Jauno modes dizaineru konkurss "Jaunais talants" Latvijas modes industrijas attīstības veicināšanai

Latvijas modes palāta, šoruden organizē jauno modes dizaineru konkursu "Jaunais talants", kurā aicināti pieteikties modes dizainu un modes ražošanu studējošie, tostarp arī no vidējā līmeņa. Konkursa fināls notiks 15. novembrī Latvijas modes nedēļas Modes Manifestācija ietvaros.

Konkursa mērķis ir atklāt un popularizēt jaunos modes dizainerus plašā sabiedrībā, sniegt iespēju modes dizaina studentiem jau studiju procesa laikā gūt praktisku pieredzi, zināšanas un prasmes dalībai industrijā notiekošās modes skatēs, īstenojot kolekcijas sagatavošanas un demonstrēšanas ciklu patstāvīgi, kā arī atbalstīt jauno dizaineru tālāko attīstību un ātrāku integrēšanos modes industrijā, veicinot zināšanu un pieredzes apmaiņu, kā arī nodrošinot praktisku atbalstu kolekcijas komercializācijas, specializētu kursu, publicitātes atbalsta u.c. veidos.

Konkursa dalībnieks var būt Latvijas iedzīvotājs, modes dizaina vai modes tehnikas programmas (vidējā profesionālā, bakalaura vai maģistra līmeņa) students vai to studējušais 2016./2017. akadēmiskajā gadā, kurš ir iesniedzis pieteikumu dalībai Konkursā un to ir akceptējis Rīkotājs, parakstot attiecīgo dalībnieka pieteikumu Konkursam.

Dalība konkursā ir bez maksas.

Konkursam var pieteikt vīriešu, sieviešu vai arī jaukta tipa kolekciju, kas radīta ne agrāk kā 2017. gadā. Prioritāte tiek dota ready to wear modes dizaina kolekcijām, kas satur novitāti un jaunradītu vērtību (piegriezumā, konstrukcijā, faktūrās, izstrādes tehnikā, kompozīcijā, u.c.), kam ir komercializējams potenciāls procesa un pieprasījuma aspektā. Kolekcijas apjoms: 6 – 8 tērpi. Kolekcijas autors var būt viena persona vai divu personu grupa.

Persona, kas vēlas piedalīties Konkursā, līdz 30.10.2017. elektroniski aizpilda un nosūta Rīkotājam pieteikuma veidlapu uz e-pastu dita.danosa@gmail.com, vienlaikus pievienojot tām sekojošu informāciju, kas ir obligāta pieteikuma sastāvdaļa -
kolekcijas un dalībnieka apraksts, kurā ietverta:
   • informācija par dalībnieka izglītību, pašreizējo pieredzi un karjeras mērķiem;
  • kolekcijas apraksts, kas ietver informāciju par kolekcijas radīšanas mērķi, kolekcijas iedvesmas avotu, novitātes izklāstu un kolekcijas raksturojumu, latviešu valodā līdz 150 vārdiem, Word Document formātā);
  • kolekcijas tērpu skices ar tehnisko informāciju;
  • kolekcijas tērpu komplektu fotogrāfijas - apģērba komplekts uz modeļa pilnā augumā. (kvalitātē ne mazākas kā 300 dpi).

Pēc Pieteikuma saņemšanas no Dalībnieka, Rīkotājs izvērtē tā atbilstību noteiktajām prasībām, un atbilstības gadījumā akceptē Pieteikumu, parakstot to.

Visus pieteikumus, kas ir nokomplektēti atbilstoši iepriekšminētām prasībām, līdz 05.11.2016. izvērtē priekšatlases žūrija, un līdz 06.11.2017. Rīkotājs rakstiski informē Dalībnieku par apstiprinājumu vai atteikumu dalībai Konkursa finālā, nosūtot e-pastu uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi. Dalībai Konkursa finālā tiek izvirzītas līdz 10-12 Dalībnieku kolekcijas.

Konkursa fināls noris Latvijas modes nedēļas Modes Manifestācija ietvaros, 15.11.2017.

Pieteikuma anketa: DOCX fails