Mūzikas saule

Mūzikas saule

Autors:

Dziesmu un deju svētki lieljubileju godinām, publicējot sarunu ar Jāni Peteru par viņa pieredzi svētkos, ar Velgas Kinces stāstu par mazzināmiem pirmo svētku faktiem un ar pūtēju orķestru virsdiriģentu debitantu galeriju.
Jubilāru sarakstā tuvāks skats šoreiz pievērsts pianistei Gunta Rasa (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija), čellistam Ērikam Kiršfeldam, flautistam Reinim Lapam (Liepaja Symphony Orchestra), pianistam Jānim Rinkulim (NMV Emīla Dārziņa mūzikas skola), ģitāristam Kasparam Zemītim, State Choir LATVIJA un Sieviešu Koris Dzintars diriģentam Imantam Cepītim un dziedonei, Latvijas Nacionālā opera un balets solistei Žermēnai Heinei-Vāgnerei.
Dāvis Eņģelis pagarā sarunā izjautā Andris Dzenītis, savukārt citā tekstā mazliet tuvāk iepazīstam četrus jaunos komponistus: Aleksandru Avramecu, Ernestu Valtu Circeni, Henriju Poikānu un Anniju Annu Zariņu.
Armands Znotiņš klausās un apraksta Alfrēda Tuča un Jāzepa Lipšāna mūziku.
Aleksandra Line mūzikas gadatirgū jazzahead! satiek leģendārā žurnāla DownBeat Magazine ne mazāk leģendāro autoru Polu de Barosu (de Barros), bet Anete Ašmane-Vilsone aicina uz sarunu apskatniekus Ēriku Miezi un Valteru Sprūdžu.
Etnomuzikoloģe Ieva Vīvere pievēršas mūzikas autentiskuma zinātnei (“Autentiski es piedzimu, | Autentiski es nomiru…”).
Juris Griņevičs harismas tekstu sērijā šoreiz izvēlējies diriģentu Tomasu Bīčemu un citā rakstā ar patiku aplūko Marina Rebeka jaunākos ierakstus.


Izdevējs: Mūzikas un mākslas atbalsta fonds, 2023
ISBN: 9771407696004

Grāmatas kategorijas
Mūzika
Kultūra
Periodika