Noslēdzas projekts "Muzikāli radošās dienas 2017"

No 21. līdz 25. augustam Liepājā norisinājās projekta "Muzikāli radošās dienas 2017" aktivitātes, kurās piedalījās un savas muzikālas iemaņas pilnveidoja Liepāja Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi.

"Radoši darbojāmies gan skolas dārzā, gan telpās apgūstot un pilnveidojot sava instrumenta spēli. Katra diena iesākās ar īpašu rīta rosmi skolas dārzā – izvingrinot ķermeni un pildot dažādus elpošanas vingrinājumus. Ar dažādas grūtības vingrojumiem un vingrinājumiem audzēkņi nostiprināja pareizas elpas atbalsta iemaņas, kas ir ļoti svarīgas, lai veidotos skaists un skanīgs tonis," stāsta LMMDV flautas spēles skolotāja Kristīne Varažinska.

Katrs flautas spēles audzēknis apguva sevis izvēlētu skaņdarbu, kuru sagatavošana nebūtu bijusi iespējama bez koncertmeistares Santas Jašinas atbalsta. Muzikāli radošo dienu laikā izveidojās trīs jauni dueti, kuru koncertmeistares bija klavierspēles audzēknes Elza Marija Buša un Marija Kalneniece. Abas jaunās pianistes uz noslēguma koncertu sagatavoja arī aizraujošu duetu. Flautas spēles audzēkņi sagatavoja īpašu pārsteigumu saviem klausītājiem - atskaņoja divus skaņdarbus, kur vienā no tiem tika izmantotas jaunapgūtās defilē iemaņas. Radošo dienu laikā tika arī pieaicināti īpašie ciemiņi, lai paplašinātu audzēkņu kreativitāti mākslā, pirmdien pie audzēkņiem viesojās topošā māksliniece Aleksandra Runde, kura ierādīja gleznošanas pamatus.

Otrdien mākslas nodarbību vadīja LMMDV audzēkņi Daniels Donis un Gatis Štempelis, bet trešdien radošo dienu dalībnieki veidoja ziedus no papīra. Savukārt ceturtdien audzēkņi gatavojās noslēguma koncertam un Maija Dombrovska sniedza padomus par atbilstoša skatuves tēla un frizūru veidošanu.

Radošo dienu noslēgumā notika koncerts, kuram sekoja bērnu jaunradīto darbiņu izstādes atklāšana. Radošo dienu iniciatores un organizētājas bija LMMDV flautas spēles skolotāja Kristīne Varažinska, Agnese Buša un klavierspēles skolotāja Anita Poļanska.