LMMDV audzēkņi piedalās dziesmu konkursā "Kas mēs bijām, būsim, esam"

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi Maiga Meļķe un Marks Matisons 14. oktobrī piedalījās jauno autoru dziesmu konkursā "Kas mēs bijām, būsim, esam", kas norisinājās Alojā. Konkursa žūrija Maigai Meļķei piešķīra veicināšanas prēmiju.

Konkurss notika divās kārtās, no kurām pirmajā žūrija pēc notīm vērtēja iesūtītās dziesmas, labākās izvirzot uz otro kārtu. Izvēlētās dziesmas pirmatskaņoja Vidzemes un Zemgales mūzikas skolu kori, kam sekoja veiksmīgāko jaundarbu autoru apbalvošana.

Konkursa žūrijā strādāja komponiste un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas katedras profesore Selga Mence, komponists un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas katedras docētājs Ēriks Ešenvalds un kordiriģente Māra Skride.

Pieredzes bagātie kormūzikas eksperti dalījās ar vērtīgiem padomiem, komentējot katru no 2. kārtā tikušajām oriģināldziesmām, uzmanību pievēršot gan pierakstam, gan kompozīcijas piemērotībai korim, gan teksta izvēlei.

Konkursa noslēguma koncertā 300 mūzikas skolu kori no Smiltenes, Rīgas, Salaspils, Valmieras, Ādažiem, Zvejniekciema, Aizkraukles, Jelgavas un Alojas pirmatskaņoja jaundarbus. Marka Matisona kora dziesmu "Sadzīs pēdas" izpildīja Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris "Vivace" diriģentes Andras Fenhanes vadībā, savukārt Maigas Meļķes dziesmu "Ziedoņa negaiss" – diriģentes Lauras Iesavas vadītais Ādažu Mākslas un mūzikas skolas koris.