Latvijas klavierspēles pedagogu meistarkursi

No 23. līdz 25. augustam Jūrmalas Mūzikas vidusskolā notika Latvijas Klavierskolotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja, profesora Jura Kalnciema iedibinātie klavierspēles meistarkursi, kuros piedalījās arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas klavieru nodaļas skolotāja Tatjana Volinska.

Kursos pulcējās klavierspēles pedagogi no visām Latvijas reģionu mūzikas skolām. Savu klavierprasmi pasākumā demonstrēja Melissa Takanbekova (3.kl.) un Alise Gārša (8.kl.) no Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, Kārlis Bukovskis ( 8.kl.) no Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas, Gabriela Goldmane (2.kurss) no Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas un Viktorija Trofimova no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas.

Pieci jaunie talantīgie mūziķi bija sagatavojuši daudzveidīgu programmu ar Johana Sebastiāna Baha, Volfganga Amadeja Mocarta, Ludviga van Bēthovena, Frederika Šopēna, Ferenca Lista, Pētera Čaikovska un Rodiona Ščedrina darbiem.

Meistarkursu programmas ietvaros notika profesora Jura Kalnciema, Andra Vecumnieka, Antoņinas Suhanovas meistarklases ar jaunajiem pianistiem, Jura Griņeviča lekcija "Pedagoga personība", klaviermeistara Valda Eglīša lekcija par Latvijas klaviermeistariem, skaņotājiem un par instrumentu restaurēšanu Aspazijas muzejā.

"Profesionāli augstvērtīgas, interesantas lekcijas un atklātas stundas – Jūrmalas klavierspēles meistarkursu "firmas zīme". Pedagogam ir lieliska iespēja izzināt jaunus apvāršņus savā profesijā un rast iedvesmu darbam jaunajā mācību gadā," atzina LMMDV skolotāja Tatjana Volinska.