudēt, kā arī koncertā atskaņot solo. Liepāja varēs ļoti lepoties, jo mākslinieks ļoti augstu kotējas gan ASV, gan Eiropā.

Mākslinieka klātbūtne Liepājā būs iespējama, pateicoties neatlaidīgam un profesionālam darbam, īpaši lielu ieguldījumu devuši Jānis Ivuškāns un Andris Buiķis.

Pasākumu finansiāli atbalsta VKKF, Liepājas Kultūras pārvalde un Liepājas muzejs.

VKKF     Liepajas-kulturas-parvalde     Liepājas muzejs