LMMDV kombo un Melngaiļskolas bigbends Vācijā izcīna augstas godalgas

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas kombo 10. starptautiskajā bigbendu festivālā Vācijā “Swingin` Saxonia” izcīnīja augsto 1. vietu, savukārt Melngaiļskolas bigbends nopelnīja godpilno 2. vietu.

Gandarījums ir īpaši liels, jo bigbends cīnījās mūzikas augstskolu un akadēmiju grupā. Rezultātā tikai par diviem punktiem atpalika no Prāgas Mūzikas akadēmijas džeza orķestra. Īpašas uzslavas no žūrijas izpelnījās LMMDV trompešu grupa, saksofonists Edgars Jānis Kārkliņš un bastrombonists Mārtiņš Knets.

Patiesi liels prieks ir par LMMDV kombo sasniegumiem, jo skolotājs Jānis Ivuškāns un Mārtiņš Zālīte kopā ar skolas audzēkņiem Katrīnu Kabiņecku, Edgaru Jāni Kārkliņu, Andri Žabri, Gitu Grinbergu un Aleksandru Eduardu Cimermani šo konkursa programmu iestudēja mūzikas mīlestības vadīti. Un rezultāts ir acīmredzams, turklāt nodarbības nav mācību procesa ietvarā, bet pēc brīvas izvēles.

Konkursa žūrijā darbojās trompetists, pianists, Bundesvēra bigbenda vadītājs Roberts Kuckercs (Robert Kuckertz), saksofonists, flautists, Leipcigas Hansa Eislera augstskolas bigbenda vadītājs Rofs fon Nordenskjolds (Rolf von Nordenskjold), kā arī komponists, aranžētājs, pianists, bigbendu mūziķis, profesors Ralfs Šrābe (Ralf Schrabbe).

Konkursā piedalījās bigbendi no Čehijas, Austrijas un Vācijas.