Trompetista Jensa Emila Holmsa meistarklases un koncerts

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola 4. novembrī organizēja Jensa Emila Holmsa (Dānija) meistarklases trompetes spēlē un ansambļa klasē.

Meistarklases trompetes spēlē un ansambļa klasē noslēdzās ir lielisku koncertu Pāvila baznīcā. Ļoti lepojamies ar mūsu jauno trompetistu klasi, kuru izaudzinājuši pašaizliedzīgi un entuziastiski skolotāji Jānis Ivuškāns, Deniss Seimuškins un Edgars Ermansons. Koncertu pilnskanīgāku un krāsaināku padarīja koncertmeistares Līna Andrejeva, Annija Volkeviča un stīgu instrumentu kvintets vijolnieka Dzintara Beitāna vadībā.

Jenss Emils Holms dzimis 1989. gadā un pirmo muzikālo izglītību ieguvis Dānijas dienvidrietumu pilsētā Esbjergā. 2008. gadā beidzis Esbjergas mūzikas skolu un Ribes katedrāles skolu, uzsācis bakalaura studijas Orhūsas Karaliskajā mūzikas akadēmijā pie Kristiāna Stēnstrupa un Mārtina Šustera. Paralēli studijām sācis veidot orķestrālo pieredzi muzicējot Orhūsas Simfoniskajā orķestrī. 2009. gadā praktizējies meistarklasēs Silliko, Toskānā un piedalījies Dānijas Troņprinča militārās kapelas koncertos Pasaules Trombonu asociācijas festivāla ietvaros.

2011. gadā ieguvis Orhūsas Karaliskās mūzikas akadēmijas bakalaura grādu un kā trompešu grupas asistents turpinājis muzicēt Orhūsas Simfoniskajā orķestrī un Šlēzvigas Militārajā kapelā Haderslēvā. 2013. gadā regulāri papildinājis Dānijas Troņprinča kapellas rindas, spēlējot trompeti un korneti, kā arī iesaistījies Baltijas Jauniešu orķestrī Kristiāna Jervi un Kurta Mazura vadībā.

2016. gadā Jenss Emils Holms ieguvis maģistra grādu Dānijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Strādājis Olborgas Simfoniskajā orķestrī kā trompešu grupas mūziķa vietas izpildītājs, kā arī bijis trompešu grupas asistents Malmes Simfoniskajā orķestrī Zviedrijā.

Pasākumus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.