Lepojamies

LMMDV savu enerģiju, prasmes un talantu ieguldījuši un joprojām to turpina darīt daudzi lieliski pedagogi. Iepazīsti arī Tu viņus!

LMMDV

Andris Garokalns

"Radošs process ietver radošas veiksmes un radošas kļūdas. Lielu daļu sava laika mēs meklējam atbildes uz jautājumiem. Atrodot pareizos jautājumus, atbildes bieži sameklē mūs pašus."

Andris Garokalns – LMMDV Metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītājs.

Absolvējis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un Tallinas Mākslas akadēmijas (Igaunijas Valsts mākslas institūts) metālmākslas nodaļu.

Andrim ir labas prasmes jauniešiem dot gan praktiskās, gan teorētiskās zināšanas. Viņam raksturīgs laikmetīgs mācību saturs, kurā apvienotas tradicionālās prasmes un modernās tehnoloģijas, starpdisciplināra pieeja.

Andrim piemīt īpaša prasme orientēties gan dizaina, gan mākslas jomā, kas labi saskatāms audzēkņu darbos. Kā apliecinājums profesionālam pedagoga darbam daudzu gadu garumā ir gan Latvijas kultūras ministrijas atzinības raksti, gan 2010. gadā saņemtā skolas izcilības balva "Zelta griezums".

Andris Garokalns lepojas ar saviem, nodaļas absolventiem, kuri turpinājuši sevi pilnveidot, guvuši panākumus un sekmīgi strādā savā nozarē - Vaters Krētainis, Reinis Kuncītis, Edgars Spridzāns, Kaspars Millers, Ilze Ķibure, Mārtiņš Ēlerts, Uldis Bergs, Jānis Bunka, Kārlis Sidars, Andris Kreicburgs, Laura Kazberaviča, u.c. Nodaļas absolvents Edija Ābelis strādā LMMDV metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmā par pedagogu.

Aktīvi piedalās dažādos vietējos un starptautiska mēroga projektos. Īpaši izceļama ilggadējā sadarbība ar Starptautisko Eiropas Liceju Parlamentu (P.L.E.) , kas apvieno juveliermākslas skolas visā Eiropā. Kā pasniedzējs Andris gatavojis savus audzēkņus gan dalībai starptautiskās juveliermākslas izstādēs, konkursos, gan pats praktizējies un guvis pieredzi Portugāles, Itālijas, Francijas, Skotijas, Beļģijas juvelieru mācību iestādēs.

Izstrādājis dizainu Liepājas pilsētas apbalvojumiem – Goda zīmei un piespraudei "Gada liepājnieks", kā arī katru gadu kā metālmākslinieks A.Garokalns izgatavo šos pilsētas apbalvojumus.


LMMDV

Uldis Locenieks

Lielisks un prasīgs klarnetes spēles skolotājs, kā arī atsaucīgs kolēģis. Viņš ilgus gadus strādājis arī Liepājas Simfoniskajā orķestrī. Kopā ar diriģentu Jēkabu Ozoliņu Locenieks 2000. gadā izveidoja Liepājas bigbendu, kas šī gadsimta sākumā aktīvi darbojās Liepājas koncertdzīvē un piedalījās festivāla "Aile Jazz" veidošanā vairāku gadu garumā.

Paralēli darbam LMMDV viņš ir arī militārpersona - kapteiņleitnants Locenieks ir Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku orķestra priekšnieks. Kopā ar citiem mūziķiem – dienesta biedriem viņš aktīvi koncertē arī mācību iestādēs, tādējādi popularizējot pūšaminstrumentu spēli jauniešu vidū.

Audzēkņi, ar kuriem skolotājs lepojas, un kuri aktīvi koncertē un veiksmīgi piedalās dažādos konkursos - Madara Ozoliņa, Dāvids Donis, Emīls Atstājs un citi.


LMMDV

Māris Kupčs

Lielisks klasiskās ģitāras pedagogs, kurš turpina izcilā lietuviešu profesora Juliusa Kurauska ģitāras spēles filosofiju. Māris ir viens no ģitāras spēles pedagoģiskā virziena veidotājiem Latvijā, organizējot seminārus, meistarklases, Ģitāras dienas.

Māris Kupčs ne tikai audzina jaunos talantus, bet arī aranžē skaņdarbus ģitārai un ģitāru ansambļiem, bieži ir dažādu Latvijas un starptautisku ģitāras konkursu žūrijas sastāvā, kā arī pats koncertē kā solomākslinieks. Māris lepojas ar audzēkņiem, kuri guvuši iespaidīgus panākumus un veiksmīgi turpina izglītību – Miks Akots, Kristens Kupčs un Rovena Šellija Palkavniece. Vēl viens pedagoga darbības virziens ir populārās mūzikas skatuve – viņš jau daudzus gadus ir ģitārists Andra Ērgļa grupā, kā arī spēlē dažādos populārās mūzikas projektos.


LMMDV

Lina Adrejeva

Leģendārā LMMDV koncertmeistare, kura daudzu gadu garumā ieguldījusi lielu darbu neskaitāmu lielisku mūziķu attīstībā - starp tiem minami Liene Deņisjuka - Straupe, Andris Kontauts, Jurijs Savkins, Andris Ērglis un daudzi citi.

Viņa ir arī viena no kamermūzikas ansambļa "Liepājas trio" mūziķēm, ar šo sastāvu sniedzot daudzus koncertus un ar priekšnesumiem kuplinot dažādus pasākumus. Linu Andrejevu pamatoti uzskata par vienu no labākajām savā jomā – viņa daudzkārt saņēmusi apbalvojumus kā labākā koncertmeistare Latvijā.


LMMDV

Dzintra Budovska

"Ikvienā lietā, kuru Tu radi, Tu izgriez un ieliec daļu no sevis, savas dzīves un sava laika. Tas ir Tavs kadrējums. Iespējams – viss labākais ir palicis aiz…"

LMMDV Ādas izstrādājumu dizaina (LMMDV - Ādas izstrādājumu dizains) izglītības programmas vadītāja, izcila pedagoģe, viena no radošākajām un spilgtākajām personībām, kura profesionāli augstā līmenī, daudzu gadu garumā, stiprina nozares prestižu un vienlaikus motivē audzēkņus rast interesanto, netipisko, pieņemt izaicinājumus un sasniegt drosmīgus mērķus. Sieviete, kura spēj radīt aristokrātisku iespaidu, kaut patiesībā ir darba cilvēks ar sastrādātām rokām.

Viņai raksturīgs laikmetīgs mācību saturs, starpdisciplināra pieeja, un uz nākotni vērsts dizains. Aktīvi piedalās dažādos vietējos un starptautiska mēroga projektos, strādā ar ārzemju jauniešiem, kuri skolā ierodas dažādu projektu laikā.

Pedagoģi iedvesmo materiāls- āda, materiāla mijiedarbība un tehniskās iespējas to visu salikt kopā un novest līdz galaproduktam.

Dzintra Budovska lepojas ar audzēkņiem, kuri guvuši panākumus nozarē un attīsta savus zīmolus. Ilze Žaime "Zaime and Cole", Karīna Drišļuka "KaDrii leather workshop". Vairāki viņas audzēkņi turpina pedagoģisko darbu – Zane Bluķe, Solvita Bruže, Iveta Brence, Agate Ķiģele-Ābele.


LMMDV

Daiga Hiršsone
Izglītības programmas vadītājs, teorijas priekšmetu pedagogs

Izcila klavierspēles skolotāja, kuras devums 52 darba gados ir nenovērtējams. Skolotājas darba nozīmības apliecinājums ir gan Kultūras ministrijas un Liepājas pašvaldības Atzinības raksti par izcilu darbu, gan arī tas, ka viņas audzēkņi guvuši panākumus starptautiskos konkursos un sekmīgi turpina izglītību Latvijas un citu valstu mūzikas augstskolās.

Skolotājas darba rādītājs ir fakts, ka Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā par klavieru skolotājiem un koncertmeistariem šobrīd strādā 7 viņas bijušie audzēkņi. Daiga Hiršsone ilgus gadus ir bijusi Mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītāja, arī koncertmeistare. Bijušie audzēkņi, ar kuriem skolotāja lepojas - Francis Gaiļus, Kristīne Griffin (Kuļikova), Roberts Šamanskis, Agnese Prokofjeva (Kuplēna), Normunds Kalniņš un citi.