Lindai Vilkai medaļa par izcilību starptautiskā konkursā

Pasaulē lielākajā un prestižākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā "World Skills 2017" medaļas par izcilību ieguva trīs Latvijas komandas konkursanti, starp kuriem arī mūsu skolas absolvente Linda Vilka!

Šogad konkurss notika Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos no 14. līdz 19. oktobrim un ir uzskatāms par līdz šim vērienīgāko tā pastāvēšanas vēsturē. Tas pirmo reizi norisinājās Tuvajos Austrumos. Četru dienu garumā astoņi jaunieši no Latvijas tajā prezentēja savas prasmes 1300 dalībnieku konkurencē.

Linda medaļu par izcilu sniegumu konkursā saņēma kā skatlogu noformētāja. Vēl tādu pašu vērtējumu saņēma elektrisko instalāciju tehniķis Andis Lācis no Rīgas Valsts tehnikuma un grafiskā dizainere Katrīna Elizabete Sīle no Rīgas Valsts tehnikuma, kura par labāko sniegumu valsts komandā ieguva arī titulu "Best of Nation".

"Par gatavošanos konkursam jāsaka paldies mūsu skolas pedagogiem Ditai Lesiņai un Gunai Pogai," atzīmēja LMMDV izglītības metodiķe Sanda Liepa-Vjakse.

Ekselences balvas saņēma konkursanti, kuri 799 punktu vērtējuma skalā ieguvuši vismaz 700. Valstu kopvērtējumā Latvijai ir 25. labākais komandas rezultāts, atstājot aiz sevis tādas valstis kā Somija, Vācija, Ungārija, Nīderlande, Horvātija, Īrija, Beļģija, Zviedrija, Norvēģija u.c.

Konkursa laikā notika arī starptautiskās organizācijas "WorldSkills Europe" prezidenta vēlēšanas, kurās dalībvalstis vienbalsīgi par prezidenti nākamajiem četriem gadiem ievēlēja Latvijas pārstāvi - VIAA direktori Ditu Traidās. Viņa ir kļuvusi par organizācijas vēsturē pirmo sievieti šajā augstajā amatā. Līdz šim D. Traidās bija "WorldSkills Europe" valdes locekle.