Lepojamies

LMMDV savu enerģiju, prasmes un talantu ieguldījuši un joprojām to turpina darīt daudzi lieliski pedagogi. Iepazīsti arī Tu viņus!


LMMDV

Gunārs Jēkabsons

Sporta skolotājs

Leģendārais LMMDV sporta skolotājs, kurš mūsu skolā strādā jau 51 gadu. Viņš ir galda tenisa vecmeistars un ilggadīgs treneris. Izglītību ieguvis Auces vidusskolā un Viļa Lāča Liepājas Pedagoģiskajā institūtā (tagadējā Liepājas Universitātē).

G.Jēkabsons nopietni un ar panākumiem nodarbojas ne tikai ar galda tenisu, bet arī spēlējis basketbolu, lielo tenisu un badmintonu.

Vairāk kā 60 gadu garumā līdz šai dienai Gunārs Jēkabsons piedalās augsta ranga Latvijas un starptautiskās sacensībās. Viņš ir daudzkārtējs Latvijas veterānu čempions galda tenisā vienspēlēs, ir uzvarējis arī Baltijas valstu veterānu sacensībās un ieguvis godalgotas vietas Ziemeļvalstu galda tenisa veterānu čempionātā. Piedalījies sacensībās Kaukāza un Balkānu valstīs, Vācijā, Zviedrijā, Čehijā, Krievijā, Polijā un citās valstīs.

Gunārs Jēkabsons Latvijas izlases sastāvā piedalījies PSRS meistarsacīkstēs un starptautiskās sacensībās, bijis Latvijas jaunatnes un pieaugušo izlases treneris.

Jau ilgus gadus audzēkņu gaidīta ir LMMDV ikgadējā Sporta diena, kurā skolotājs Jēkabsons vienmēr piedāvā radošas un atraktīvas sportiskās aktivitātes. Viņš ir lielisks skolotājs un brīnišķīgs kolēģis! Lepojamies!

Daudzi lieliski Latvijas akadēmiskie mūziķi un rokmūziķi ir lējuši sviedrus Jēkabsona sporta zālē, un viens no viņiem – dziedātājs un sitaminstrumentālists Andris Ērglis par skolotāju saka šādi: "Kad pirmoreiz satiku Gunāru Jēkabsonu, nodomāju, ka viņš ir pilnīgi traks vecis! Bet, kā zināms, trakajiem jau pieder pasaule! Kad sāku mācīties mūzikas vidusskolā (toreiz - koledžā), viņš laikam uzreiz saprata, ka es ar sportu esmu uz "tu". Viņam ļoti patīk tie mūziķi, kuriem galvā nav tikai notis, bet ir arī ārpus mūzikas nodarbes. Un jāsaka, ka man pat patika viņa stingrība un brīžam arī neiecietība, jo viņš zināja, ar kuru to var atļauties, ar kuru – nē. Esmu daudz sutas no viņa dabūjis! Uzskatu, ka Jēkabsona nozīme skolas dzīvē un jauno mūziķu audzināšanā ir ļoti liela, un viņš ir Skolotājs ar lielo burtu. Viņš varēja patikt vai nepatikt, bet vienaldzīgo nebija! Man – gan kā mūziķim, gan kā sporta mīļotājam, skolotāja Gunāra Jēkabsona nozīme ir bijusi ļoti liela."


LMMDV

Normunds Vamzis

Apģērbu dizaina izglītības programmas vadītājs.

Absolvējis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un Viļņas Mākslas akadēmijas modes dizaina nodaļu.

Sava darba entuziasts, pedagogs ar lielu atbildības sajūtu, kurš gatavo audzēkņus par izciliem apģērbu dizaina speciālistiem, spējīgiem radīt laikmetīgas tērpu kolekcijas. Pats tērpu mākslinieks, pedagogs šajā procesā ir paraugs un virzītājspēks. Lielisks piemērs, kā iekārtot motivējošu darba vidi. Normunds drosmīgi eksperimentē ar modes valodas pieņēmumiem un materiāliem. Modes avangards un praktiskums, krāšņums un lakonisms, krāsu, faktūru un fasonu spēles spraigums, tas viss piemīt Normunda radītajiem apģērbiem. Šīs prasmes tiek nodotas tālāk.

Tikai pēdējos pāris gados vien audzēkņu veidotie tērpi demonstrēti dažādos pasākumos, vairākās Latvijas pilsētās – jauno modes dizaineru skatēs, Liepājas Kultūras balvas 2018 ceremonijā, "Dizaina dienas 2019" pasākumā, profesionālās konceptizstādes "Es būšu" ietvaros rīkotājā modes performancē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī Latvijas Dizaineru savienības konkursā "Dizaina arēna 2019", ko atklāja ar modes performanci, kuras autors ir Normunds Vamzis.

Apģērbu izstrādājumu dizaina izglītības programmas audzēkņi regulāri piedalās starptautiskajos projektos, valsts konkursos, to ietvaros notiek modes skates, meistarklases un konkursi, kuros iegūtas godalgotās vietas. Nacionālajā Jauno profesionāļu meistarības konkursā "SkillsLatvia 2018", Radošās mākslas un modes tehnoloģiju jomas tērpu dizaina kategorijā 2. vietu ieguva audzēkne Anna Jurjāne. "SkillsLatvija 2019" konkursā, šajā pašā kategorijā, 1. vietu ieguva Danita Šķila. Ievas Agrumas kolekcija izvirzīta jauno modes dizaineru konkursa "Meringue 2019" finālam.

Normunda hobijs ir videoreklāmas un nelielu video rullīšu sagatavošana prezentācijām, skatēm, nodaļas darba popularizēšanai.

Normunds Vamzis lepojas ar absolventiem, kuri turpinājuši sevi pilnveidot, guvuši panākumus un sekmīgi strādā savā nozarē, piemēram, Liene Petrovica un Kims Jevdasjevs. Viņi abi saņēma balvu "Habitus Baltija" konkursā 2015. gadā. Vēl Ieva Kuduma, Laura Lasmane, Milana Felicija Semjonova, Anna Jurjāne, Agnese Polovenko un daudzi citi.


LMMDV

Rustams Bagirovs

Jaudīgs pedagogs un radošs, atraktīvs mūziķis. Brīvi pārvalda dažādas mūzikas valodas, bet viņam vistuvākā ir latīņu džeza mūzika. Rustams ir LMMDV Populārās un džeza mūzikas nodaļas vadītājs, māca džeza solfedžo, harmoniju, džeza akordeona spēli, strādā ar audzēkņu combo sastāviem, kā arī organizē brīvās improvizācijas vakarus "Jam Sessions".

Absolvējis akordeona klasi Džeza un populārās mūzikas konservatorijā Arnemā un latīņu mūzikas katedru maģistrantūrā Roterdamā (Nīderlandē). Trīskārtējs 1. vietas ieguvējs Nīderlandes valsts konkursos 2014., 2015. un 2016. gadā, kategorijā "light music". Piedalījies dažādos mūzikas projektos – "Alerusjon", "Mixer Band" un "Sunolhar Quartet", Marijas Naumovas grupā.

Rustams raksta mūziku, veido aranžējumus, kā arī aktīvi koncertē gan Latvijā, gan arī ārvalstīs - Horvātijā, Vācijā, Nīderlandē un citur.

Audzēkņi, kuri mācījušies teorijas priekšmetu kursu pie Bagirova, turpina tālākās studijas Latvijā un ārvalstīs, kā arī veiksmīgi darbojas profesionālajā jomā – Ieva Anna Avotiņa, Viktorija Petrova, Katrīna Kabiņecka, Mārtiņš Zālīte, Edgars Jānis Kārkliņš un citi.


LMMDV

Ilze Karlsone

LMMDV zīmēšanas un gleznošanas skolotāja, skolā sākusi strādāt 1997. gadā.

Saviem audzēkņiem ir skolotāja, kas atraisa, pamāca un ievada mākslas pasaulē. Audzēkņi un kolēģi viņu raksturo kā patiesu pret sevi, pret mākslu, progresīvu. Iemīlējuši skolotāju par mieru, ko viņa izstaro, par labestību un pacietību.

Skolotāja ne tikai audzēkņiem, bet arī savai ģimenei. Viņas rakstura stingrība ir visā viņas būtībā, šķiet, ka pat matu griezuma līnijas ataino to! Māksliniece strādājusi dažādās grafikas tehnikās – ofortu, litogrāfiju, bet pēdējos gados pievērsusies glezniecībai. Allaž saistījis savdabīgs mākslas izteiksmes veids un to meklējumi. Ilzi iedvesmo dabas krāsas, smaržas un norises dabā...

Kā gleznotāja un grafiķe Ilze Karlsone piedalījusies izstādēs Liepājā, Rīgā, Viļņā, Tallinā. Rīkojusi arī personālizstādes, un pagājušā gada nogalē viņa mūs priecēja ar savu personālizstādi "Pietura. Rudens" galerijā Romas dārzs.

Ilze Karlsone ir saņēmusi profesionālās izcilības apbalvojuma "Zelta griezums" balvu par mūža ieguldījumu pedagoģijā un mākslā.


LMMDV

Dace Dēliņa-Lipska

LMMDV izglītības programmas Vizuālā tēla stils vadītāja.

Absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas koledžu. Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi bakalaura grādu modes dizainā, studējusi figurālās glezniecības meistardarbnīcā un ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā.

Lai arī Dace ir rīdziniece, viņa spilgti iekļāvusies Liepājas mākslas dzīvē. Plašu atpazīstamību guvusi kā stila un kostīmu autore operai “Suitu sāga”. Interese par suitu ļaudīm māksliniecei radusies jau Jūrkalnes mākslas plenēra laikā, iepazīstoties ar suitu sievām un izjūtot īpašo novada atmosfēru, kas devis impulsu gleznu ciklam “Sauceejas”. Šis gleznu cikls valsts simtgades svinību laikā tika eksponēts Liepājas muzejā, Sanktpēterburgas modernās mākslas muzejā “Erarta”, Igaunijas Nacionālajā muzejā Tartu un citur. 2020. gada marta sākumā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” atklāta laikmetīgās mākslas izstāde “Nebeidzamā pagātne un nākotne”, kura apvieno Daces un divu Krievijas gleznotāju darbus.

Par darbiem saņemtas virkne godalgu ikgadējās rudens kopizstādēs Liepājas muzejā. Darbi atrodas Liepājas muzeja kolekcijā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Itālijā, Dānijā, Zviedrijā, Vācijā un ASV. 2018. gadā Daces Dēliņas-Lipskas sniegums tika novērtēts ar "Zelta griezums" balvu par veiksmīgu un radošu darbību mākslā.

Savulaik darbojusies žurnālistikā, rakstot par aktualitātēm modē un dizainā, veidojot stila lapas un foto sesijas glancētajiem žurnāliem un lielākajiem preses izdevumiem Latvijā. Nevainojama stila izjūta un pētniecības gars ir vērtības, ko Dace tur augstu godā arī mācot topošos stilistus.

Talantu, profesionālo māku un zināšanas Dace nodod saviem audzēkņiem, arī aktīvi iesaistoties dažādos projektos – gandrīz neviens LMMDV pasākums skolā vai ārpus tās nav iedomājams bez Vizuālā tēla stilistu izglītības programmas audzēkņu līdzdalības. Ikdienas mācību darbs tiek bagātināts ar tematiskiem projektiem ārpus skolas telpām, piemēram, foto sesiju Rundāles pilī un LU Botāniskajā dārzā, vai "Vējaino foto darbnīcu" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Vizuālā tēla stilistu izglītības programmas meitenes piedalījušās spēlfilmas "1906" filmēšanas procesā masu skatu dalībnieku grimēšanā, tā apgūstot ar kino grimu saistītus paņēmienus. Audzēknes darbojušās koncertuzveduma "Māja, skurstenis un mēs" skatuves mākslinieku tēlu izveidē, kuģa "Saratov" simtgades sagaidīšanas svētku dalībnieku vizuāla tēla noformēšanā Liepājā, Eiropas muzeju nakts pasākumos un citos radošos procesos.

Arī pret savu radošo procesu māksliniece izturas ļoti atbildīgi. Viņa uzskata, ka nav krāšņāka iedvesmas avota par dabu un interesantāka izpētes objekta par cilvēku. Daci viņas kursa biedrene Rasa Šulca raksturo kā ekspresīvu gleznotāju ar vēlmi un spēju izlauzties no ikdienības.


LMMDV

Normunds Kalniņš

Lielisks pianists un aranžētājs, pedagogs, viens no labākajiem un darbīgākajiem LMMDV koncertmeistariem – vienmēr sirsnīgs, atsaucīgs, radošs un rūpīgs. Viņu raksturo miers, pacietība un nosvērtība. Kalniņš izglītību ieguvis Liepājas 1. vidusskolā, Em. Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā, kā arī Liepājas Universitātē (tajā laikā - Liepājas Pedagoģijas akadēmija).

Normunds veiksmīgi darbojas ne tikai akadēmiskās, bet arī populārās mūzikas virzienā – viņš daudzus gadus spēlējis grupās “Tumsa” un “Willow Farm”, tajās pildot gan pianista, gan arī dziesmu aranžētāja funkcijas, sniedzis neskaitāmus koncertus un piedalījies studijas albumu ierakstā. Darbojies arī kā aranžētājs un nošu redaktors, sagatavojot izdevniecībām dažādus nošu izdevumus. Kā aranžētājs un producents Normunds veidojis dažādus muzikālus projektus un notikumus, bet nu jau devīto sezonu ir arī Liepājas teātra muzikālais vadītājs, piedaloties teātra izrāžu un muzikālu programmu sagatavošanā, arī pašam nereti kāpjot uz skatuves.

LMMDV audzēkne Katrīna Elizabete Elere (vokālā izglītības programma): “Normunds Kalniņš ir talantīgs un vienreizējs dziesmu aranžētājs, koncertmeistars. Ar Normundu sadarbība notiek jau 10 gadus, un es nevarētu iedomāties labāku koncertmeistaru par viņu. Mani panākumi nebūtu iespējami bez viņa, jo Normunds ir tas cilvēks, kurš sajūt katru manu elpas vilcienu un manā mācību procesā ir bijis viens no lielākajiem atbalstiem. Viņš vienmēr man jūt līdzi, pirms uziešanas uz skatuves cenšas mani nomierināt, pajokot, lai nestresoju, un, esot uz skatuves, ir dziesmā "iekšā" kopā ar mani. Ne par velti viņam jaunākais tituls ir "Gada labākais koncertmeistars 2019" vokālistu konkursā "Putnu bērni", un par šo titulu cīnījās 130 konkursa dalībnieku koncertmeistari. Novēlu ikvienam audzēknim tādu savstarpējo sapratni ar koncertmeistaru!”


LMMDV

Laura Gustovska

Talantīga komponiste un skolotāja, kura PIKC LMMDV audzēkņiem māca mūzikas teorētiskos priekšmetus un kompozīciju. Izglītību ieguvusi Em. Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā, kur kompozīciju mācījusies pie Romualda Kalsona un vēlāk Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, prof. Selgas Mences kompozīcijas klasē.

Lauras kompozīcijas guvušas panākumus gan Latvijā, gan ārpus tās – iegūtas godalgotas vietas dažādos jaunrades konkursos. Pēdējais panākums – viņas skaņdarba uzvara viendabīgo koru kategorijā starptautiskā kora mūzikas kompozīciju konkursā Katalonijā (Spānija). Viņas skaņdarbu novērtēja prominenta žūrija, un tas tika atskaņots leģendārajā Katalāņu Mūzikas pilī, Barselonā.

Komponistes skaņdarbus ir novērtējuši un atskaņojuši atzīti mūzikas profesionāļi, tostarp orķestris "Sinfonia Concertante", pūtēju orķestris "Rīga", Gunta Gelgote, Inga Šļubovska-Kancēviča, Agnese Egliņa, Ligita Sneibe un citi.

LMMDV audzēkne Ieva Ābola (džeza un populārās mūzikas izglītības programma): "Laura Gustovska kā skolotāja ir spējusi dot man pirmās praktiskās iemaņas kompozīcijā, sākot ar programmas Sibelius tehnisko iemaņu apguvi, kā arī viņas individuālo pieeju kompozīcijā, kur viņas sākotnējais solis ir galvenās domas koncepta izstrāde un tikai tad ķeršanās pie nošu lapas. L.Gustovska savās stundās ir spējusi raisīt vēlmi domāt tālāk par līdz šim izprasto un iedziļināties žanros un laikmetos, kuru durvis pati nebūtu izvēlējusies atvērt. Skolotāja spēj patīkami pārsteigt ar radošo garu un spēju ar to iedvesmot citus gan Eiropā, gan pasaulē. Nesamierināties ar sasniegto, bet vērst skatu tālāk uz priekšu."


LMMDV

Sandra Zāle-Zālīte

LMMDV Tekstilizstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītāja, pedagoģe, kura profesionāli augstā līmenī daudzu gadu garumā stiprina tekstila dizaina nozari. Viņu interesē sakņu meklēšana latviskajā dzīvesziņā, etnogrāfijā, arī vienlaicīgi domājot par starpdisciplināru pieeju un laikmetīgu dizainu. Pedagoģi iedvesmo dažādās aušanas tehnikas, materiālu mijiedarbība un tehniskās iespējas.

Sandra ir iedvesmojoša personība ar lielām darba spējām un dzīves mērķtiecību dažādu ideju realizēšanā.

Sandra Zāle-Zālīte savas prasmes un interesi par profesiju nodod tālāk saviem audzēkņiem gan mācību procesa laikā, gan paraugdemonstrējumos un meistardarbnīcās. Viņa atklāj tekstila dažādās iespējas radošo ideju īstenošanā, iemāca pacietību un rada aizrautību.

"Aušana sniedz gan atpūtu, gan relaksāciju!"
"Man patīk pats process, kā tas virzās uz priekšu, veidojas", saka pati Sandra.

Tekstilizstrādājumu izglītības programmas vadītāja aktīvi piedalās un stažējas dažādos vietējos un starptautiska mēroga projektos, strādā ar ārzemju jauniešiem, kuri ierodas praksē no dažādām partnerskolām – no Somijas, Lielbritānijas (Skotijas), Igaunijas, Portugāles un Itālijas.

Latvijas Dizaineru savienības konkursa “Dizaina arēna 2019” finālā iekļuva arī viens no S. Zāles-Zālītes vadītajiem kvalifikācijas darbiem.

Sandra Zāle-Zālīte lepojas ar audzēknēm, kuras guvušas panākumus tekstila nozarē un attīsta savus zīmolus – Larisu Tiļļu, Sandiju Brikmani, Agnesi Kirmužu, Lilitu Bauģi, Aivu Kukulīti, Montu Reimani un citām.


LMMDV

Andris Garokalns

"Radošs process ietver radošas veiksmes un radošas kļūdas. Lielu daļu sava laika mēs meklējam atbildes uz jautājumiem. Atrodot pareizos jautājumus, atbildes bieži sameklē mūs pašus."

Andris Garokalns – LMMDV Metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītājs.

Absolvējis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un Tallinas Mākslas akadēmijas (Igaunijas Valsts mākslas institūts) metālmākslas nodaļu.

Andrim ir labas prasmes jauniešiem dot gan praktiskās, gan teorētiskās zināšanas. Viņam raksturīgs laikmetīgs mācību saturs, kurā apvienotas tradicionālās prasmes un modernās tehnoloģijas, starpdisciplināra pieeja.

Andrim piemīt īpaša prasme orientēties gan dizaina, gan mākslas jomā, kas labi saskatāms audzēkņu darbos. Kā apliecinājums profesionālam pedagoga darbam daudzu gadu garumā ir gan Latvijas kultūras ministrijas atzinības raksti, gan 2010. gadā saņemtā skolas izcilības balva "Zelta griezums".

Andris Garokalns lepojas ar saviem, nodaļas absolventiem, kuri turpinājuši sevi pilnveidot, guvuši panākumus un sekmīgi strādā savā nozarē - Vaters Krētainis, Reinis Kuncītis, Edgars Spridzāns, Kaspars Millers, Ilze Ķibure, Mārtiņš Ēlerts, Uldis Bergs, Jānis Bunka, Kārlis Sidars, Andris Kreicburgs, Laura Kazberaviča, u.c. Nodaļas absolvents Edija Ābelis strādā LMMDV metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmā par pedagogu.

Aktīvi piedalās dažādos vietējos un starptautiska mēroga projektos. Īpaši izceļama ilggadējā sadarbība ar Starptautisko Eiropas Liceju Parlamentu (P.L.E.) , kas apvieno juveliermākslas skolas visā Eiropā. Kā pasniedzējs Andris gatavojis savus audzēkņus gan dalībai starptautiskās juveliermākslas izstādēs, konkursos, gan pats praktizējies un guvis pieredzi Portugāles, Itālijas, Francijas, Skotijas, Beļģijas juvelieru mācību iestādēs.

Izstrādājis dizainu Liepājas pilsētas apbalvojumiem – Goda zīmei un piespraudei "Gada liepājnieks", kā arī katru gadu kā metālmākslinieks A.Garokalns izgatavo šos pilsētas apbalvojumus.


LMMDV

Uldis Locenieks

Lielisks un prasīgs klarnetes spēles skolotājs, kā arī atsaucīgs kolēģis. Viņš ilgus gadus strādājis arī Liepājas Simfoniskajā orķestrī. Kopā ar diriģentu Jēkabu Ozoliņu Locenieks 2000. gadā izveidoja Liepājas bigbendu, kas šī gadsimta sākumā aktīvi darbojās Liepājas koncertdzīvē un piedalījās festivāla "Aile Jazz" veidošanā vairāku gadu garumā.

Paralēli darbam LMMDV viņš ir arī militārpersona - kapteiņleitnants Locenieks ir Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku orķestra priekšnieks. Kopā ar citiem mūziķiem – dienesta biedriem viņš aktīvi koncertē arī mācību iestādēs, tādējādi popularizējot pūšaminstrumentu spēli jauniešu vidū.

Audzēkņi, ar kuriem skolotājs lepojas, un kuri aktīvi koncertē un veiksmīgi piedalās dažādos konkursos - Madara Ozoliņa, Dāvids Donis, Emīls Atstājs un citi.


LMMDV

Māris Kupčs

Lielisks klasiskās ģitāras pedagogs, kurš turpina izcilā lietuviešu profesora Juliusa Kurauska ģitāras spēles filosofiju. Māris ir viens no ģitāras spēles pedagoģiskā virziena veidotājiem Latvijā, organizējot seminārus, meistarklases, Ģitāras dienas.

Māris Kupčs ne tikai audzina jaunos talantus, bet arī aranžē skaņdarbus ģitārai un ģitāru ansambļiem, bieži ir dažādu Latvijas un starptautisku ģitāras konkursu žūrijas sastāvā, kā arī pats koncertē kā solomākslinieks. Māris lepojas ar audzēkņiem, kuri guvuši iespaidīgus panākumus un veiksmīgi turpina izglītību – Miks Akots, Kristens Kupčs un Rovena Šellija Palkavniece. Vēl viens pedagoga darbības virziens ir populārās mūzikas skatuve – viņš jau daudzus gadus ir ģitārists Andra Ērgļa grupā, kā arī spēlē dažādos populārās mūzikas projektos.


LMMDV

Lina Andrejeva

Leģendārā LMMDV koncertmeistare, kura daudzu gadu garumā ieguldījusi lielu darbu neskaitāmu lielisku mūziķu attīstībā - starp tiem minami Liene Deņisjuka - Straupe, Andris Kontauts, Jurijs Savkins, Andris Ērglis un daudzi citi.

Viņa ir arī viena no kamermūzikas ansambļa "Liepājas trio" mūziķēm, ar šo sastāvu sniedzot daudzus koncertus un ar priekšnesumiem kuplinot dažādus pasākumus. Linu Andrejevu pamatoti uzskata par vienu no labākajām savā jomā – viņa daudzkārt saņēmusi apbalvojumus kā labākā koncertmeistare Latvijā.


LMMDV

Dzintra Budovska

"Ikvienā lietā, kuru Tu radi, Tu izgriez un ieliec daļu no sevis, savas dzīves un sava laika. Tas ir Tavs kadrējums. Iespējams – viss labākais ir palicis aiz…"

LMMDV Ādas izstrādājumu dizaina (LMMDV - Ādas izstrādājumu dizains) izglītības programmas vadītāja, izcila pedagoģe, viena no radošākajām un spilgtākajām personībām, kura profesionāli augstā līmenī, daudzu gadu garumā, stiprina nozares prestižu un vienlaikus motivē audzēkņus rast interesanto, netipisko, pieņemt izaicinājumus un sasniegt drosmīgus mērķus. Sieviete, kura spēj radīt aristokrātisku iespaidu, kaut patiesībā ir darba cilvēks ar sastrādātām rokām.

Viņai raksturīgs laikmetīgs mācību saturs, starpdisciplināra pieeja, un uz nākotni vērsts dizains. Aktīvi piedalās dažādos vietējos un starptautiska mēroga projektos, strādā ar ārzemju jauniešiem, kuri skolā ierodas dažādu projektu laikā.

Pedagoģi iedvesmo materiāls- āda, materiāla mijiedarbība un tehniskās iespējas to visu salikt kopā un novest līdz galaproduktam.

Dzintra Budovska lepojas ar audzēkņiem, kuri guvuši panākumus nozarē un attīsta savus zīmolus. Ilze Žaime "Zaime and Cole", Karīna Drišļuka "KaDrii leather workshop". Vairāki viņas audzēkņi turpina pedagoģisko darbu – Zane Bluķe, Solvita Bruže, Iveta Brence, Agate Ķiģele-Ābele.


LMMDV

Daiga Hiršsone

Izcila klavierspēles skolotāja, kuras devums 52 darba gados ir nenovērtējams. Skolotājas darba nozīmības apliecinājums ir gan Kultūras ministrijas un Liepājas pašvaldības Atzinības raksti par izcilu darbu, gan arī tas, ka viņas audzēkņi guvuši panākumus starptautiskos konkursos un sekmīgi turpina izglītību Latvijas un citu valstu mūzikas augstskolās.

Skolotājas darba rādītājs ir fakts, ka Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā par klavieru skolotājiem un koncertmeistariem šobrīd strādā 7 viņas bijušie audzēkņi. Daiga Hiršsone ilgus gadus ir bijusi Mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītāja, arī koncertmeistare. Bijušie audzēkņi, ar kuriem skolotāja lepojas - Francis Gaiļus, Kristīne Griffin (Kuļikova), Roberts Šamanskis, Agnese Prokofjeva (Kuplēna), Normunds Kalniņš un citi.