LMMDV
JAUNUMI

Kates Māliņas darbs gūst atzinību starptautiskajā konkursā "Atmiņu lāde"

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Keramikas izglītības programmas 1. kursa audzēknes Kates Māliņas darbu "Atmiņu rēta" žūrija vērtējusi atzinīgi un darbs tiks eksponēts Daugavpilī, Marka Rotko mākslas centrā.

Kopumā iesūtīti 209 darbi no 45 valstīm, to skaitā no LMMDV iesniegti trīs mākslas darbi. No visiem darbiem žūrija izvēlējās septiņdesmit septiņus, kurus varēs aplūkot izstādē.

Kate Māliņa konkursam iesniedza darbu "Pirmā atmiņu rēta".

"Mums katram ar mammu ir sava īpašā saite. Tā piedzimstot tiek pārgriezta, un paliek tikai garīgā saite, kas pāraug mīlestībā un rūpēs. Šajā gadījumā naba ir kā paliekoša rēta, kura atsauc atmiņā rūpes un mīlestību," tā par savu darbu stāsta jaunā māksliniece.

Kates darbā redzami viņas ģimenes nabiņu nospiedumi. Katra no tām ir citāda, mammas naba simboliski ir nolikta centrā.

Konkursā "Atmiņu lāde" no LMMDV piedalījās arī 3. kursa audzēkne Gerda Bruže ar darbu "Gadskārtas" un 3.kursa audzēkne Ramona Einštāle ar darbu "Atmiņu atblāzma".

LMMDV audzēkņi konkursā nolēma piedalīties, jo Daugavpils Māla mākslas centrs un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicināja māksliniekus no visas pasaules piedalīties Starptautiskajā keramikas konkursa izstādē "Atmiņu lāde". Ar audzēkņiem strādāja un konkursam palīdzēja gatavoties Keramikas izglītības programmas vadītāja Vineta Trumpeniece un pedagoģe Kristīne Vizbule.