LMMDV
JAUNUMI

audzēkņu darbi izstādē "Atmiņu lāde"

Atsaucoties aicinājumam piedalīties Starptautiskajā keramikas konkursa izstādē "ATMIŅU LĀDE", Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Keramikas izstrādājumu dizaina izglītības programmas audzēkņi iesnieguši trīs mākslas darbus.

3. kursa audzēkne Gerda Bruže iesniedza darbu "Gadskārtas". Gerdas lādīte ir stāsts par laiku no dzimšanas līdz šodienai. Noceļot vāciņu un ielūkojoties iekšā, var vērtēt dzīves ritējumu. Lādītē var glabāt notikumus, noslēpumus, liecības par rakstura iezīmēm un personīgo pieredzi.

"Mums katram ar mammu ir sava īpašā saite. Nabas saite piedzimstot tiek pārgriezta, un paliek tikai garīgā saite. Tā pāraug mīlestībā un rūpēs. Šajā gadījumā naba ir kā paliekoša rēta, kura atsauc atmiņā rūpes un mīlestību," tā par savu par savu darbu "Pirmā atmiņu rēta" stāsta jaunā māksliniece, 1. kursa audzēkne, Kate Māliņa. Kates darbā redzami viņas ģimenes nabiņu nospiedumi. Katra no tām ir citāda, mammas naba simboliski ir nolikta centrā.

Ramona Einštāles, 3. kursa audzēknes darbs saucas "Atmiņu atblāzma". "Smadzenes ir kā lāde, kurā glabājam atmiņas no dzimšanas līdz šodienai. Led lampiņas smadzeņu iekšpusē simbolizē spožākās atmiņas, kuras nevaram aizmirst," savu darbu raksturo Ramona.

LMMDV audzēkņi konkursā nolēma piedalīties, jo Daugavpils Māla mākslas centrs un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicināja māksliniekus no visas pasaules piedalīties Starptautiskajā keramikas konkursa izstādē "ATMIŅU LĀDE". Ar audzēkņiem strādāja un konkursam palīdzēja gatavoties keramikas izglītības programmas vadītāja Vineta Trumpeniece un pedagoģe Kristīne Vizbule.

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi un II Latvijas starptautisko keramikas biennāli 2018. gadā, jau šogad, 2017. gada 16. novembrī, Daugavpils Māla mākslas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru atklās starptautisko keramikas konkursa izstādi "ATMIŅU LĀDE". Arī šoreiz izstāde tiek veltīta izcilā latviešu keramiķa Pētera Martinsona (1931-2013) piemiņai.