Aicinām pieteikties E.Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas absolventu salidojumam

Atzīmējot bijušās Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas 95. gadadienu, 24. novembrī notiks skolas absolventu salidojums. Ikviens absolvents aicināts aizpildīts pieteikuma veidlapu līdz 1. novembrim.

24. novembrī plkst. 18.00 koncertzāles "Lielais dzintars" Lielajā zālē notiks svētku koncerts, bet pēc tam sarunas un balle turpināsies Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) telpās Ausekļa ielā 11/15.

Svētku koncerta laikā uz skatuves tiksies izcilākie mūzikas skolas absolventi, lieliskie skolotāji un talantīgākie audzēkņi.

Pieteikšanās salidojumam līdz 2017. gada 1. novembrim, aizpildot pieteikuma formu skolas mājaslapā www.lmmdv.edu.lv vai piesakoties pa tālruni +371 63422330.

Bijusī Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskola ir pašreizējās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas struktūrvienība. Pirms 95 gadiem Ādolfa Ābeles vadībā dibināta Liepājas Tautas konservatorija, tagadējā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, savukārt 23 gadus vēlāk - 1945. gadā pārmaiņu rezultātā skolai piešķirts mūzikas vidusskolas statuss Valda Vikmaņa vadībā, bet 1954. gadā tā ieguva Emiļa Melngaiļa vārdu.

Laika gaitā bijušās Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas absolventi kļuvuši par pedagogiem, komponistiem, mūziķiem gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas žanros, kā arī kultūras dzīves organizatoriem, iestādes vadītājiem u.c. profesiju pārstāvjiem.

Melngaiļskolas 95 gadu jubilejas ietvaros notiks arī šādi koncerti:
• 2017. gada 9. novembrī plkst. 18.00 koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē jubilejas ieskaņas koncerts, kurā piedalīsies skolas talantīgie audzēkņi un pedagogi.
• 2017. gada 17. novembrī plkst. 18.00 koncertzāles "Lielais dzintars" Lielajā zālē koncerts visai ģimenei "Sēd uz sliekšņa pasaciņa".

Koncertā atskaņos visiem iemīļotas Renāra Kaupera, Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Jura Kulakova un Valta Pūces dziesmas no latviešu animācijas filmām "Joka pēc alfabēts", "Kabata", "Laimes lācis", "Ness un Nesija", "Zaķīšu pirtiņa", "Sēd uz sliekšņa pasaciņa" u.c. ļaus izbaudīt bērnības elpu gan lieliem, gan maziem. Tēlaina mūzika ar animētiem video projekciju fragmentiem ikvienam ļaus iejusties latviešu multfilmu tēlos.