LMMDV
Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola

Jaunrades dziesmu konkursa "Kas mēs bijām, būsim, esam" 2. kārtas koncerts "Tu Lasi" Alojā

Divi Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi – Maiga Meļķe un Marks Matisons – 2017. gada 14. oktobrī devās uz jauno autoru dziesmu konkursu Alojā.

Aloja ir neliela pilsētiņa Vidzemes ziemeļos, kura pārsteidz ar spēcīgu dzīvot sparu. No turienes cēlušies tādi ievērojami ļaudis kā dzejnieks Auseklis un diriģents Indriķis Zīle. Pirmo no šiem godinot, jau 12 gadus pēc kārtas alojieši aicina jaunos un topošos komponistus kora dziesmu jaunradei konkursā "Kas mēs bijām, būsim, esam".

Konkurss notika divās kārtās, no kurām pirmajā žūrija pēc notīm vērtē iesūtītās dziesmas, labākās izvirzot uz otro kārtu. Izvēlētās dziesmas pirmatskaņo Vidzemes un Zemgales mūzikas skolu kori, kam seko veiksmīgāko jaundarbu autoru apbalvošana.

Pirms noslēdzošā koncerta žūrija, kuras sastāvā šogad bija komponiste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas katedras profesore Selga Mence, komponists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas katedras docētājs Ēriks Ešenvalds un kordiriģente Māra Skride – tikās ar jaunajiem skaņražiem. Pieredzes bagātie kormūzikas eksperti dalījās ar vērtīgiem padomiem, komentējot katru no 2. kārtā tikušajām oriģināldziesmām. Uzmanība bija pievērsta gan pierakstam, gan kompozīcijas piemērotībai korim, gan teksta izvēlei – par pēdējo visvērtīgākos komentārus varēja līdzdalīt klātesošā dzejniece Inese Zandere, kas bija pasākuma īpašā viešņa.

Koncertā 300 mūzikas skolu koru dziedātāji no Smiltenes, Rīgas, Salaspils, Valmieras, Ādažiem, Zvejniekciema, Aizkraukles, Jelgavas un Alojas pirmatskaņoja jaundarbus. Marka Matisona kora dziesmu "Sadzīs pēdas" izpildīja Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris "Vivace" diriģentes Andras Fenhanes vadībā, savukārt Maigas Meļķes dziesmu "Ziedoņa negaiss" – diriģentes Lauras Iesavas vadītais Ādažu Mākslas un mūzikas skolas koris. Koncerta otrajā daļā apjomīgais kopkoris virsdiriģentes Airas Birziņas vadībā izpildīja iepriekšējo gadu laureātu dziesmas, kā arī Selgas Mences dziesmu "Saulīte" un pirmatskaņoja Annas Veismanes dziesmu "Tu lasi", kas veltīta konkursam. Ar īpašiem savas dzejas un prozas lasījumiem priecēja dzejniece Inese Zandere.

Svētkus noslēdza laureātu paziņošana. To vidū arī LMMDV audzēkne Maiga Meļķe, kurai žūrija piešķīra veicināšanas prēmiju. Sveicam un vēlam panākumus arī turpmāk!

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola | Lapas karte
Ausekļa iela 11/15, Liepāja, LV-3401 | E-pasts: info@lmmdv.edu.lv | Tālrunis: 63422330