Mūsu absolvente Luīze Mihailova konkursā "EuroSkills 2018" izcīna sudraba medaļu

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas absolvente Luīze Mihailova starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā "EuroSkills 2018" izcīnījusi sudraba medaļu skatlogu noformēšanā. Kopumā Latvijas komanda 28 valstu konkurencē ieguva vienu zelta, vienu sudraba medaļu un trīs medaļas par izcilu sniegumu.

Konkurss Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā notika no 26. līdz 28. septembrim. Latvijas komandas 12 dalībnieki trīs dienas saspringtos konkurences apstākļos veica sarežģītus starptautiska līmeņa uzdevumus 10 profesionālo prasmju konkursos: modes tehnoloģijās, skatlogu noformēšanā, grafiskajā dizainā, IKT, tīmekļa vietņu izstrādē, flīzēšanā, elektriskajās instalācijās, smago spēkratu apkopē, ēdienu gatavošanā un restorāna pakalpojumos. Kopskaitā konkursā piedalījās 525 jaunie profesionāļi no 28 valstīm.

Interjera dizainu Luīze apguvusi pie LMMDV Interjera dizaina nodaļas pasniedzējiem G.Pogas, D.Lesiņas, G.Vērpes, R.Vīksnas un citiem izciliem pedagogiem. Atgādinām, ka Luīze Mihailova konkursā "LatviaSkills 2017" ieguva 2. vietu skatlogu dizainā un noformēšanā.

"Luīze, Tavs sasniegtais rezultāts apliecina Tavu talantu un mērķtiecīgo darbu, kuru esi ieguldījusi, lai sevi pilnveidotu. Skolas pedagogi ir priecīgi redzēt Tava darba augļus. Mēs lepojamies ar Tevi," uzsver LMMDV direktore Inga Auziņa.

28 valstu kopvērtējumā Latvijai ir 7. labākais komandas rezultāts, atstājot aiz sevis tādas valstis kā Nīderlande, Portugāle, Apvienotā Karaliste, Itālija, Beļģija, Zviedrija, Dānija, Vācija u. c. Lielākā konkurence šogad bija pavāru un frizieru profesijās – attiecīgi 24 un 22 dalībnieki. Savukārt komandās no Krievijas, Austrijas, Zviedrijas, Ungārijas un Nīderlandes bija lielākais dalībnieku skaits. "EuroSkills 2018" pulcēja ap 70 000 apmeklētāju, 350 mediju pārstāvju un 700 brīvprātīgo.

"EuroSkills 2018" apbalvošanas ceremonijas video: YouTube