LMMDV
JAUNUMI

LMMDV audzēkņi papildinās Latvijas Simtgades jauniešu orķestri

Februāra beigās Rīgā, Spīķeru koncertzālē, notika konkurss/noklausīšanās Latvijas Simtgades Jauniešu simfoniskajam orķestrim, kurā piedalījās arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi.

No LMMDV apstiprinātie orķestra dalībnieki ir Tabita Balode (čells), Helēna Eglīte (vijole), Annija Elizabete Meija (alts), Mārtiņš Zujs (trompete) un Mārtiņš Knets (trombons). Atlases kārtā piedalījās arī Sintija Millere un Dāvids Donis.

Par iespēju papildināt Latvijas Simtgades jauniešu orķestri cīnījās mūzikas skolu audzēkņi no visiem Latvijas novadiem. Orķestri varēs dzirdēt vasarā Dzintaru koncertzālē kopā ar pasaulslaveniem, Latvijā dzimušiem mūziķiem "Latvijas Koncertu" un Latvijas Televīzijas kopprojektā "Dzimuši Latvijā".

Projekta "Dzimuši Latvijā" ietvaros izveidots unikāls Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris. Jaunie mūziķi varēs pilnveidot savas mākslinieciskās prasmes kopā ar pasaulslaveniem, Latvijā dzimušiem mūziķiem – Kristīni Opolais, Kseniju Sidorovu un Vinetu Sareiku. Katram no šiem māksliniekiem tiks piemeklēts kāds daudzsološs jaunais mūziķis, ar kuru kopā viņi sniegs priekšnesumu.

Plānots, ja jau drīzumā sāksies mēģinājumi, kas vainagosies ar koncertu diriģenta Aināra Rubiķa vadībā 24. jūlijā Dzintaru koncertzālē.