LMMDV
JAUNUMI

Liepājā tradicionāli atzīmēja Frankofonijas dienu

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola ceturtdien, 8. martā, organizēja Frankofonijas dienu, lai popularizētu skanīgo franču valodu un veicinātu skolēnu interesi par franču valodu un kultūru. Pasākumā piedalīsies Liepājas skolu audzēkņi.

"Marts Liepājas skolēniem ir ne tikai pavasara brīvdienu un angļu valodas eksāmena laiks, bet arī franču valodas svētku mēnesis, laiks, kad visā pasaulē atzīmē Frankofonijas dienu," stāsta LMMDV franču valodas skolotāja un pasākuma koordinatore Līga Meiruška.

Pasākums notika LMMDV telpās (Alejas ielā 18) no pulksten 12.00 līdz 15.00. Līdzdalību pasākumā bija pieteikušas vairākas Liepājas izglītības iestādes - Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola, Liepājas Centra sākumskola un Liepājas Universitāte. Pasākumu apmeklēja viesi no Liepājas 7. vidusskolas, Liepājas pilsētas 12. vidusskolas un Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas.

"Tas bija atraktīvs pasākums, kura gaitā darbojās stilistu un mākslinieku darbnīcas, foto stūrītis un audzēkņi demonstrēja sagatavotos priekšnesumus par tēmu "Frankofonā mūzika,"" skaidro L.Meiruška.

Frankofonijas diena veltīta franču valodai, kas vieno 200 miljonu runātāju visā pasaulē. Frankofonijas dienu mērķis ir veicināt interesi par franču valodas apguvi, kā arī iepazīstināt sabiedrību ar Frankofoniju un tās izpausmes formām - mūziku, teātri, literatūru, mākslu, kino un citām jomām.

LMMDV Frankofonijas dienu Liepājā atzīmē jau ceturto gadu.