LMMDV
JAUNUMI

Esam atklājuši konceptizstādi "ES BŪŠU...!"

Lai veicinātu Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) atpazīstamību un iepazīstinātu potenciālos audzēkņus ar skolas izglītības iespējām, kā arī apliecinātu skolas mūsdienīgumu, radošumu un profesionalitāti, visu marta mēnesi Liepājas muzejā būs apskatāma unikāla konceptizstāde "ES BŪŠU...!".

Izstādi īpaši aicinām apmeklēt Kurzemes reģiona Bērnu mūzikas un mākslas skolu audzēkņus, kā arī vispārizglītojošo skolu 8.-9. un 12. klašu skolniekus!

"Telpiskās skaņas, vizuālo materiālu un video interviju tunelis skatītāju aizvedīs līdz izvēlei savā priekšā. Līdz bezgalībai. Līdz izvēlei kļūt par Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkni - spoguļbezgalība būs papildināta ar tekstu grafiku, kas vēstī "KĻŪSTI PAR VIENU NO MUMS". Izstādes koncepta pamatā tiek uzdots jautājums "Kas Tu būsi?" Saturiskais un vizuālais veidols ved skatītāju cauri iespēju tunelim, līdz tiek sniegta atbilde "Es būšu...!" Katram apmeklētājam tā ir sava, viens vēlas būt mākslinieks, cits gribētu kļūt par atpazīstamu mūziķi, un vēl kādam interesē dizains visās tā izpausmēs! Atliek tikai apzināties, kas Tu vēlies būt un sekot savam sapnim. Un mūsu skolā ir cilvēki, kas palīdz sapņiem piepildīties - tie ir mūsu izglītības programmu vadītāji, pasniedzēji, tehniskie darbinieki. Kļūsti par vienu no mums un piepildītas savu sapni!" izstādes koncepciju skaidro LMMDV radošais direktors mākslā un dizainā, kā arī izstādes koncepcijas autors Ivars Pilips Matisons.

Radoši unikālā izstāde Liepājas muzeja 1. stāva zālē būs skatāma visu martu, un šo izstādi īpaši aicinām apmeklēt Kurzemes reģiona Bērnu mūzikas un mākslas skolu audzēkņus, kā arī vispārizglītojošo skolu 8.-9. un 12. klašu skolniekus. Izstādi papildinās pasākums "Radošās dienas mūzikā un dizainā" 13. un 14. martā.

Izstādi papildinās LMMDV audzēkņu un pasniedzēju radošie muzikālie vakari un pasākums "RADOŠĀS DIENAS MŪZIKĀ UN DIZAINĀ" (13. un 14. martā). Detalizēta informācija par šīm aktivitātēm sekos mājaslapā www.lmmdv.edu.lv un LMMDV sociālajos kontos.

Šo abu dienu ietvaros skolēniem no pulksten 10.00 līdz 13.00 būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās (Alejas ielā 18) – modes un stila darbnīcā, termo apdrukas darbnīcā, sietspiedes darbnīcā, aksesuāru darbnīcā, foto darbnīcā, glezniecības darbnīcā, keramikas darbnīcā un izmēģināt jaunākās tehnoloģijas (3D printeri un CNC frēzi).

No pulksten 13.00 līdz 14.30 notiks "Radošās mākslas konkurss" ar iespēju iestāties LMMDV, bet 15.00 Liepājas muzejā (Kūrmājas prospekts 16-18) notiks konkursa rezultātu paziņošana un apbalvošana, kā arī LMMDV izstādes apmeklējums un tikšanās ar skolas audzēkņiem un absolventiem Lindu Vilku (konkursa "World skills 2017" dalībniece), Arti Dauginu, Valteru Krētaini (Latvijas Lepnums) un citiem.

Savukārt Ausekļa ielā 11/15 no pulksten 11.00 līdz 12.00 paredzēta tikšanās ar mūzikas nodaļu vadītājiem, bet no 12.00 līdz 13.00 notiks erudīcijas spēle "Pastaiga pa notīm". Turpinājumā sekos skaņu studijas prezentācijas pasākums un neliels ieskats skolas vēsturē un tradīcijās. No 14.00 līdz 15.00 notiks koncertzāles "Lielais dzintars" apskate (Radio iela 8) un tikšanās ar skolas pasniedzējiem un absolventiem.

Interesentiem pieteikšanās līdz 12. martam, rakstot e-pastā: nils.kuncitis@lmmdv.edu.lv

"Ja vēlies kļūt izcils visās jomās un sevi apliecināt, pierādīt, tad Tev ir iespēja piedalīties un gūt panākumus valsts līmenī vispārizglītojošajos priekšmetos kā matemātikas, latviešu valodas, vēstures, angļu valodas, franču valodas olimpiādēs. Mēs esam skola, kas sniedz izcilu iespēju mācīties moderni un ar jaunākajām tehnoloģijām," aicinot iestādies LMMDV, uzsver skolas direktore Inga Auziņa.

Lai iepazīstinātu ar LMMDV plašajām iespējām kvalitatīvi apgūt muzikālo izglītību, konceptizstādes "ES BŪŠU...! ietvaros Liepājas muzejā notiks vairāki tematiski muzikāli pasākumi.

"Izstāde ir kā pierādījums LMMDV jaunajai jaudai un virzībai uz augšu, kā apliecinājums veiksmīgai mūzikas un mākslas mijiedarbībai. Muzikālās prezentācijas, kas notiks muzejā, izstādes ietvaros, ir iespēja potenciālajiem mūzikas vidusskolas audzēkņiem iepazīties ar mūzikas izglītības programmu piedāvājumu un iespējām, kuras tiek dotas ikvienam, kurš mācās LMMDV. Mūzikas audzēkņi sniegs priekšnesumus, bet izglītības programmu vadītāji ar prieku pastāstīs par aktualitātēm un ar prieku atbildēs uz jautājumiem," stāsta LMMDV radošais direktors mūzikas jomā Jānis Strazds.

Pirmais muzikālais pasākums notiks jau 10. martā pulksten 14.00, un tas būs veltīts stīgu instrumentu un ģitārspēles prezentēšanai. Ikviens interesents ir laipni aicināts piedalīties pasākumā, kurā par stīgu instrumentu spēli stāstīs LMMDV Stīgu instrumentu spēles izglītības programmas vadītāja Dita Barona un Ģitārspēles izglītības programmas vadītājs Māris Kupčs.

15. martā pulksten 18.00 interesenti tiks iepazīstināti ar populāro un džeza mūziku, kā arī diriģēšanu izglītības programmām. Pasākumā piedalīsies LMMDV mācībspēki - Mūzikas (populārās un džeza) izglītības programmas vadītājs Rustams Bagirovs un Diriģēšanas izglītības programmas vadītājs Andris Kontauts.

22. martā pulksten 18.00 interesenti tiks iepazīstināti ar pūšaminstrumentu un sitaminstrumenti spēli, pasākumā piedalīsies LMMDV Pūšaminstrumentu spēles izglītības programmas vadītājs Reinis Lapa un Sitaminstrumentu spēles izglītības programmas vadītājs Toms Jansons.

Noslēdzošais pasākums notiks 29. martā pulksten 18.00, un tas būs veltīts taustiņinstrumentu, akordeona un vokālistu izglītības programmām. Pasākumā piedalīsies LMMDV Taustiņinstrumentu spēles izglītības programmas vadītāja Līga Elere un Vokālās mūzikas izglītības programmas vadītāja Mārīte Lazdāne.