LMMDV
Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola

Taustiņinstrumentu spēle - Klavierspēle nodaļas audzēkņiem 2017. gads bijis ļoti piesātināts un panākumiem bagāts mācību gads. Mūsu audzēkņi ir piedalījušies dažādos konkursos, festivālos un koncertos, kā arī uzstājušies skolas prezentācijas pasākumos Liepājā un Dienvidkurzemes reģionā.

 

LMMDV

Nozīmīgākais notikums mūsu audzēkņiem bija Valsts konkurss klavierspēlē, kas notiek reizi četros gados. Šogad konkursā ar labiem panākumiem piedalījās I kursa audzēknis Pols Bernards Bernots un IV kursa audzēknis Roberts Šamanskis. Ļoti spēcīgā konkurencē ar vadošajām Rīgas skolām Roberts Šamanskis Valsts konkursa finālā ieguva godpilno III vietu. Lepojamies!

LMMDV

Ik gadu Latvijas klavierskolotāju asociācija sadarbībā ar kādu no mūzikas vidusskolām rīko visu Latvijas mūzikas vidusskolu pianistu festivālu. Šajā mācību gadā tas notika Daugavpils mūzikas vidusskolā, 14. oktobrī. Festivāls "Rotko vīzijas skaņās" izvērtās par ļoti interesantu notikumu, kurā veiksmīgi tika apvienotas mūzikas un mākslas jomas. Festivāla noslēgumā bija iespēja apmeklēt Rotko muzeju.

LMMDV

Pianistiem ik gadus notiek arī tā sauktais "mazais festivāls", kas nu jau vairāk kā 25 gadus pa kārtai ieskanas četrās mūzikas vidusskolās – Liepājā, Ventspilī, Cēsīs un Jelgavā. Šogad festivāls notika Ventspilī, 10. martā. Tajā no mūsu skolas piedalījās Pols Bernards Bernots un Roberts Šamanskis.

LMMDV

Liepājā regulāri tiek rīkotas izcilu pianistu un klavierspēles pedagogu meistarklases. 9. novembrī koncertzāles Lielais dzintars kamerzālē notika pianista Andreja Osokina meistarklase un koncerts. Meistarklasēs piedalījās arī mūsu skolas audzēkņi, kam bija iespēja muzicēt uz brīnišķīgā Steinway & Sons firmas instrumenta.

LMMDV

Pavisam nesen – 29. martā mūsu skola rīkoja absolventu un izcilnieku godināšanas pasākumu "Zelta griezums", kurā solo skaņdarbu spilgti atskaņoja IV kursa audzēknis Roberts Šamanskis.

Audzēkņiem bieži tiek dotas iespējas piedalīties muzikālos pasākumos arī citās Dienvidkurzemes reģiona mūzikas skolās, tādējādi prezentējot skolu.

Saņēmām jauku uzaicinājumu sniegt koncertu Liepājas 2. mūzikas skolā. Tā bija iespēja audzēkņiem iejusties citos, neierastos koncertēšanas apstākļos, ko veiksmīgi paveica Pols Bernots un Roberts Šamanskis.

LMMDV

Jāpiemin vēl viens mūsu audzēkņu panākums - 12. aprīlī 4. Starptautiskajā klavieru duetu un kameransambļu konkursā kameransamblis Laura Liepiņa (saksofons), Roberts Šamanskis (klavieres) un Andris Žabris (marimba) tajā ieguva III vietu! Apsveicam!

LMMDV

Mūsu skola regulāri rīko arī dažādus koncertus bērnudārzu audzēkņiem, iepazīstinot viņus ar mūzikas instrumentiem. Šogad 7. marta koncertā un prezentācijā "Mikipeles piedzīvojumi mūzikas skolā" jauka iespēja darboties ar bērniem bija Robertam Šamanskim. Viņš iepazīstināja bērnus ar instrumentu, atklājot viņiem klavieru tembrālo iespēju pasaules daudzveidību.