Džeza mūzikas nedēļa Liepājā

Liepājā laika posmā no 21. līdz 25. augustam notika džeza mūzikas nedēļa, kuras laikā bija organizētas meistarklases un lekcijas ar Latvijas un ārvalstu māksliniekiem, džeza mūzikas vakars "Jam Session" un noslēguma koncerts.

Visas nedēļas garumā meistarklases un grupu darbi notiks pie Artas Jēkabsones/ASV (vokāls), Gerharda Orniga/Austrija (Gerhard Ornig, trompete), Erana Hara Evena/Izraēla (Eran Har Even, ģitāra) un Toma Rudzinska/Latvija (saksofons).

Džeza nedēļas ietvaros otrdien, 22. augustā, koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas galerijā "Civita Nova" plkst. 20.00 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) aicina uz džeza mūzikas un improvizācijas vakaru. Šajā muzikālajā otrdienā pasākuma līderi bija vairāki - viens no spilgtākajiem šī brīža Latvijas saksofonistiem Toms Rudzinskis, Austrijas trompetists Gerhards Ornigs, latviešu izcelsmes Amerikā dzīvojoša džeza dziedātāja Arta Jēkabsone un Amsterdamā dzīvojošais ģitārists no Izraēlas Erans Har Evens.

Pasākumā piedalījās arī LMMDV skolotāji un audzēkņi. Džeza mūzikas nedēļu 25. augustā noslēdza koncerts, kurā piedalījās LMMDV Melngaiļskolas bigbends Jāņa Ivuškāna vadībā un solisti.

Džeza nedēļu Liepājā organizēja LMMDV sadarbībā ar Melngaiļskolas atbalsta biedrību, pasākumu atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde, Valsts Kultūrkapitāla fonds un SIA "Lielais dzintars".