Skolai tagad sava mūzikas ierakstu studija

Piektdien, 17. novembrī, svinīgi atklāta jaunizveidotā PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) skaņu ierakstu studija, kuru vadīs skaņu režisori un mūzikas ierakstu tehnoloģiju skolotāji Jānis Straume un Dzintars Šusts.

Uz studijas atklāšanu bija ieradies bijušais kultūras ministrs, Saeimas deputāts Ints Dālderis, Liepājas Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, Domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, kā arī skolas administrācija un pedagogi. Pirmos ierakstus studijā veica Ints Dālderis un Uldis Sesks ar laba vēlējumiem valsts svētkos un uzmundrinājumu turpmākajai skolas attīstībai.

Skolas direktore Inga Auziņa teica lielu paldies Intam Dālderim par iniciatīvu, Saeimai un Kultūras ministrijai par atbalstu šī projekta attīstībai un realizācijai, kā arī Liepājas pilsētas domei.

Pēc Latvijas Republikas Saeimas deputāta Inta Dāldera ierosinājuma, Saeima piešķīra līdzekļus 20 000 EUR apmērā ierakstu studijas aprīkojuma iegādei. Ierakstu studijā audzēkņi var apgūt skaņu ierakstu tehnoloģijas un gūt pieredzi studijas darbā, kā arī var veidot dažādus skaņu ierakstus LMMDV mācību procesa vajadzībām skaņu inženiera un skolotāja Jāņa Straumes vadībā.

Prieks un lepnums, ka mūsu skolas audzēkņiem un pedagogiem turpmāk būs fantastiska iespēja mācību nolūkos veikt gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas ierakstus, kā arī iemūžināt skolas koncertus un eksāmenus. Ieguvēji būs ne tikai mūzikas, bet arī mākslas jomas audzēkņi, kuriem būs iespēja izmantot ierakstu studiju savos multimediju projektos.

Līdz gada beigām, pateicoties LR Kultūras ministrijas atbalstam, studijas aprīkojuma pilnveidošanā paredzēts ieguldīt vēl 14 000 EUR.