LMMDV absolvente dodas uz starptautisko jauno speciālistu konkursu

Latviju starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā "EuroSkills 2018", kas Budapeštā notiks no 26. septembra līdz 28. septembrim, pārstāvēs 12 jaunieši, starp kuriem savas prasmes rādīs arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Luīze Mihailova, kas jau iepriekš startējusi pašmāju konkursā "SkillsLatvia 2017".

"Pagājušajā gadā piedalījos konkursā, noformēju skatlogu. Manu dalību konkursam pieteica pasniedzējas. Tad pati vēl īsti nesapratu, kam es esmu pieteikta un kas mani sagaida, tādēļ biju diezgan pārsteigta par to, cik tas viss bija nopietni. Togad konkursā ieguvu otro vietu un biju priecīga par gūto rezultātu, jo zināju, ka izdarīju cik varēju," stāsta Luīze.

Luīzei pēc tam piedāvāts turpināt trenētie, lai piedalītos "WorldSkills" konkursam, kas pirms gada norisinājās Abu Dabī.

"Sākumā nevarēju izlemt, vai vēlos turpināt, bet pasniedzēja mani pārliecināja, jo ja reiz ir dota šāda iespēja sevi pierādīt, tad kādēļ atteikties?" Nodarbības norisinājušās Rīgā, taču meitenei doti arī mājas uzdevumi, kur no dotajām precēm noteiktā tēmā jāsagatavo skices skatloga noformējuma un pēc tam Rīgā skice jārealizē.

"Atlases konkurss man nebija diez ko veiksmīgs - paliku kā rezervists, bet varbūt tā pat bija labāk, jo jutu ka neesmu vēl tik spēcīga, lai aizstāvētu Latvijas vārdu pasaules mērogā."

Tajā mirklī Luīze nav vēlējusies dalību turpināt. "Tas bija brīdis, kad vēlējos mest visam mieru, jo biju pārgurusi un vairs nebija ne spēka, ne vēlmes cīnīties. Laikam tādēļ, ka pārāk daudz iespringu uz šo visu un vairs nenāca motivācija, bez kuras nevar iztikt."

Taču Luīze saņēmās un trenējas, lai sniegtu savu labāko rezultātu.

"Pagaidām par tuvojošos konkursu nekādu satraukumu neizjūtu - mēģinu neiespringt. Varbūt tas neizklausās īsti pareizi, jo es trenējos un cenšos, bet vienkārši dažkārt noder atslābt," uzskata meitene.

Latvijas komandas vadītāja un VIAA direktore Dita Traidās skaidroja, ka "EuroSkills" konkursā satiekas izcilākie jaunie profesionāļi un nozaru eksperti no visas Eiropas, tāpēc dalība šādā vērienīgā meistarības konkursā ir iespēja Latvijai apliecināt profesionālās izglītības starptautisko konkurētspēju.

Pirms jauno profesionāļu izvirzīšanas dalībai "EuroSkills 2018", jaunieši savas prasmes demonstrēja vispirms skolās, tad labākie no viņiem sacentās nacionālajā konkursā "SkillsLatvia", kur godalgotie konkursanti ieguva iespēju piedalīties atlases konkursos, iepriekš rūpīgi gatavojoties. Vairāku mēnešu garumā 28 Latvijas komandas kandidāti nozares profesionāļu vadībā piedalījās VIAA organizētajās mācībās un meistarklasēs un turpinās gatavoties līdz konkursam Budapeštā.

Šogad konkursā "EuroSkills 2018" piedalīsies ap 600 jauno profesionāļu no 28 valstīm, tajā skaitā arī 12 jaunieši no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm. "EuroSkills" konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar pasaules mēroga profesionālās meistarības konkursu "WorldSkills".

Avots: liepajniekiem.lv