Topošie dizaineri mācību procesā turpmāk izmantos 3D printeri

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pedagogi un topošie dizaineri turpmāk mācību procesā varēs izmantot modernu 3D iekārtu, pateicoties kurai audzēkņi varēs veikt vienu no pilna cikla rotu izgatavošanas procesiem, sākotnēji veidojot izstrādājuma skici un pēc tam to pārvēršot taustāmā prototipā.

Šāda iespēja LMMDV audzēkņiem ir radusies, pateicoties sadarbībai ar uzņēmumu "Baltic3D.eu", kas jauno iekārtu "Asiga Freeform PRO2" nodeva skolas rīcībā, lai veicinātu jauniešu 3D modelēšanas un 3D drukas prasmju apguvi. Uzņēmums cer, ka šādā veidā iedvesmos topošos speciālistus pievērsties 3D zināšanu apguvei. Uzņēmums iekārtu nodod skolas pilnā rīcībā bez maksas līdz šī mācību gada beigām.

Uzņēmuma vadītājs Jānis Jātnieks pozitīvi skatās uz sadarbību ar LMMDV. "Mēs labprāt atbalstām skolas, kurām ir mūsdienīgs skatījums par nākotnē nepieciešamajām prasmēm. Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola jau iepriekš pierādījusi, ka domā moderni uzstādot vienu no pirmajiem 3D printeriem Latvijas skolās. Tagad skolas vadība un lieliskie skolotāji ir gatavi laktiņu pacelt augstāk, apmācot jauniešus darboties ar industriālo iekārtu. Esam priecīgi, ka varam to nodot skolotāju un audzēkņu rīcībā, un ceram ieraudzīt daudzus jaunus dizaina darbus."

3D printeris "Asiga Freeform PRO2" ir stereolitogrāfijas tipa printeris, kuram ir iespējama izcila drukas izšķirtspēja un ātrums, šīs sērijas drukas iekārtas ir piemērotas dažādām profesionālām rūpniecības nozarēm. Viena no tām – juveliermāksla.

"Asiga izejvielu klāstā tiek piedāvāti 3D drukāšanas materiāli rotaslietām, to skaitā vaska drukas un liešanas materiāls, kas dod iespēju jauniešiem apgūt jaunu pieredzi un mūsdienīgu veidu rotu dizaina un izstrādājumu veidošanā. Turklāt izmantojot jauno iekārtu, audzēkņu modelētos objektus varēs drukāt līdz viena mikrona precizitātei," skaidro LMMDV pasniedzējs Edijs Ābele.

Izmantojot drukas iekārtas radīto 3d modeli, audzēkņi to varēs materializēt vaskā. Savukārt vaska modeli būs iespējams atliet kādā no metāliem - bronzā, sudrabā vai citos materiālos.

"Paldies par šo unikālo iespēju uzņēmumam "Baltic3d.EU". Jau šobrīd audzēkņi strādā ar modernām tehnoloģijām un metodēm, spējot sasniegt izcilus rezultātus dažādos konkursos. Esmu pārliecināta, ka pateicoties jaunajai iekārtai un tās piedāvātājām iespējām, audzēkņu zināšanas un konkurētspēja tikai pieaugs," uzsver LMMDV direktore Inga Auziņa.

Uzņēmums "Baltic3D.eu" atrodas Rīgā un Grobiņā un tas ir Baltijā lielākais 3D drukas tehnoloģiju centrs.