LMMDV
JAUNUMI

Godalgotas vietas Valsts konkursā stīgu instrumentu spēlē

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) jaunie mūziķi veiksmīgi startējuši Valsts konkursā stīgu instrumentu spēlē un saņēmuši vairākas godalgotas vietas. Konkursa III kārta februāra sākumā notika Rīgā.

Konkursā I pakāpes diplomu saņēma Pēteris Caune (pasniedzēja L. Sveile), III pakāpes diplomus saņēma Margarita Korjakovska (pasniedzēja L. Sveile), Ļubova Kučerenko (pasniedzēja L. Skinča), Everita Ulberte (pasniedzēja B. Zariņa-Blaščinska) un Jurģis Ozols (pasniedzēja D. Barona).

Konkursa III kārtā norisinājās laika posmā no 6. līdz 8. februārim A. Dombrovska mūzikas skolā. "Kā jau savā uzrunā uzsvēra čellu žūrijas komisijas priekšsēdētāja L. Zemberga, tad visi konkursa III kārtas dalībnieki jau ir uzvarētāji, jo ir norisinājusies milzīga atlase, un tie, kuri ir izvirzīti dalībai konkursa noslēgumā, ir patiešām valstī vislabākie jaunie vijolnieki un čellisti," stāsta LMMDV Stīgu instrumentu spēles izglītības programmas vadītāja Dita Barona.

Vidējās izglītības programmās konkurss norisinājās divās kārtās - 18. janvārī pirmā kārta norisinājās LMMDV telpās. Konkursā piedalījās visi Stīgu instrumentu spēles izglītības programmas audzēkņi no I- IV kursa. Uz noslēguma kārtu tika izvirzītas divas vijolnieces un viena altiste. Audzēknes bija labi sagatavojušās un uzstājās veiksmīgi. Īpaši spoži startēja IV kursa audzēkne Annija Elizabete Meija (pasniedzēja Zane Dziesma). Annija kļuva par konkursa laureāti un ieguva I pakāpes diplomu.

Savukārt profesionālās ievirzes izglītības programmās I kārta norisinājās jau decembrī un tajā piedalījās visi 45 vijolnieki un 10 čellisti, kuri mācās LMMDV no 2. līdz 8. klasei. Konkursa nolikumā noteikts limitēts audzēkņu skaits no katras skolas, kurus drīkst izvirzīt dalībai II kārtā. I kārtas žūrijas komisija uz otro kārtu izvirzīja astoņus vijolniekus un četrus čellistus četrās vecuma grupās.

15. janvārī Melngaiļa koncertzālē notika konkursa II kārta un tajā kopā ar LMMDV audzēkņiem par tiesībām startēt konkursa finālā sacentās reģiona mūzikas skolu audzēkņi no Liepājas 2. Mūzikas skolas, Vaiņodes, Priekules, Nīgrandes, Aizputes, Pāvilostas un Nīcas mūzikas skolas. Žūrijas komisijā strādāja trīs neatkarīgi eksperti no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Em. Dārziņa mūzikas vidusskolas un Ventspils mūzikas vidusskolas.

"Varam būt lepni, ka visi mūsu audzēkņi saņēma godalgotas vietas un atzinības rakstus, kā rezultātā dalībai konkursa finālā Rīgā tika izvirzīti septiņi vijolnieki un trīs čellisti," stāsta LMMDV direktore Inga Auziņa.

KONKURSA II KĀRTAS FOTO