Liepājā tradicionāli plaši atzīmēta džeza nedēļa

Augusta pēdējā nedēļā no pirmdienas līdz piektdienai Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola organizēja džeza nedēļas aktivitātes. Tās ir gan meistarklases pie starptautiski pazīstamiem mūziķiem, gan grupu nodarbības un lekcijas. Šogad meistarklašu galvenā tēma - SVINGS, un nedēļas laikā apgūtās jaunās zināšanas ikviens interesents varēs vērot īpašā koncertā, kas notika piektdien, 31. augustā, plkst. 19.00 koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā Civita Nova.

Meistarklasi ritma grupai (ģitāristiem, basģitāristiem, sitaminstrumentālistiem un taustiņinstrumentālistiem) nedēļas garumā meistarklases pasniedza Izraēlas mūziķis Erans Hars Evens (Eran Har Even), saksofona spēles meistarklasi pasniedza Kanādas mūziķis Džonatans Lindhorsts (Jonathan Lindhorst), savukārt trompetes meistarklasi vadīja Lietuvas mūziķis Dominiks Višņausks (Dominykas Vysniauskas), bet par vokāla meistarklasi bija atbildīga Latvijas pārstāve Evilena Protektore.

Šogad meistarklašu galvenā tēma bija SVINGS, kuru jaunieši apgūst gan meistarklasēs, gan grupu nodarbībās un lekcijās. Džeza nedēļas ietvaros notika arī LMMDV Melngaiļskolas bigbenda mēģinājumi, kuros tika sagatavota noslēguma koncerta programma. Tajā piedalījās arī meistarklašu vadītāji, kas ir ne tikai izcili pedagogi, bet arī lieliski mūziķi.

Noslēguma koncertā ieeja ir bez maksas!

Džeza nedēļas ietvarā – 28. augustā - notika arī "Jazz Jam" restorānā Hot Potato, kurā koncerta daļā uzstājās Erans Hars Evens, Toms Rudzinskis, Jānis Jaunalsknis un Reinis Ozoliņš, bet improvizācijas daļā viņiem pievienojās arī Evilena Protektore, Džonatans Lindhorsts, Dominikas Višņauskas, LMMDV pedagogi un audzēkņi.

Džeza nedēļas īstenošanu atbalstīja VKKF, Liepājas Kultūras un Izglītības pārvaldes.