LMMDV
JAUNUMI
LMMDV LMMDV

PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola aicina uz IESTĀJEKSĀMENIEM 22. un 23. augustā Mākslas un Dizaina izglītības programmās - pēc 9. klases (četrgadīgā programma) un pēc 12. klases (divgadīgā programma):
• Apģērbu dizains
• Ādas izstrādājumu dizains
• Metāla izstrādājumu dizains
• Koka izstrādājumu dizains
• Keramikas izstrādājumu dizains
• Tekstilizstrādājumu dizains
• Multimediju dizains
• Vizuālā tēla stilists
• Māksla

Dokumentu pieņemšana līdz 21. augustam Alejas ielā 18, Liepājā, 2. stāvā, kancelejā.
Bērnu mākslas skolu absolventi tiek uzņemti bez iestājpārbaudījumiem.
Par skolas piedāvātajām izglītības un prakses iespējām sīkāka informācijā sadaļā "Iestājies" vai katrā izglītības programmas sadaļā.

E.MELNGAIĻA LIEPĀJAS
MŪZIKAS VIDUSSKOLAS
SALIDOJUMS

PIETEIKTIES ŠEIT

LMMDV LMMDV

Mūsu panākumi

LMMDV LMMDV LMMDV
LMMDV

Bērnu mākslas skolas audzēkņu izstāde "Nospiedums"

Liepājas Latviešu biedrības namā 5. jūnijā atklāta bērnu mākslas skolas absolventu noslēgumu darbu izstāde. Audzēkņu veikums aplūkojami līdz 30. jūnijam

Izstādē apskatāmo darbu autori 2016./2017. mācību gadā: Elizabete Bethere, Annija Kronlaka, Anete Ziobrovska, Ella Gorbačova, Kirils Kovaļenko, Agneta Ance Adricka, Agneta Plāciņa, Rūdolfs Kuncītis, Dinija Ramanauska, Agnese Diāna Šteinberga, Elvis Budrecks, Keita Laimiņa, Juris Ozoliņš, Aleksejs Novickis, Daniils Rozīts, Marta Stankeviča , Gatis Štempelis, Emīls Balsis.

2015./2016. mācību gada noslēgumu darbu autori: Annija Drungila, Asnate Ildze Egle, Noela Kaņecka, Nikola Patrīcija Ošeniece, Annija Megija Paškova, Rebeka Seļukova, Paula Beatrise Valtere, Paula Annija Ābolkalna, Sofija Bumbule, Izabella Džeriņa, Sofija Grietēna, Linda Kalnīte, Laura Kuncīte, Jēkabs Markauss, Jānis Straume, Luīze Tīna Šteinberga, Linda Lindsija Šuktere, Franciska Anna Beļāne, Viktorija Puka, Kristers Viļumsons.

Darbi veidoti dažādās jomās: materiālu dizaina pamatos, apģērbu dizaina pamatos, multimediju dizaina pamatos, modes dizaina pamatos.

Absolventi Keita Laimiņa un Juris Ozoliņš ir guvuši izcilus panākumus vairākos valsts konkursos.

Noslēguma darbu vadītāji, pedagogi: Dzintra Budovska, Andris Garokalns, Vineta Trumpeniece, Solvita Bruže, Marita Mikne, Marita Viļumsone, Kristīne Kupše un Māris Kūlis.

LMMDV izstāde lielveikalā Baata

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Vizuālā tēla stilistu izglītības programmas audzēkņu darbu izstāde lielveikalā "Baata" aplūkojama no 4. jūnija. Izstādes atklāšanu ievadīja LMMDV Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņu veidoto tērpu modes skate.

LMMDV

Aicinām uz koncerteksāmeniem!

Nāksim un atbalstīsim Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas absolventus – esošos un topošos mūziķus viņu kvalifikācijas eksāmenos!

Tiekamies koncertos Lielā dzintara Kamerzālē un Melngaiļa koncertzālē, ieeja bezmaksas!

LMMDV

Bērnu skolās izlaidums

Maija pēdējā dienā Liepājas Bērnu mākslas skolā un Liepājas Bērnu mūzikas skolā svinīgs notikums - izlaidums 2017!

Pirmo reizi abu profesionālas ievirzes izglītības iestāžu audzēkņu svinīgais pasākums aizvadīts kopā - koncertzālē "Lielais dzintars". Tas noteikti bija neaizmirstams notikums gan bērniem, gan viņu vecākiem, gan abu mācību iestāžu skolotājiem.

Nelielu foto ieskatu pasākumā iespējams aplūkot katras struktūrvienības sadaļā: "Bērnu mūzika" un "Bērnu māksla".

LMMDV

LMMDV audzēkņi sniedz koncertus Vācijā

Ceturtdien, 15. maijā, koncertzālē "Lielais dzintars" atklāta Starptautisko Eiropas Liceju parlamenta (PLE) juveliermākslas izstāde.

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu kora ansamblis, vidusskolas vokālisti un Melngaiļskolas junioru bends kopā ar saviem skolotājiem Ilzi Balodi, Jāni Ivuškānu, koncertmeistaru Normundu Kalniņu un projektu vadītāju Iritu Kalēju pieredzes apmaiņas nolūkos projekta "ERASMUS+" ietvaros no 18. līdz 26. maijam devās uz Vācijas pilsētu Vemdingu un sniedza vairākus koncertus.

Zēnu kora ansamblis un vokālisti ar skolotāju Ilzi Balodi un koncertmeistaru Normundu Kalniņu uzstājās Vemdingas Mākslas muzejā, Draudzes baznīcā, Vemdingas Antona Jaumana reālskolā.

Melngaiļskolas junioru bends kopā ar vadītāju Jāni Ivuškānu muzicēja vairākās apkārtējās pilsētiņās - Nordlingenā, Denenlohā, Vasertrūdingenā.

"Visos koncertos mūsu kolektīvi tika uzņemti ļoti sirsnīgi ar milzīgām ovācijām, jo spējām pārsteigt ar tik labu muzikālo līmeni tik ļoti mazā bērnu vecumā," ar iespaidiem dalās projektu vadītāja Irita Kalēja.

Visi "ERASMUS+" projekta dalībnieki kopā ar projekta dalībniekiem - orķestri no Romas un Antona Jaumana reālskolas bigbendu, stīgu ansambli un kori sniedza apjomīgu koncertu, kur katra valsts uzstājās ne tikai ar muzikālajiem priekšnesumiem, bet arī prezentēja projekta pirmajā posmā paveikto.

Projekta tēma "Bēgļi pagātnē un mūsdienās". Pirmā posma tēma bija "Bēgļi pagātnē". LMMDV audzēkņi gan veidoja zīmējumus, gan rakstīja esejas, gan intervēja radiniekus, gan vāca vecas un zīmīgas fotogrāfijas un avīžu rakstus. Gala rezultāts ir apskatāms interneta vietnē www.etwinning.net, kā arī tika parādīts izstādē Vemdingā un prezentēts koncerta laikā.

Projekta dalībnieki, uzturoties Vācijā, dzīvoja viesģimenēs, iepazina arī vācu ģimeņu ikdienu, paražas un tradīcijas. LMMDV audzēkņiem tā bija neatņemama un emocionāli ļoti pozitīva pieredze. Mūzikas skolas (profesionālās ievirzes jeb Bērnu mūzikas skolas) audzēkņiem šis ir viens no pirmajiem tik tāliem radošajiem izbraucieniem. Lielākā daļa audzēkņu šajā projekta aktivitātē bija vecumā no deviņiem līdz piecpadsmit gadiem. Tikai daži vidusskolnieki bija vecuma posmā no 17 līdz 22 gadiem.

"Erasmus+" ir Eiropas Savienības programma izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomās laikposmam no 2014. līdz 2020. gadam. Izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomas var sniegt būtisku ieguldījumu, lai palīdzētu pārvaldīt sociālekonomiskās pārmaiņas, atrisināt būtiskākās problēmas, kas Eiropai radīsies līdz nākamās desmitgades beigām, un atbalstīt Eiropas politiku dienaskārtību īstenošanu, kas vērstas uz izaugsmi, darbavietu radīšanu, taisnīgumu un sociālo iekļaušanu.

LMMDV

Starptautiska juvelierizstrādājumu izstāde Liepājā

Ceturtdien, 15. maijā, koncertzālē "Lielais dzintars" atklāta Starptautisko Eiropas Liceju parlamenta (PLE) juveliermākslas izstāde.

Skola ceļojošo juveliermākslas izstādi Liepājā organizē jau astoto gadu. Izstādē piedalās 10 skolas no Eiropas: Itālijas, Beļģijas, Portugāles, Spānijas, Francijas, Grieķijas un Latvijas – LMMDV. Izstāde atceļojusi no Portugāles, Lisabonas skolas un no Latvijas tālāk dosies uz Beļģiju. Izstāde līdz 11. jūnijam.

LMMDV ir vienīgā no Latvijas un Baltijas valstīm, kas darbojas Eiropas Liceju Parlamenta organizācijā.

Mūsu skolu izstādē pārstāv metāla izstrādājumu dizaina audzēkņi – Sabīne Lapuķe (2. kurss), Paula Šneidere (2. kurss), Raimonds Enģelis (3. kurss) un Viljams Džefersons Bricis (3. kurss).

Audzēkņi darbus PLE konkursiem un izstādēm profesionāli sagatavoja Metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītāja Andra Garokalna un nodaļas pedagoga Edija Ābeles vadībā.

Skola no 2001. gada darbojas kā oficiāli uzņemta partnerskola Eiropas Liceju parlamentā (Starptautiska organizācija, kurā iesaistītas juveliermākslas skolas no visas Eiropas). Šī organizācija katru gadu organizē ceļojošo juveliermākslas izstādi ar audzēkņu radītiem darbiem visās partnerskolās mācību gada laikā.

Katru gadu PLE organizē juveliermākslas konkursu jauniešiem, konferenci, izstādi. Šogad konkurss "Rotu dizains" notika Francijā, kur LMMDV audzēknis Raimonds Eņģelis ieguva 2. vietu.

2009. gadā Eiropas Liceju parlamenta pasākums notika Liepājā, Liepājas mākslas vidusskolā. Piedaloties PLE juveliermākslas konkursos, liepājnieki ir guvuši ievērojamus rezultātus - godalgotas vietas: 1999. un 2001. gadā Kaspars Millers ieguva 1. vietu Itālijā, 2006. gadā Romāns Vilkovs 2. vietu Skotijā, 2008. gadā Ēriks Fabricius 1. vietu Itālijā, 2009. gadā Vladislavs Zverevs 3. vietu Latvijā, 2010. gadā Jānis Bunka 2. vietu Beļģijā.

LMMDV ar PLE partnerskolām kopīgi realizē Starptautiskus projektus Erasmus+ programmā, līdz ar to audzēkņiem ir lieliskas prakses iespējas, inovatīvu tehnoloģiju apguvē profesionālai izaugsmei savā mākslas un dizaina nozarē.

foto ieskats atvērto durvju dienā un muzeju nakts pasākumos

skola iegādājas jaunu foto un datortehniku

Lai celtu kultūrizglītības kvalitātes līmeni, audzēkņu konkurētspēju augstākajā izglītībā un darba tirgū, PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola realizējusi projektu "LMMDV materiāltehniskās bāzes uzlabošana multimediju, reklāmas un foto izglītības programmās" un iegādājusies jaunu foto un datortehniku.

No Valsts Kultūrkapitāla fonda Vizuālās mākslas nozares mērķprogrammas "Vizuālās mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana" piešķirts finansējums EUR 6474.00.

Multimediju, reklāmas un foto dizaina izglītības programmas audzēkņu vajadzībām iegādāta kamera Canon EOS 6D, Canon EOS 760D EF-S 18-55 IS STM KIT, Canon EOS 80D, objektīvs Canon 24-105 mm f4, Canon EF 50 mm f/1.8 STM, Canon EF-S 24 mm f/2.8 STM un dators Apple iMac 27.

Projekts tiek īstenots ar mērķi sekmēt mākslas un kultūras pētniecību, kā arī veicināt kvalitatīvu mācību programmu apguvi dizaina un mākslas vidējās profesionālās izglītības programmās atbilstoši mūsdienu tendencēm, tehnoloģijām un darba tirgus pieprasījumam. Projekts palīdzēs pakāpeniski pilnveidot materiāltehnisko bāzi atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju attīstībai, lai nodrošinātu audzēkņu konkurētspēju, zināšanas, prasmes darbā ar modernu aprīkojumu savā specialitātē.

Paredzēts nodrošināt kvalitatīvu mācību programmas apguvi multimediju dizaina, reklāmas dizaina, foto dizaina izglītības programmās, aprīkojot mācību telpas ar nepieciešamo aprīkojumu, līdz ar to nodrošinot kvalitatīvu mācību procesu, atbilstoši licencēto izglītības programmu uzdevumiem, kā arī sagatavot audzēkņus izglītības turpināšanai augstākās izglītības iestādēs vai darba tirgum kvalificētus mākslas un dizaina nozares speciālistus.

LMMDV

studijas pirmsskolas vecuma bērniem

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā no 2017. gada septembra sāks darboties "Mūzikas un mākslas studija" četrus un piecus gadus veciem bērniem. Tajā būs unikāla iespēja atklāt, atraisīt un attīstīt bērnu mākslinieciskās un muzikālās spējas un dotības.

Tieši pirmsskolas vecums ir vislabvēlīgākais laiks, kad iepazīt pareizas dziedāšanas un ritmizēšanas pamatprincipus, pilnveidot artikulāciju un dikciju, kā arī attīstīt radošo domāšanu. Mūzikas un mākslas studijā apmācības notiks vienlaikus četrās jomās – mūzikā, mākslā, logoritmikā un kustību mākslā. Šie četri virzieni, papildinot viens otru, palīdzēs raisīt bērnu interesi un fantāziju, attīstīt intelektuālo domāšanu, dzirdi, balsi, ritma izjūtu, koordināciju, artikulāciju un dikciju, kā arī trenēt bērnu atmiņu, uzmanību, koncentrēšanās spēju un komunikācijas prasmes.

Mākslas nodarbībās bērniem būs iespēja gūt priekšstatus par mākslas pasaules pamatiem un apgūt dažādas tehnikas: zīmēšanu, gleznošanu, veidošanu, locīšanu, izprast krāsu mācību un kompozīciju. Visi nepieciešamie materiāli būs pieejami uz vietas.

Mūzikas nodarbībās tiks izmantotas dažādas muzikālās atmiņas spēles un runas rotaļas, kas palīdzēs attīstīt bērnu ritma izjūtu, muzikālo dzirdi, prasmi dziedāt un improvizēt, kā arī gūt zināšanas par mūzikas pamatelementiem – tempu, dinamiku, toni, skaņu tembru un ilgumu. Papildus bērni iepazīs arī dažādus mūzikas instrumentus un mācīsies elementāro instrumentu spēli.

Logoritmika ir bērna valodas un vispārējās attīstības uzlabošanas veids ar runas, dziedāšanas, kustības un mūzikas palīdzību. Nodarbības palīdzēs attīstīt un pilnveidot artikulāciju un dikciju, vienlaikus trenējot bērnu atmiņu un bagātinot valodas krājumu.

Kustību mākslas nodarbībās tiks veicināta koordinācija un izveicība, uzlabota bērnu reakcija un vingrinātas sensorās spējas.

Nodarbības notiks koncertzāles "Lielais dzintars" telpās divas reizes nedēļā, jaunu un profesionālu skolotāju vadībā. Pēc mācībām studijā būs nodrošināta iespēja bez iestājpārbaudījumiem mācīties LMMDV bērnu mūzikas skolas vai Bērnu mākslas skolas sagatavošanas klasē.

Vairāk informācijas pie "Mūzikas un mākslas studijas" vadītājas Līgas Jekševicas, tālrunis: 28303678. Pieteikties nodarbībām var LMMDV kancelejā (Ausekļa ielā 11/15) darba dienās no pulksten 09:00 līdz 17:00. Kontakttālrunis: 25739994

LMMDV

Atvērto durvju diena un Muzeju nakts skolā

PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola aicina Jūs uz mūsu skolas Atvērto durvju dienu un Muzeju nakts pasākumiem 20. maijā.

Atvērto durvju dienas pasākumos no plkst. 11.00 līdz 15.00 būs iespēja uzzināt visu par visām izglītības programmām, vērot mācību procesu, uzdot sev interesējošos jautājumus, kā arī tikties ar skolas pedagogiem un administrāciju klātienē.

Savukārt vakarā starptautiskās akcijas "Muzeju nakts" ietvaros būs iespēja sajust mākslas elpu, vērojot mākslas un mūzikas priekšnesumus skolas audzēkņu izpildījumā. Tāpat lielisks priekšnesums būs arī apģērbu dizaina un vizuālā tēla stilistu gatavotā modes skate, kuras tēma šogad – "Laika nospiedums"! Pasākuma īpašais viesis - dziesminieks Haralds Sīmanis.

LMMDV

Mums ir sava sietspiedes darbnīca!

Mākslas, reklāmas dizaina, apģērbu dizaina, tekstilizstrādājumu un ādas izstrādājumu dizaina izglītības programmu audzēkņi turpmāk varēs paplašināt savas zināšanas un iemaņas jaunajā sietspiedes darbnīcā, tādējādi mācību procesā apgūt sietspiedes tehnoloģiju.

"Tā ir unikāla iespēja jauniešiem mācību procesā apgūt šo tehnoloģiju un palielināt konkurētspēju darba tirgū. Jau tagad ar sietspiedes palīdzību top vairāki diplomdarbi apģērbu dizaina izglītības programmā. Darbojoties ar jauno sietspiedi vērojams liels entuziasms gan no pasniedzēju, gan audzēkņu puses," uzsver LMMDV direktore Inga Auziņa.

Sietspiedes darbnīcu vada Mākslas programmas vadītājs, pedagogs Juris Pasternaks: "Sietspiede ir poligrāfijas tehnika ar kuras palīdzību tiek apdrukāts tekstils, dažādu toņu papīrs, kartons, koks, āda, metāls un citi materiāli. Apdrukas mērogs var būt no vizītkartes lieluma līdz pat lielam plakātam A1 formātā. Visaktīvāk šo tehniku apgūst apģērbu dizaina izglītības programmas jaunieši, veidojot tērpu kolekcijas ar apdrukas elementiem."

Sietspiedes darbnīcā jau ir notikusi meistarklase mākslinieces Maijas Kurševas vadībā profesionālās izcilības pasākuma "Zelta griezums" programmā un skolas pedagoga Jura Pasternaka vadītā meistarklase pasākumā "Satiec savu meistaru".

Plašāks interesentu loks darbnīcu varēs apskatīt LMMDV Atvērto durvju dienā 20. maijā no pulksten 11.00 līdz 15.00, savukārt vakarā LMMDV aicina apmeklēt Muzeju nakts programmu. Sietspiedes darbnīcā būs iespējams apskatīt paraugdemonstrējumus un prezentāciju pedagoga Jura Pasternaka vadībā.

Sietspiedes darbnīcas aprīkojums iegādāts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

LMMDV

LMMDV viesojas praktikanti no Somijas

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā no 24. aprīļa līdz 12. maijam praksē bija ieradušies sadarbības skolas OMNIA (Espo, Somija) pieaugošo izglītības programmas audzēkņi Juso Merenheims (Juuso Merenheimo) un Simo Lastujoks (Simo Lastujoki), kuri Somijā apgūst kokapstrādi. Prakses laikā viesiem tika nodrošināta prakse LMMDV koka izstrādājumu dizaina nodaļā kopā ar pasniedzējiem Gunti Jeksti, Andri Garokalnu un Ediju Ābeli. Nedēļu abi somi aizvadī Liepājas uzņēmumā "OVI Watch".

Uzņēmumā abi viesi izgatavoja unikālus pulksteņus, ko lepni demonstrēja un priecājās par paveikto. Somijā abi studenti vairāk darbojas ar galdniecību un mēbeļu izgatavošanu, tādēļ šāda prakse ar smalkām detaļām un mehānismiem izrādījās jo īpaši interesanta un vērtīga. Savukārt LMMDV koka izstrādājumu dizaina izglītības programmā abi pēc savām skicēm un idejām izgatavoja svečturus, koka galda piederumus, vilciņu ar paliktni, koka lodi un vienā koka gabalā ievietoja naglu, to nezāģējot un nelīmējot, izmantojot vien koka ķīmiskās īpašības. Šādus priekšmetus abi izgatavoja pirmo reizi un norādīja, ka ar smalkām detaļām un virpošanu savā izglītības programmā nenodarbojas. Viesi arī izgatavoja un izdrukāja 3D modeli.

Studenti atzina, ka iegūtā pieredze LMMDV lieti noderēs viņu profesionālajā izaugsmē. Viņi augstu novērtēja LMMDV pedagogu attieksmi un atbalstu, kā arī padziļināto uzsvaru uz dizainu. Atzinīgi somi vērtēja iespējas izmantot un eksperimentēt ar dažādiem materiāliem un tehnikām. Izgatavotos darbus abi prezentēs LMMDV sadarbības skolā gan pedagogiem, gan citiem audzēkņiem.

Praktikanti augstu vērtēja iegūtās prasmes un zināšanas, līdz ar to noteikti ieteiks arī citiem doties praksē LMMDV. Kopumā somu studenti ļoti apmierināti gan ar radošo procesu, ko īpaši novērtēja, gan rezultātu. Salīdzinot izglītības programmas viņi uzsvēra, ka LMMDV cieņā ir unikāls dizains un smalkāki darbi, savukārt Somijā process vairāk orientēts uz rūpnieciskiem produktiem. Īpašu atzinību un novērtējumu studenti izteica par roku darbu.

Brīvajā laikā viesi no Somijas novērtēja Liepājas izklaides un atpūtas piedāvājumu klāstu kā arī pilsētas kompaktumu, norādot, cik ērti un viegli ir atrast sevi interesējošus pasākumus un vietas. Studenti baudīja plašo kultūras pasākumu, ēdināšanas pakalpojumu klāstu un "dzīvo mūziku". Tāpat viesi no Somijas piedalījās 4. maija svinībās - vēroja kā valsts prezidents Raimonds Vējonis J.Čakstes laukumā stāda simtgades ozolu, militāro parādi un izmantoja iespēju apskatīt piestātnē atbraukušos kuģus un militārās tehnikas demonstrāciju.

Praktikanti novērtēja gan pilsētas centrā esošās kultūras iestādes, piemēram, koncertzāli "Lielais dzintars", tā arī krasi atšķirīgo Karostas arhitektūru, Katedrāli, Kalpaka tiltu, Ziemeļu molu un fortus.

Trīs nedēļu laikā abi viesstudenti latviski bija iemācījušies pateikt vien dažus vārdus, norādot ka latviešu un somu valodas ir stipri atšķirīgas un grūti saprast. Sastaptos cilvēkus abi novērtēja kā izpalīdzīgus, laipnus un pretimnākošus.

LMMDV

Projekts audzēkņu un pedagogu profesionalitātes celšanai

Lai sekmētu Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV), Mākslas akadēmijas, mākslinieku un uzņēmēju radošo sadarbība un pieredzes apmaiņu, LMMDV sadarbībā ar biedrību "Radošās industrijas attīstības centrs" īstenoja Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītu projektu "LMMDV audzēkņu un pedagogu profesionālās kapacitātes celšana".

Projekts tika īstenots laika posmā no 2016. gada 21. novembra līdz 2017. gada 30. aprīlim. Galvenā projekta mērķauditorija bija LMMDV audzēkņi un pedagogi. Projekts tika īstenots, lai veicinātu uz darba tirgu orientētu kultūrizglītību, pilnveidotu profesionālo kompetenci, informētu audzēkņus un pedagogus par tālākizglītības iespējām.

Projekts sniegs audzēkņiem un pedagogiem zināšanu un prasmju kopumu, kas sekmēs talantu un radošo izpausmju attīstību un jaunu kultūras vērtību (kā materiāli, tā nemateriālo) rašanos, sevis kā vērtības apzināšanos. Ilgtermiņā projekts nodrošinās tradīcijas veidošanos regulāri piesaistīt Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai vieslektorus, dažādus māksliniekus, uzņēmējus, pētniekus, radošo profesiju pārstāvjus. Ar vieslekcijām un meistarklasēm tiks celts kultūrizglītības kvalitātes līmenis un veicināta profesionālo kompetenču pilnveide, sekmēta profesionālo zināšanu, talantu un prasmju izkopšana atbilstoši modernām tendencēm, tehnoloģijām un darba tirgum

Projekta ietvaros ir notikušās jau šādas vieslekcijas:
"Dizains, uzņēmējdarbība" – vieslektore Elīna Dobele, 30.11.2016., piedalījās 37 dalībnieki;
"Mūzikas ierakstu industrija" – vieslektore Elita Mīlgrāve, 8.12.2016., piedalījās 20 dalībnieki;
"Laikmetīgā māksla" – laikmetīgās mākslas centrs kim?, vieslektore Zane Onckule, 11.01.2017., piedalījās 89 dalībnieki;
"Reklāma, multimediji" – vieslektors Pēteris Noviks, 18.01.2017., piedalījās 61 dalībnieks;
"Modes māksla" – vieslektors Aigars Bikše 1.02.2017., piedalījās 69 dalībnieki;
"Latvijas mākslas akadēmija – iestājpārbaudījumu, sagatavošanās, uzņemšana, iespējas" – vielsektore Elīna Ģibiete 15.02.2017., piedalījās 37 dalībnieki;
Meistarklase "3D tekstils"– vadītāja Elīna Ģibiete 15.02.2017., piedalījās 12 dalībnieki;
Meistarklase "sietspiede" – vadītāja Maija Kurševa 28.03.2017., piedalījās 27 dalībnieki;
"Mūzikas menedžments" – vieslektors Aivars Hermanis 29.03.2017.;
"Metāls un gaismas dizains" – vieslektors Arvīds Endziņš 29.03.2017.;
"Reklāma, uzņēmējdarbība" – vieslektors Ēriks Stendzenieks 29.03.2017.;
"Radošums, uzņēmējdarbība" – vieslektors Artis Daugins 29.03.2017.;
kopējais dalībnieku skaits 29.03.2017., piedalījās 196 dalībnieki;
"Konceptuālisms, laikmetīgās mākslas postkonceptuālā situācija un Latvija" – vieslektors Jānis Taurens 12.04.2017., piedalījās 84 dalībnieki;
"Latvietība un pašapziņa" – vieslektore Dagmāra Beitnere-Le Galla 19.04.2017., piedalījās 22 dalībnieki.
Pedagogiem par dalību vieslekcijās izsniegtas LMMDV apliecības.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

LMMDV

Bigbendu samits

Ceturtdien, 11.maijā, plkst. 18.00 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) Melngaiļa koncertzālē notiks unikāls koncerts "Bigbendu samits". Pasākumā piedalīsies pieci jauniešu bigbendi - divi no LMMDV un trīs no Rīgas.

Koncertā dažādus muzikālus priekšnesumus sniegs Melngaiļskolas junioru bends un Melngaiļskolas Bigbends (vadītājs Jānis Ivuškāns), kā arī City Jazz Youth Band, City Jazz Late Night Band un City Jazz Big Band no Rīgas (vadītāji Dāvis Jurka un Kārlis Vanags).

Melngaiļskolas Bigbends pastāv kopš 2013. gada septembra, kad to izveidoja trompetists un pedagogs Jānis Ivuškāns. Tajā muzicē Liepājas mūzikas vidusskolas audzēkņi. Lai arī kolektīvs ir salīdzinoši jauns, sagatavotas vairākas apjomīgas koncertu programmas, kas atskaņotas gan Liepājas Lielajā dzintarā, gan Latgales Gorā Rēzeknē, gan koncertzālē Cēsis, kā arī Beļģijā, Slovēnijā, Čehijā un Polijā. Muzicēts kopā ar Konstantinu Jemeljanovu (ASV), Uldi Marhilēviču, Ralfu Eilandu, Emīlu Balceri, Jāni Stībeli un daudziem citiem māksliniekiem. Savukārt Junioru bends izveidots 2016. gada septembrī. Tā vadītājs ir trompetists un Melngaiļskolas bigbenda līderis Jānis Ivuškāns. Junioru bendā muzicē aptuveni 20 mūzikas skolas bērni.

Ieeja pasākumā ir bezmaksas. Koncerts notiks Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā Ausekļa ielā 11/15.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

LMMDV

Jauniešu apmaiņas projekts

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņiem ir lieliska iespēja pieteikties jauniešu apmaiņas projektam "Bridges-2017", kas notiks no 30. jūlija līdz 6. augustam (neieskaitot ceļā pavadītās dienas) Dānijā, Sakskobingas pilsētā.

Jauniešu apmaiņas projektā iespējams pieteikties visiem LMMDV audzēkņiem vecumā no 16 līdz 25 gadiem. Kopējais dalībnieku skaits 8 jaunieši no katras valsts un divi grupas līderi/pedagogi. Projektā piedalīsies arī jaunieši no tādām valstīm kā Somija, Polija, Rumānija, Dānija un Latvija. Nedēļas laikā Tev būs iespēja darboties kādā no trim radošajām darbnīcām – deja, mūzika, vizuālā māksla. Darbnīcas vadīs neformālās izglītības darbnīcu vadītāji Boriss no Somijas (mūzika), Daniela no Rumānijas (vizuālā māksla), Klāra no Dānijas (dejas). Aktivitātes notiek ar starptautiskā sadarbības tīkla "Drums for peace" atbalstu. Tā kā projektā netiek likts uzsvars uz profesionalitāti, bet neformālo mācīšanos, tad jebkurš var iesaistīties kādā no darbnīcām. Piemēram, mūzikas programmu audzēkņi vizuālajā mākslā un mākslas programmu audzēkņi mūzikā, protams, arī dejā. Nedēļas laikā visi dalībnieki apgūs dažādas prasmes attiecīgās darbnīcās, ko rezultātā apvienos kopējā priekšnesumā, kas tiks prezentēts skatītājiem.

Dalības maksa projektā ir 80 līdz 100 EUR atkarībā no kopējām ceļa izmaksām, taču nepārsniedzot minēto summu griestus. Precīzs dalībnieku līdzfinansējums būs zināms, tiklīdz tiks nokomplektēta grupa. Tā kā jauniešu apmaiņas projektos piešķirtais finansējums ceļa izdevumiem ir nepietiekošs, daļu summas sedz dalībnieki. Pārējie ceļa izdevumi, apdrošināšana, ēdināšana, uzturēšanās, aktivitātes tiek segti no projekta līdzekļiem.

Apmaiņas projekta pamatā ir tematiska ideja, kuru grupas vēlas kopīgi realizēt un kas var būt tieši saistīta ar jauniešu ikdienas pieredzi, piemēram, jauniešu līdzdalība, mūzika, māksla, kultūras mantojums, vide u.tml. Izvēlētais temats ir jāizvērš konkrētos pasākumos apmaiņas projekta laikā. Jauniešu apmaiņas projektam jābūt balstītam uz neformālās izglītības principiem un īstenotam ar neformālās izglītības metodēm. Savā ziņā jauniešu apmaiņas projekti atgādina plaši pārstāvētas starptautiskas jauniešu nometnes. Tādēļ arī šoreiz norises vieta izvēlēta kāda no Sakskobingas skolām, kurā notiks visas aktivitātes kā arī uzturēšanās. Līdz ar to dalībniekiem jāņem līdzi piepūšamais matracis, guļammaiss vai kas cits ar ko apsegties, kā arī dvielis, ērts apģērbs, higiēnas preces.

Ceļš tiks organizēts ar autobusu no Liepājas līdz Klaipēdas ostai, kur ar prāmi tālāk grupa dosies pāri Baltijas jūrai uz Karlshamnas ostu Zviedrijā, kur dalībniekus sagaidīs autobuss un dosies pāri tiltam no Zviedrijas uz Dāniju, cauri Kopenhāgenai uz Sakskobingu.

Lai pieteiktos jauniešu apmaiņas projektam aizpildi elektronisko pieteikuma anketu līdz 31. maijam. Par rezultātiem tiks paziņots uz dalībnieka norādītajiem kontaktiem līdz 9. jūnijam.

Pieteikuma anketu meklē http://ejuz.lv/apmaina
Šeit vari redzēt nelielu ieskatu no cita jauniešu apmaiņas projekta Dānijā 2014. gadā.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā raksti uz inga.kuncite@lmmdv.edu.lv tematā norādot "Jauniešu apmaiņa".

LMMDV

Vai esi gatavs dzīvei?

Trešdien, 17. maijā, plkst. 12:00 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV), Alejas ielā 18, zālē notiks Eiropas Savienības struktūrfondu programmas Erasmus+ īstenotā projekta "Profesionālā pilnveide konkurētspējas paaugstināšanai Eiropā" noslēguma pasākums "Vai esi gatavs dzīvei?".

Noslēguma pasākumā no plkst. 12:00 visiem interesentiem Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultante un Liepājas Universitātes lektore Aira Klampe pastāstīs par darba meklēšanas iespējām jauniešiem, savukārt LMMDV karjeras konsultants Nils Kuncītis pastāstīs par turpmākās izglītības iespējām radošajās industrijās. Pasākuma otrajā daļā notiks projekta "Profesionālā pilnveide konkurētspējas paaugstināšanai Eiropā" kopsavilkums, prakšu un pieredzas braucienu uz Beļģiju un Somiju prezentācijas, kā arī visiem mobilitāšu dalībniekiem tiks pasniegts Europass Mobility sertifikāts.

Projekta ietvaros laika posmā no 2015. gada septembra līdz 2017. gada maijam tika organizēti prakšu un pieredzes apmaiņas braucieni uz OMNIA profesionālo skolu Espo un VARIA profesionālo skolu Vantā (Somijā), Antverpenes juvelierskolu Beļģijā, Glāzgovas Kelvina koledžu Lielbritānijā (Skotijā), Kataneo skolu Modēnā (Itālijā) un Mākslas skolu Porto (Portugālē). Praksēs ārvalstīs atbilstošās specialitātēs kopā piedalījās divdesmit četri LMMDV audzēkņi no Apģērbu dizaina, Multimediju, Reklāmas dizaina, Metāla izstrādājumu dizaina, Koka izstrādājumu dizaina, Tekstildizaina, Ādas izstrādājumu dizaina programmām. Kā arī pieredzi profesionālās izglītības, dizaina un mākslas jomās ārvalstīs kopā papildināja divpadsmit LMMDV pedagogi, prakšu vadītāji un karjeras konsultants.

Mobilitāšu laikā tika organizētas tikšanās partnerskolās, dalībnieki piedalījās mācību stundās, apaļā galda diskusijās ar skolas administrācijas pārstāvjiem un pedagogiem, apguva jaunas tehnoloģijas, mācību metodes, tikās ar skolu audzēkņiem, apmeklēja radošos kvartālus, ieguva praktiskas iemaņas savā specialitātē. Katra no mobilitātēm veicināja audzēkņu un pedagogu motivāciju, profesionālo izaugsmi, jaunu tehnoloģiju apguvi, svešvalodu pilnveidi, paplašināja redzesloku, sekmēja dalībnieku pašapziņu un radīja iespējas attīstīt spējas un iemaņas, tika radīti labvēlīgi apstākļi jaunu un radošu ideju attīstībai un realizācijai. Lai nodrošinātu skolas audzēkņiem starptautiskās prakses iespējas, LMMDV arī turpmāk iesaistīsies programmas Erasmus+ projektu konkursos. Pasākuma noslēgumā jauniešiem īsumā būs iespēja uzzināt arī par citām programmas Erasmus+ piedāvātajām iespējām līdz 2020. gadam, kā arī kur meklēt nepieciešamo informāciju.

LMMDV

Mēs esam un būsim…

Trešdien, 3. maijā, plkst. 17.00 koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas galerijā Civita Nova notiks Liepājas reģiona mūzikas skolu stīgu instrumentu audzēkņu festivāls/koncerts "Mēs esam un būsim…".

Jau sesto gadu Liepājā notiks festivāls, kurā piedalīsies vijolnieki un čellisti no Liepājas reģiona mūzikas skolām. Koncertā vairāki jaunie mūziķi uzstāsies kā solisti, būs dzirdami dažāda sastāva kameransambļi un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Stīgu instrumentu ansamblis. Repertuārs solās būt plašs un daudzveidīgs- koncertā skanēs gan ļoti pazīstami un populāri saņdarbi, gan Liepājā vēl neskanējuši opusi.

Festivāla noslēgumā uzstāsies apvienotais reģiona stīgu instrumentu orķestris. Tajā kopā muzicēs gandrīz pussimts jaunie vijolnieki un čellisti no Liepājas, Saldus, Skrundas, Pāvilostas, Vaiņodes un Nīcas. Stīgu orķestrim raksturīgo skanējumu spilgti atklāj baroka laikmeta komponistu sacerējumi, tāpēc orķestra repertuārā skanēs itāļu baroka spožākā pārstāvja A. Vivaldi Simfonija. Koncertā tiks atskaņota J. Haidna Bērnu (Rotaļlietu) simfonija, kur stīgu orķestra skanējumu bagātinās flauta, vairākas svilpītes un sitaminstrumenti. Interesants būs L. Andersona skaņdarba Plink, Plank, Plunk skanējums un atskaņojuma veids- jaunie mūziķi izliksies, ka aizmirsuši mājās lociņus un spēlēs tikai picikato. Vēl varēsim klausīties latviešu tautas dziesmu apdari un koncerta noslēgumā kādu populāru deju.

Ieeja festivālā – koncertā ir bezmaksas.

LMMDV

Jam Session: Verneri Pohjola

Otrdien, 2.maijā, koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas galerijā Civita Nova plkst. 20.00 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola aicina uz piekto džeza mūzikas vakaru kopā ar trompetistu Verneri Pohjola (Somija).

Savukārt "Metāla pūšaminstrumentu kvartets" (sk.M.Auziņs) un "Flautu duets" (sk.K.Varažinska) ieguva godpilno III vietu, bet "Jauktais ansamblis" ieguva atzinības rakstu.

Pasākumā piedalīsies Rustams Bagirovs (akordeons), Pauls Ķierpe (sitaminstrumenti), Jānis Ivuškāns (trompete), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Māris Kupčs (ģitāra), Mārtiņš Zālīte (bass) un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) jaunie un enerģiskie audzēkņi.

Trompetists Verneri Pohjola ir dzimis 1977. gada 23. decembrī Helsinkos (Somijā), viņš ir Somijas mūzikas nacionālais dārgums, Pohjola mūziķu dzimtas spožākā atvase. Verneri Pohjola ir ne tikai pasaules mēroga zvaigzne, bet lielisks mūziķis, trompetists, kas aktīvi turpina meklēt jaunas skaņas un alternatīvas tehnikas.

Ieeja pasākumā ir bezmaksas. Ilgums – apmēram 2 stundas.

Mūzikas pasākumu atbalsta koncertzāle "Lielais dzintars" un Liepājas Kultūras pārvalde.

LMMDV

LMMDV jaunie mūziķi konkursos gūst godalgotas vietas

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņiem pavasara pirmie mēneši bijuši rosīgi, jo skolēni piedalījušies vairākos muzikālos konkursos, tostarp, starptautiskā konkursā "Vēju ritmi 2017" un ieguvuši vairākas godalgotas vietas.

21.aprīlī Liepājā norisinājās VII Starptautiskais pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļu un orķestru ritmiskās mūzikas festivāls - konkurss "Vēju ritmi 2017". Konkursā "Metāla pūšaminstrmentu kvintets" (sk. J.Ivuškāns), "Sitaminstrumentu ansamblis" (sk.T.Jansons), "Jauktais ansamblis"( sk.K.Varažinska), "Melngaiļskolas Junioru bends" (sk.J.Ivuškāns) ieguva augsto II vietu.

Savukārt "Metāla pūšaminstrumentu kvartets" (sk.M.Auziņs) un "Flautu duets" (sk.K.Varažinska) ieguva godpilno III vietu, bet "Jauktais ansamblis" ieguva atzinības rakstu.

Konkursā piedalījās talantīgi jaunieši no Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas, Ventspils Mūzikas vidusskolas, Nīcas mūzikas skolas, Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis", Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas, Talsu Mūzikas skolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, Engures Mūzikas un mākslas skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un audzēkņi no vairākām Lietuvas mūzikas skolām.

Starptautiskais konkurss tiek organizēts, lai sekmētu izglītības programmu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņu un pedagogu profesionālo izaugsmi un personības vispusīgu veidošanos, kā arī sniegtu iespēju pedagogiem papildināt zināšanas un apmainīties pieredzē ar Latvijas un citu valstu kolēģiem, kā arī gūtu informāciju ritmiskās mūzikas jomā notiekošo Latvijā un citur pasaulē.

Savukārt š.g. 12. aprīlī Talsos notika IX Kurzemes un Zemgales Mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļu konkurss "Pūš pa deviņ’ - 2017".

Konkursā "Metālpūšaminstrumentu kvartets" (sk.M.Auziņš) un "Jauktais flautu un sitaminstrumentu ansamblis" (sk. K.Varažinska, T.Jansons) ieguva godpilno II vietu, savukārt "Koka pūšaminstrumentu ansamblis" (A.Kupjanskis) ieguva pateicības rakstu.

Turklāt š.g. 22. martā Pluņģē (Lietuvā) notika IX Starptautiskais pūšaminstrumentu ansambļu festivāls/konkurss "PAVASRIO TRIMITAI – 2017."

Konkursā piedalījās divi šajā mācību gadā izveidoti ansambļi. Ansambļos muzicē jaunāko klašu audzēkņi un šī bija viņu debija tik nopietnā pasākumā. Konkursā kopumā piedalījās 37 dažāda sastāva un lieluma pūšaminstrumentu ansambļi, kuri tika iedalīti piecās grupās.

A grupā startēja metalpūšaminstrumentu kvartets (sk.Mārcis Auziņš), kurā muzicēja Valts Freiborns (mežrags), Kristers Ketverts (trompete), Krišjānis Leišavnieks(trompete) un Dāvis Matīs Leišavnieks (trombons). Ansamblis ieguva godpilno III vietu.

Flautu un sitaminstrumentu ansamblis (sk.Kristīne Varažinska, Toms Jansons), koncertmeistars Normunds Kalniņš startēja B grupā, gūstot īpašus panākumus - I vietu. Ansamblī muzicē jaunie flautisti – Marta Krīgere, Gabriēls Zīverts, Luīze Ernestsone, Roberta Plāciņa, Sanija Varkale un sitaminstumentālisti – Eduards Bethers, Matīss Skarēvičs.

LMMDV

Lindai Vilkai izcilības apbalvojums

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Linda Vilka ceturtdien, 27. aprīlī, saņems Kultūras ministrijas apbalvojumu par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs. Pasākums notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Kultūras ministrija apbalvojumus pasniegs kultūrizglītības nozares talantīgākajiem audzēkņiem, viņu skolotājiem un koncertmeistariem. Šogad Kultūras ministrijas pateicības rakstu un naudas balvu saņems 48 audzēkņi un 49 pedagogi no 21 skolas.

Linda Vilka ir vienīgā liepājniece, kas šogad saņems šo izcilības apbalvojumu. Tas LMMDV audzēknei piešķirts par Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā "EuroSkills 2016" izcīnīto bronzas medaļu skatlogu noformēšanas profesiju grupā.

Saņemtos 175 pieteikumus vērtēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktores vietnieks kultūrizglītības jautājumos, Kultūras un radošās industrijas izglītības nodaļas vadītājs Andis Groza, Kultūras ministrijas Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija, LNKC Vizuālās mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors studiju un zinātniskajā darbā Andris Teikmanis, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras profesors Juris Kalnciems un Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Gunta Bāliņa.

Kultūras ministrijas balva jauniešiem par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs iedibināta 1998. gadā. Ar šo Balvu Latvijas valsts atzīmē kultūrizglītības iestāžu audzēkņu spilgtākos radošos panākumus un viņu skolotāju ieguldīto darbu. Projekta organizatorisko un tehnisko sagatavošanu veic Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

LMMDV

"Reiz satikās Mažors ar Minoru..."

Piektdien, 28.aprīlī, koncertzālē "Lielais dzintars" talantīgā pianiste Agnese Egliņa kopā ar saviem neredzīgajiem draugiem mūzikā un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas jauniešiem sniegs muzikālu sajūtu stāstu "Reiz satikās Mažors ar Minoru...".

Pianiste Agnese Egliņa muzicēs kopā ar Integratīvā mākslas festivāla "Nāc līdzās!" neredzīgajiem laureātiem – saksofonisti Līvu Paleju, flautisti Maiju Fogeli un akordeonistu Mihailu Oļehovu. Viņi visi ir lieliski sava instrumenta spēles izpildītāji.

Maija apgūst flautas spēli Juglas mūzikas skolā pie skolotājām Ivetas Lāriņas un Maijas Kļaviņas un gatavojas stāties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Līva tajā pašā skolā (pēc veiksmīgi absolvētas klavieru klases) turpina mācīties saksofona spēli pie skolotājas Ievas Slokas un papildus pie Daiņa Tarasova Strazdumuižas skolā, bet Mihails Oļehovs mācās Pāvula Jurjāna mūzikas skolā akordeona spēli pie skolotājas Nadeždas Pisarevas.

Šajā koncertā viņi spēlēs skaņdarbus gan solo izpildījumā, gan duetā ar pianisti Agnesi Egliņu. Visi jaunie, neredzīgie solisti apveltīti ar absolūtajām muzikālajām dzirdēm, un varbūt tāpēc pasauli dzird un sajūt nedaudz savādāk.

Lielās Mūzikas balvas laureāte, pianiste Agnese Egliņa ir dzimusi mūziķu ģimenē Liepājā un savas muzikālās gaitas sākusi E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā pie klavieru skolotājas Anitas Poļanskas, tādēļ koncertā aicinājusi muzicēt arī Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pedagoga J. Ivuškāna un Mancpana audzēkņus, kuri koncertā uzstāsies gan atsevišķi, gan muzicēs kopā ar festivāla "Nāc līdzās!" laureātiem.

Muzikālo sajūtu stāstu "Reiz satikās Mažors un Minors" stāstīs pianiste Agnese Egliņa un viņas neredzīgie draugi: Maija Fogele (flauta), Līva Paula Paleja (saksofons), Mihails Oļehovs (akordeons) - viņa muzicēšanu krāsaināku palīdzēs veidot kontrabasists Devarši Kārkliņš, kā arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas ģitāristu duets Miks Akots un Laine Būmeistere, pūšaminstrumentu ansamblis - Dāvis Sedols, Reinis Ausmanis, Jānis Narkevics, Mārtiņš Knets, Martins Miļevskis.

Bet Mažora un Minora lomās iejutīsies Diana Ponaskova un Māris Skrodis. Programmā būs klausāmi skaņdarbi, ko radījuši Dž. Geršvins, L.Kalls, J.Mediņš, J.Peškovs, A.Pjaccolla, G.Telemans u.c.

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā www.bilesuparadize.lv

LMMDV

Meiteņu korim – "Grand Prix" Slovākijā

Ar izciliem panākumiem Slovākijas starptautiskajā koru festivālā "Slovakia Cantat 2017" piedalījies Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) meiteņu koris, ko vada diriģents Andris Kontauts. 19 dalībnieku konkurencē iegūts augstākais novērtējums – "Grand Prix".

LMMDV meiteņu koris startēja koru grupā jauniešiem līdz 21 gada vecumam un dziedāja četras dziesmas, no kurām divas bija latviešu tautasdziesmas – "Kalējs kala debesīs" un "Saules meitas sagšas raksta", abas paša Andra Kontauta apdarē. Par savu sniegumu LMMDV meiteņu koris ieguva zelta diplomu, kas deva iespēju piedalīties finālā un cīnīties par augstāko apbalvojumu "Grand Prix". Žūrija, kurā piedalījās pārstāvji no Polijas, Slovākijas, Beļģijas, Austrijas un Norvēģijas, kora sniegumu novērtēja ar 98 punktiem no simts iespējamajiem – sociālajā tīklā "Facebook" raksta skolas projektu vadītāja Irita Kalēja. Un meiteņu koris ar diriģentu Andri Kontautu un koncertmeistaru Normundu Kalniņu ieguvis augstāko novērtējumu. Mūzikas skolas meiteņu koris ir pirmais latviešu kolektīvs, kas šajā festivālā ieguvis "Grand Prix", uzsver I. Kalēja.

Starptautiskais festivāls "Slovakia Cantat" Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā norisinājās no 20. līdz 23. aprīlim, un tajā piedalījās 19 kori no septiņām valstīm: Latvijas, Slovākijas, Slovēnijas, Čehijas, Austrijas, Igaunijas un Polijas.

LMMDV

1/4 mūža krīze

Laipni lūgti uz izstādes "1/4 mūža krīze" atklāšanu 21.04. plkst 18:00 Dārza ielā 4/8, Liepājā. Izstādes pamatideja ir atspoguļot jauniešu dzīvi no katra mākslinieka skatupunkta, kā arī atrast un izcelt jauniešu savstarpējo sasaisti. Darbi veidoti dažādos medijos. Autori: Daniela Lākute, Elza Zīverte, Solvita Zane Cērpa, Ieva Maisiņa, Inese Trautmane, Anete Esmeralda Damberga, Emīls Molotoks, Emīls Ozols, Sandija Trautmane un Ansis Ozols. Izstāde būs apskatāma visiem interesentiem bez ieejas maksas.

Mūs atbalsta - PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola un LIAA Liepājas biznesa inkubators.

LMMDV

SkillsLATVIJA 2017

20.-22.aprīlim notiek Pirmais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss "SkillsLATVIJA 2017"

No mūsu skolas piedalās:
3. kurss no Multimediju dizaina izglītības programmas - Emīls Donis, piedalās konkursa nominācijā "Grafiskais dizains"
4. kurss no Multimediju dizaina izglītības programmas - Pēteris Čirkšis, piedalās konkursa nominācijā "Web lapu izstrāde"
3. kurss no Interjera dizaina izglītības programmas - Luīze Mihailova, piedalās konkursa nominācijā "Skatlogu noformētājs"
3. kurss no Apģērbu dizaina izglītības programmas - Milana Felicija Semjonova, piedalās konkursa nominācijā "Apģērbu dizans"

Līdz ir pedagogs Zane Bluķe, Multimediju un Reklāmas dizaina izglītības programmu vadītāja un grafiskā dizaina pasniedēja.

LMMDV

Novadi tiekas Liepājā pūtēju orķestru defilē konkursā

20.aprīlī, Liepājas Latviešu biedrības namā notika Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē programmu konkurss, kurā piedalījās Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pūtēju orķestris "Liepāja", Siguldas valsts ģimnāzijas un mākslas skolas "Baltais Flīģelis" pūtēju orķestris "Sudrabskaņa", Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris "Rota" un Valmieras valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris "Si Bemol".

Satura izglītības centrs katru mācību gadu rīko šādas pūtēju orķestru skates, lai saglabātu pūtēju orķestru tradīcijas Latvijā un veicinātu pūšaminstrumentu spēles apguves attīstību. Koncerts bija īpašs ar to, ka orķestru defilē konkurss Liepājā notika pirmoreiz.

Konkursu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Valsts satura izglītības centra vecākais referents Egils Ščetris, Valsts satura izglītības centra pūtēju orķestru ekspertu komisijas loceklis, diriģents Pēteris Rudzītis un Latvijas Republikas zemessardzes orķestra vadītājs Viesturs Lazdiņš.

Paši dalībnieki pēc koncerta atzina, ka Liepājā uzstāties ir īpašs gods, jo Liepāja pirmoreiz uzņem citu pilsētu orķestrus, taču uz konkurentiem neskatās naidīgi, jo arī liepājnieki citur vienmēr tiek uzņemti draudzīgi. Papildus atbildība ir arī tādēļ, ka paši liepājnieki var nākt vērot orķestra sagatavotos priekšnesumus, kas iepriekš citās pilsētās netika pieredzēts.

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pūtēju orķestra "Liepāja" diriģents Valērijs Šestilovskis pēc koncerta atzina, ka par atpūtu domāt nav laika, tādēļ arī gandarījums par paveikto paliek otrajā plānā – tagad jāanalizē kļūdas un jāturpina smagi strādāt, jo skates un koncerti turpinās. Milzīga atbildība ir uzstāšanās 4. maijā pie Brīvības pieminekļa, jo priekšnesumi parasti tiek gatavoti iekštelpām, taču tagad tie jāpārveido, lai pielāgotu tos brīvdabas pasākuma īpatnībām.

Koncertā orķestru izpildījumā izskanēja daudzi dažādu stilu skaņdarbi. Diriģents atzina, ka viņš ir atbildīgais par orķestra skaņdarbu izvēli, un pat tad, ja ne vienmēr dalībnieki sākumā atbalsta diriģenta veikto izvēli, beigās, redzot priekšnesumu kopskatu, bažas vienmēr zūd.

Žūrijas loceklis Viesturs Lazdiņš atzina, ka visi dalībnieki priekšnesumos iegulda smagu darbu, tādēļ visi būtu pelnījuši augstākās pakāpes vērtējumus, jo lai sagatavotu pūtēju orķestru defilē programmu dalībnieki, diriģenti un horeogrāfi strādā mēnešiem ilgi. Žūrijai izvērtēt priekšnesumus ir ļoti grūti, jo orķestriem ir dažādi stili, ko nevar vērtēt pēc vieniem un tiem pašiem kritērijiem. Taču Viesturs Lazdiņš atzīst, ka defilē priekšnesumu mērķis ir publika, tādēļ tas, kā orķestris uzrunā publiku ir galvenais, ko žūrija vērtē. Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pūtēju orķestra "Liepāja" priekšnesumā tika ievīts gan humors, gan uguns priekšnesumi, ko žūrija vērtēja atzinīgi. Orķestra diriģents Valērijs Šestilovskis atklāj, ka katru gadu strādā pie tā, lai priekšnesumā būtu kas interesants – reizēm idejas smeļas no ārvalstu šoviem, reizēm tās atnākot pašas, un nekas cits neatliekot kā tikai tās realizēt, lai sajūsminātu kā skatītājus, tā arī pašus dalībniekus.

Katrs orķestris žūrijai un skatītājiem piedāvāja 10-15 minūšu garu programmu, taču rezultātus dalībnieki uzzinās tikai 4.-5. maijā Rīgā, Ķīpsalas hallē notiekošajā Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojumā, kad arī notiks apbalvošana. Orķestru salidojuma laikā 37 Latvijas labākie skolēnu pūtēju orķestri piedalīsies 4. maijā notiekošajā pūtēju orķestru defilē programmā un koncertā pie Brīvības pieminekļa, taču 5. maijā visi 1500 dalībnieki apvienosies koncertā "Vienā elpā".

Autors: liepajniekiem.lv

LMMDV

Godinās izcilākos kultūrizglītības iestāžu audzēkņus

2017. gada 27. aprīlī, plkst. 12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks Kultūras ministrijas apbalvojuma pasniegšana kultūrizglītības nozares talantīgākajiem audzēkņiem, viņu skolotājiem un koncertmeistariem. Apbalvojums tiek piešķirts par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs.

Šogad Kultūras ministrijas pateicības rakstu un naudas balvu saņems 48 audzēkņi un 49 pedagogi no 21 skolas – Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas, Rīgas Doma kora skolas (tagad PIKC Nacionālas Mākslu vidusskolas Rīgas Doma kora skola), Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas, Babītes Mūzikas skolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas, Jūrmalas Mākslas skolas, Ādažu Mākslas un mūzikas skolas, Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas (tagad PIKC Nacionālas Mākslu vidusskolas Jaņa Rozentāla Mākslas skola) Dundagas Mākslas un mūzikas skolas, Tukuma Mākslas skolas, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas "Saules skola", Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas (tagad PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola), Ķekavas Mākslas skolas, Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas, Alojas Mūzikas un mākslas skolas, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma un Popes pamatskolas.

Laureātu saraksts: šeit

Saņemtos 175 pieteikumus vērtēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktores vietnieks kultūrizglītības jautājumos, Kultūras un radošās industrijas izglītības nodaļas vadītājs Andis Groza, Kultūras ministrijas Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija, LNKC Vizuālās mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors studiju un zinātniskajā darbā Andris Teikmanis, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras profesors Juris Kalnciems un Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Gunta Bāliņa.

Kultūras ministrijas balva jauniešiem par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs iedibināta 1998. gadā. Ar šo Balvu Latvijas valsts atzīmē kultūrizglītības iestāžu audzēkņu spilgtākos radošos panākumus un viņu skolotāju ieguldīto darbu. Projekta organizatorisko un tehnisko sagatavošanu veic Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Vienlaikus ar Kultūras ministrijas balvu tiks pasniegta arī Latvijas Nacionālā kultūras centra iedibinātā Cimzes balva, ar kuru godinās Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu pedagogus kultūrizglītības jomā - mūzikā, mākslā, dizainā un dejā.

Plašāka informācija par Kultūras ministrijas apbalvojumu: www.lnkc.gov.lv un www.km.gov.lv.

LMMDV

Somu studenti praksē LMMDV

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā mācību praksē no 25. aprīļa līdz 12. maijam ieradīsies divi somu studenti no Espoo pilsētas profesionālās skolas OMNIA.

Prakses laikā apgūs darbu Koku izstrādājumu dizaina programmā, kā arī gūs pieredzi OVI watch uzņēmumā.

LMMDV

Festivāls-konkurss "Vēju ritmi 2017"

Piektdien, 21.aprīlī, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola koncertzālē "Lielais dzintars" organizē VII Starptautisko pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļu un orķestru ritmiskās mūzikas festivālu-konkursu "Vēju ritmi 2017".

Konkursā piedalīsies talantīgi jaunieši no Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas, Ventspils Mūzikas vidusskolas, Nīcas mūzikas skolas, Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis", Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas, Talsu Mūzikas skolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, Engures Mūzikas un mākslas skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un audzēkņi no vairākām Lietuvas mūzikas skolām.

Starptautiskais konkurss tiek organizēts, lai sekmētu izglītības programmu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņu un pedagogu profesionālo izaugsmi un personības vispusīgu veidošanos, kā arī sniegtu iespēju pedagogiem papildināt zināšanas un apmainīties pieredzē ar Latvijas un citu valstu kolēģiem, kā arī gūtu informāciju ritmiskās mūzikas jomā notiekošo Latvijā un citur pasaulē.

Festivāls norisināsies vairākās daļās no plkst. 11.00 līdz 18.00. Festivāla noslēgumā, plkst. 19.00, notiks koncerts un apbalvošanas ceremonija.

Konkursu organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

LMMDV

Dzintara trio

LMMDV

Dagmāra Beitnere-Le Galla: Latvietība un pašapziņa

Trešdien, 19. aprīlī plkst. 12:30 LMMDV Alejas ielas zālē 18, notiks vieslekcija par latvietību un pašapziņu. Vieslekciju vadīs Latvijas Universitātes filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Vieslekciju atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

LMMDV

Klavieru duetu un kameransambļu konkurss

LMMDV

Junioru bendam un trompetistiem teicami rezultāti

Aprīlis jaunajiem un talantīgajiem Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņiem iesācies spoži – 1. aprīlī konkursa "No baroka līdz rokam" junioru bends ieguvis I pakāpes diplomu ar visaugstāko punktu skaitu savā grupā, savukārt 2. aprīlī ar labiem rezultātiem skolas trompetisti startēja starptautiskā konkursā Tallinā.

LMMDV junioru bends (vadītājs Jānis Ivuškāns) februāra beigās izcīnīja iespēju piedalīties konkursa "No baroka līdz rokam" finālā, kas š.g. 1. aprīlī norisinājās Rīgā. Kopumā no Liepājas finālā piedalījās četras vokāli instrumentālās un instrumentālās grupas.

Konkursa "No baroka līdz rokam" žūrijā strādāja tādi džeza mūzikas guru kā dziedātāja Inga Bērziņa un sitaminstrumentālists Tālis Gžibovskis, kurš vada džeza mūzikas nodaļu Rīgas Doma kora skolā un citi.

Savukārt 2. aprīlī LMMDV skolotāja Jāņa Ivuškāna trompetes klases audzēkņi Jānis Narkevics, Reinis Ausmanis un Dāvis Sedols piedalījās starptautiskā konkursā Tallinā. Panākumi neizpalika arī šajā konkursā - Jānis Narkevics ieguva 3. vietu, bet Reinis Ausmanis saņēma Diplomu. Jaunajiem trompetistiem sagatavoties konkursam palīdzēja koncertmeistare Līna Andrejeva.


LMMDV

Jam Session kopā ar Andri Buiķi

Otrdien, 11. aprīlī, koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas galerijā Civita Nova plkst. 20.00 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola aicina uz ceturto džeza mūzikas vakaru kopā ar sitaminstrumentālistu Andri Buiķi.

Pasākumā piedalīsies Rustams Bagirovs (akordeons), Pauls Ķierpe (sitaminstrumenti), Jānis Ivuškāns (trompete), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Māris Kupčs (ģitāra), Mārtiņš Zālīte (bass) un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) jaunie un enerģiskie audzēkņi.

Andris Buiķis ir dzimis Ērgļos 1982. gada 18. oktobrī. Septiņu gadu vecumā iestājies Madonas ģimnāzijā un paralēli mācījies mūzikas skolā, kur apguvis klavierspēli un basģitāru. Pēc vidusskolas absolvēšanas, Andris ir pieprasītākais Latvijas bundzinieks un spēlē ar tādiem māksliniekiem kā "KEKSI", Arnis Mednis, Jānis Stībelis, Dons, Intars Busulis, Aija Vītoliņa, Laimis Rācenājs, Laima Vaikule, Marija Naumova, Uldis Marhilevičs, Raimonds Pauls, "Sound Poets" un daudziem citiem slaveniem latviešu estrādes un džeza māksliniekiem.

Ieeja pasākumā ir bezmaksas. Ilgums – apmēram 2 stundas.

Nākamais džeza mūzikas vakars būs 2.maijā kopā ar trompetistu no Somijas Verneri Pohjola.

Mūzikas pasākumu atbalsta koncertzāle "Lielais dzintars" un Liepājas Kultūras pārvalde.

LMMDV

Vieslekcija: Jānis Taurens

Trešdien, 12. aprīlī plkst. 14:10 LMMDV Alejas ielas zālē 18 notiks vieslekcija par konceptuālismu, laikmetīgās mākslas postkonceptuālo situāciju un Latviju. Vieslekciju vadīs Jānis Taurens, asociēts profesors, raksta par filozofiju, laikmetīgo mākslu un arhitektūru. Tulkojis Ludviga Vidgenšteina darbus. Latvijas Mākslas akadēmijā pasniedz estētiku, filozofiju, konceptuālismu un modernismu.

Vieslekciju atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

LMMDV

Antra un Normunds Vīksnes

Lai veicinātu mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņu un pedagogu pievēršanos klavieru duetam un kameransamblim kā kolektīvās muzicēšanas formai un sekmētu jauno mūziķu profesionālo izaugsmi, š.g. 12.aprīlī, koncertzālē "Lielais dzintars" norisināsies IV Starptautiskais klavierspēles audzēkņu klavieru duetu un kameransambļu konkurss.

Šogad konkursam ir pietiekušies rekordliels dalībnieku skaits – 120 dalībnieki. Kopumā konkursā startēs 22 klavieru dueti un 31 kameransamblis. Dalībnieki šajā konkursā būs gan no Latvijas – Liepājas, Nīcas, Amatas, Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas, Ādažiem, Alojas, Saldus, Cēsīm, gan no Lietuvas - Vievio, Mažeiķiem, Klaipēdas, Kauņas, Ventas, Garliavos un Kedainiai.

No Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) konkursā startēs duets Angelina Jansone un Sergejs Zaharjins (skolotāja Tatjana Volinska), Dārta Lībeka un Melānija Trankale (skolotāja Tatjana Volinska), kā arī Deizija Eičina un Klaudija Grīnfelde (skolotāja Daiga Hiršsone).

Konkursā piedalīsies arī kameransamblis Viktorija Cehanova, Lāsma Zirka un Līva Liepiņa (skolotāja Zane Dziesma), Pēteris Caune, Margarita Korjakovska un Patrīcija Brūna (skolotājs Dzintars Beitāns), Roberts Šamanskis, Laura Liepiņa un Andris Žabris (skolotāja Daiga Hiršsone).

Konkursa žūrijā darbosies pasaulē populārais klavieru duets, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēki - Normunds un Antra Vīksnes, vijolnieks Uldis Sprūdžs no Rīgas un flautists, LMMDV pasniedzējs, Liepājas simfoniskā orķestra mūziķis Reinis Lapa.

Ieeja pasākumā ir bezmaksas. Konkursu organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Savukārt, š.g. 11.aprīlī, pazīstamais klavieru duets Antra un Normunds Vīksnes koncertzālē "Lielais dzintars" plkst. 19.00 sniegs koncertu "AnNo". Koncerta programma veidota, atzīmējot klavieru dueta izveidošanas gadskārtas.

Klavieru duets Antra un Normunds Vīksnes, kā viena no noturīgākajām Latvijas kamermūziķu vienībām, regulāri koncertējuši gan Latvijā, gan ASV, Kanādā, Anglijā, Francijā, Polijā, Krievijā, Armēnijā, Lietuvā un citviet pasaulē.

Saskanīgā un profesionāli noslīpētā Vīksnu dueta veikums vienmēr izraisījis publikas interesi tieši ar savu atraktīvo, šķietami spontāno, tomēr izsvērto, loģiski pamatoto spēli. Viņu rokraksts ar tik pērļaino piesitienu un detalizēti izsmalcināto frāzējumu ir acumirklī atpazīstams. Ikviens priekšnesums ir maksimāli nospriegots, saturiski uzlādēts un spilgti emocionāls.

Koncertu organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar Melngaiļskolas atbalsta biedrību. Koncertu atbalsta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. Biļetes uz koncertu pieejamas biļešu paradīzē www.bilesuparadize.lv

LMMDV

Liepājā tradicionāli atzīmēs Frankofonijas dienu

Lai popularizētu skanīgo franču valodu un veicinātu skolēnu interesi par franču valodu un kultūru, ceturtdien, 6.aprīlī, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā (Alejas ielā 18) notiks Frankofonijas svētku pasākums Liepājas skolu audzēkņiem.

Pasākums tiek rīkots katru gadu par godu Frankofonijas svētkiem, ko atzīmē visā pasaulē. Tajā piedalīsies skolēni no Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas, Liepājas valsts 1.ģimnāzijas, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas, Liepājas Raiņa 6.vidusskolas, 7.vidusskolas un arī studenti no Liepājas Universitātes.

Pasākumu apmeklēs un skolēnu priekšnesumus vērtēs Francijas Institūta Latvijā direktora vietniece atašejs franču valodas un izglītības jautājumos Carole Desbois.

Mērķauditorija ir franču valodas apguvēji, bet gaidīts ir ikviens interesents. Pasākumu rīko Liepājas franču valodas skolotāju metodiskā apvienība

Frankofonijas svētki. visā pasaulē tiek svinēti 20.martā. Frankofonijas diena ir veltīta franču valodai, kas vieno 200 miljonu runātāju visā pasaulē. Frankofonijas dienu mērķis ir veicināt interesi par franču valodas apguvi, kā arī iepazīstināt sabiedrību ar Frankofoniju un tās izpausmes formām - mūziku, teātri, literatūru, mākslu, kino un citām jomām.

Visas bildes: šeit

LMMDV

Valsts konkurss dizainā III kārta

Š. g. 31.martā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā (LMMDV) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Kultūras centru norisinājās Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu Valsts konkursa III kārta, kurā piedalījās 60 konkursanti no 11 Kurzemes reģiona Mākslas skolām trīs vecuma grupās.

No Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas konkursā piedalījās seši audzēkņi: Monta Heidemane (pedagogs Laine Kinstlere), Harijs Roziņš (pedagogs Laine Kinstlere), Sofija Starovecka (pedagogs Inga Liepniece-Liepiņa), Santa Zauka (pedagogs Dzintra Vīriņa), Marta Krista Jirgensone (pedagogs Kristīne Kupše) un Agneta Dejus (pedagogs Kristīne Kupše). Audzēkņi veidoja konkursa darbus, strādājot pa pāriem, grafiskajā dizainā.

Konkursa III kārtas rezultāti būs zināmi aprīļa vidū, jo šobrīd visus konkursam veidotos darbus Rīgā vērtē konkursa žūrija. Kopumā konkursā piedalījās 11 Kurzemes reģiona Mākslas skolas: no Aizputes, Grobiņas, Kandavas, Kuldīgas, Pāvilostas, Rojas, Sabiles, Ventspils, Saldus, Ugāles un Liepājas.

Konkursa noslēgumā tika atklāta Valsts konkursa II kārtas Kurzemes mākslas skolu audzēkņu radītie darbi. Izstāde "Garšīgie" līdz 13. aprīlim ir skatāma četrās Latvijas pilsētās vienlaicīgi – Rīgā, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā. Izstāde Liepājā apskatāma Mākslas skolas telpās Kungu ielā 21A.

Izstādē ir apskatāmi Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņu Valsts konkursa darbi – iepakojuma dizaina piedāvājumi dažādiem garšīgiem produktiem. Jaunākie dalībnieki veidoja grafisko noformējumu konfektēm, vecākie - iepakojuma dizainu smūtijam un veselīgam našķim.

LMMDV

Valsts konkurss dizainā III kārta

Š. g. 31.martā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā (LMMDV) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Kultūras centru norisinājās Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu Valsts konkursa III kārta, kurā piedalījās 60 konkursanti no 11 Kurzemes reģiona Mākslas skolām trīs vecuma grupās.

No Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas konkursā piedalījās seši audzēkņi: Monta Heidemane (pedagogs Laine Kinstlere), Harijs Roziņš (pedagogs Laine Kinstlere), Sofija Starovecka (pedagogs Inga Liepniece-Liepiņa), Santa Zauka (pedagogs Dzintra Vīriņa), Marta Krista Jirgensone (pedagogs Kristīne Kupše) un Agneta Dejus (pedagogs Kristīne Kupše). Audzēkņi veidoja konkursa darbus, strādājot pa pāriem, grafiskajā dizainā.

Konkursa III kārtas rezultāti būs zināmi aprīļa vidū, jo šobrīd visus konkursam veidotos darbus Rīgā vērtē konkursa žūrija. Kopumā konkursā piedalījās 11 Kurzemes reģiona Mākslas skolas: no Aizputes, Grobiņas, Kandavas, Kuldīgas, Pāvilostas, Rojas, Sabiles, Ventspils, Saldus, Ugāles un Liepājas.

Konkursa noslēgumā tika atklāta Valsts konkursa II kārtas Kurzemes mākslas skolu audzēkņu radītie darbi. Izstāde "Garšīgie" līdz 13. aprīlim ir skatāma četrās Latvijas pilsētās vienlaicīgi – Rīgā, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā. Izstāde Liepājā apskatāma Mākslas skolas telpās Kungu ielā 21A.

Izstādē ir apskatāmi Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņu Valsts konkursa darbi – iepakojuma dizaina piedāvājumi dažādiem garšīgiem produktiem. Jaunākie dalībnieki veidoja grafisko noformējumu konfektēm, vecākie - iepakojuma dizainu smūtijam un veselīgam našķim.

LMMDV

Mūsējie konkursā "Sol-Re-La-Mi"

Š.g. 29. martā Saldū norisinājās XII Kurzemes reģiona mūzikas skolu stīgu instrumentu nodaļu audzēkņu konkurss "Sol-Re-La-Mi". Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkni izcīnījuši godalgotas vietas un saņēmuši atzinības.

Konkursā I pakāpes diplomu saņēma Anastasija Pasternaka (pedagogs Ludmila Skinča), Poļina Agapkina (pedagogs Ludmila Skinča) un Helēna Eglīte (pedagogs Dzintars Beitāns).

II pakāpes diplomu saņēma Beatrise Laipeniece (pedagogs Beata Zariņa-Blaščinska) un Margarita Korjakovska (pedagogs Laima Sveile).

Savukārt III pakāpes diplomus ieguva Olīvija Kaša (pedagogs Maija Apenīte), Pēteris Caune (pedagogs Laima Sveile) un Timurs Rebčinskis (pedagogs Beata Zariņa-Blaščinska).

Konkursa noslēgumā atzinības rakstus saņēma Laura Žodziņa (pedagogs Dzintars Beitāns), Elza Vucena (pedagogs Beata Zariņa-Blaščinska), Annija Priževaite (pedagogs Sandra Nikovska) un Marija Tauriņa (pedagogs Dzintars Beitāns).

Stīgu instrumentu konkursa mērķis ir veicināt vijoļspēles un čella spēles audzēkņu profesionālo izaugsmi, kā arī veicināt atskaņojuma kultūras un mākslinieciskās gaumes izkopšanu. Konkursā piedalījās Kurzemes reģiona mūzikas skolu stīgu instrumentu nodaļu – vijoļspēles un čella spēles 1. - 9.klašu audzēkņi. Visiem konkursa dalībniekiem no galvas bija jāatskaņo divas dažāda rakstura miniatūras pēc brīvas izvēles.

LMMDV

LMMDV piedalās projektā "Satiec savu meistaru"

No 2017. gada 31. marta līdz 2. aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji 167 vietās visā Latvijā aicinās uz pasākumu "Satiec savu meistaru! 2017". Arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola jau tradicionāli piedalās šajā projektā un piektdien, 31.martā, visiem interesentiem būs iespēja satikt skolas meistarus.

Projekta "Satiec savu meistaru!" mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī par meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) ir izveidota 2016. gadā, apvienojot Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolu un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolu. Izglītības iestādē tiek iegūta kvalifikācija darbam ar koka, metāla, ādas un tekstila materiāliem. Skolā strādā zinoši skolotāji, kuri sniedz skolēniem praktiskas iemaņas darbam ar dažādiem materiāliem, veidojot dizaina objektus. Mācību laikā tiek sniegta izpratne par materiālu iespējām, sniegts zināšanu pamats rotu, dizaina priekšmetu, apģērbu veidošanā. Tiek nodotas 1926.gadā dibinātās skolas tradīcijas to audzēkņiem.

Projekta "Satiec savu meistaru" ietvaros būs iespēja piedalīties rotu izgatavošanas darbnīcā ādas un tekstila dizaina speciālistu vadībā, kā arī tekstila tehnoloģiju demonstrējumos, meistardarbnīcā un audzēkņu darbu prezentācijā. Dalībniekiem nepieciešams ņemt līdzi savus instrumentus, materiālo nodrošinājumu, tekstila tehnoloģiju demonstrēšanai - savs T-krekls vai audums. Iespēja satikt LMMDV skolotājus Sandru Zāli-Zālīti un Dzintru Budovsku būs 31.martā no plkst. 12.00 līdz 15.00 (Toma iela 23/25).

Interesentiem būs iespēja izgatavot arī rotas koka un metāla dizaina speciālistu vadībā, kā arī datoru ciparu tehnoloģiju darbnīcā, tērpu veidošanas darbnīcā apģērbu dizaina speciālistu vadībā - apģērbu maketēšana, drapēšanas tehnikas apgūšana. Zināšanās dalīsies LMMDV skolotāji Andris Garokalns, Normunds Vamzis un Juris Pasternaks. Iespēja satikt meistarus 31.martā būs no plkst. 12:00 līdz 15:00 (Alejas iela 18).

Meistardarbnīcās īpaši aicināti piedalīties 8. un 9. klašu skolēnu grupas apmēram līdz 15 skolēniem.

Galvenie virzieni:
- ādas, tekstila materiālu apstrāde, rotu veidošana, Toma iela 23/25;
- koka, metāla apstrādes tehnikas, Alejas iela 18;
- apģērba modelēšana, drapēšanas tehnikas, augstspiedes/sietspiedes tehnikas. Alejas iela 18.

Šeit pieejams norišu plāns visā Latvijā un meistaru kontaktinformācija: www.satiecsavumeistaru.lv/jaunumi/satiec-savu-meistaru- 2017-norises/

Aicinām pie meistariem pieteikties iepriekš, jo vairākās norišu vietās apmeklētāju skaits ir ierobežots!

"Satiec savu meistaru!" tradicionāli norisināsies vienlaikus ar projektu "Eiropas amatu prasmju dienas", kas aizsākts 2002.gadā Francijā un kļuvis par plašāko starptautisko pasākumu, kas veltīts amata prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. 2017.gadā šajā akcijā piedalās jau 19 Eiropas valstis. Šī gada pasākuma centrālā tēma ir "Saišu stiprināšana", akcentējot saikni starp mākslu un zinātni, tradīciju un inovācijām, prasmēm un eksperimentiem, paaudzēm, meistariem un mācekļiem. "Eiropas amata prasmju dienas" mājas lapa: www.journeesdesmetiersdart.fr

Jauno ģitāristu 1. vieta Starptautiskā konkursā

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi, topošie ģitāristi Kristens Kupčs un Miks Akots ieguvuši 1. vietu katrs savā vecuma grupā Starptautiskā jauno ģitāristu konkursā "DOLCE CHITARRA". Audzēkņus konkursam sagatavoja skolotājs Māris Kupčs.

Konkursā piedalījās Dienvidlatgales un Aukštaitijas reģiona, kā arī citu reģionu, valstu mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņi. Dalībnieki tika iedalīti piecās vecuma grupās un kopumā konkursā startēja 46 topošie ģitāristi. No Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas konkursā piedalījās divi audzēkņi un abi ieguva godalgotas vietas.

Konkursa dalībniekiem bija jāatskaņo viens baroka laikmeta skaņdarbs un viens brīvas izvēles skaņdarbs. Programma bija jāatskaņo no galvas.

Konkurss tika organizēts, lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par ģitāras spēli un klasisko mūziku, kā arī veicinātu mūzikas skolu un vidusskolu jauno ģitāristu profesionālo izaugsmi un uzlabotu pedagoģiskās un metodiskās pieredzes kvalitāti.

Konkursu organizēja Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola.

LMMDV

LMMDV orķestris mūziklā "Mana skaistā lēdija"

Svētdien, 2.aprīlī, plkst.17.00 Valmieras drāmas teātrī un sestdien, 22.aprīlī, plkst.18.00 Rīgā, Lielajā Ģildē, būs skatāms mūzikla "Mana skaistā lēdija" koncertuzvedums, kas tapis sadarbojoties trīs kultūrizglītības skolām, tostarp, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai.

Izrāde ir sadarbības projekts, kurā piedalās Rīgas Doma kora skolas solisti un koris, PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" simfoniskais orķestris, kā arī dejotāji no Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas. Galvenajās lomās būs Katrīna Paula Felsberga un Niks Freimanis. Izrādes muzikālais vadītājs ir Reinis Lapa, režisors – Juris Jonelis. Radošajā grupā strādā arī horeogrāfe Regīna Kaupuža, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa, video mākslinieks Viktors Keino un vokālā konsultante Annija Putniņa.

Dzīvespriecīgais un asprātīgais iestudējums veidots pēc F.Lova un A.Dž.Lernera mūzikla "My fair lady" motīviem. Tas ir stāsts par valodas profesoru Henriju Higinsu, kurš grib pierādīt, ka sešu mēnešu laikā spēs izskolot kādu vienkāršu Londonas meiteni, puķu tirgotāju Elīzu Dūlitlu par augstākās sabiedrības dāmu.

Korim, kā arī daļai solistu, dejotāju un orķestra mūziķu šī ir jau atkārtota satikšanās ar mūziklu "Mana skaistā lēdija" – pirmais uzvedums 2015.gadā radīja tik pozitīvu rezonansi, ka uzaicinājums to iestudēt atkārtoti tika pieņemts bez ilgām pārdomām, un 2016.gada rudenī tas tika parādīts Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" V Starptautiskā Bērnu Baleta festivāla ietvaros. Tagad koncertiestudējums, kura sirsnīgais stāsts, pazīstamās melodijas un jauneklīgais dzirkstīgums īpaši piemērots ģimenēm ar bērniem un jauniešiem, šādā sastāvā un režijā pēdējo reizi ceļos uz Vidzemi un vēlreiz atgriezīsies Rīgā. Iestudējums tapis ar LR Kultūras ministrijas, ASV vēstniecības Latvijā un Rīgas domes atbalstu. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

LMMDV

Bigbends tiek galā ar visām krāsām

"Krāsains," lūgts vienā vārdā raksturot koncertu "Popmūzikas hiti džezā", pirms uzstāšanās sacīja Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas bigbenda vadītājs, trompetists Jānis Ivuškāns. Klausītājiem, kas bija piepildījuši koncertzāli "Lielais dzintars", bija iespēja baudīt pazīstamus skaņdarbus jaunās krāsās, enerģiskiem gabaliem mijoties ar intīmākām dziesmu versijām.

Šī bija jau trešā programma, ko Melngaiļskolas bigbends sagatavojis kopā ar pazīstamām Latvijas popmūzikas zvaigznēm. Vispirms kopā ar Ralfu Eilandu viņi izpildīja dziesmas no pazīstamām animācijas filmām, tad ar Emīlu Balceri tapa Ziemassvētku programma, bet nu bija pienākusi kārta hitiem un palīgā tika aicināts Jānis Stībelis. Patiesībā šajā koncertā liepājnieki sadarbojās ne tikai ar pazīstamu dziedātāju, bet arī vienu no talantīgākajiem saksofonistiem – Gintu Pabērzu, kurš lieliski papildināja bigbenda skanējumu. Konferansjē lomā iejutās skolas absolvents, aktieris Gundars Silakaktiņš. Viņš kopā ar savējiem koncerta izskaņā izpildīja arī jaunāko no Liepājas hitiem, ko līdzi dziedāt nebija jāmudina neviens – "Debesis iekrita tevī".

Koncertā skanēja Maikla Džeksona, grupas "ABBA", Džastina Timberleika, Meganas Treinores, Stīva Vondera, Raimonda Paula, kā arī paša Jāņa Stībeļa un daudzu citu autoru gan vecāki, gan jaunāki hiti, kas bijuši popmūzikas topu virsotnēs. Dziesmas izskanēja gan oriģinālos, gan džeza, gan pavisam savdabīgos ritmos un noskaņās.

Savas krāsas skanējumam piešķira arī bigbenda tuvākie draugi – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pasniedzēji. Jānis Ivuškāns izpildīja trompetes solo partiju, Rustams Bagirovs bija viens no aranžiju autoriem, bet džeza nodaļas vokālā pedagoģe Raimonda Vaičūte piedāvāja savu versiju grupas "ABBA" dziesmai "Dancing Queen" klusinātā skanējumā.

Ar īpašu priekšnesumu uzstājās arī junioru bends, kas pirms diviem gadiem izveidots skolā. J. Ivuškāns norādīja, ka jaunākais dalībnieks junioru bendā ir 1. klases saksofonists, kas vēl tikko sācis skološanos, tāpēc šī uzstāšanās ir neliels eksperiments. Šoreiz mazāks bija arī bekvokālistu sastāvs, jo iepriekš palīgā džezmeņiem nāca skolas meiteņu koris. Bet kā allaž kopā ar bigbendu uzstājās arī vairāki Melngaiļskolas talantīgie vokālisti un šī bija vēl viena iespēja viņiem apliecināt savas spožās prasmes, piemēram, jaunā Katrīna Kabiņecka kopā ar Jāni Stībeli izpildot Fila Kolinsa "True colors" ("Patiesas krāsas").

Bigbenda līderis, "Gada liepājnieks 2016" J. Ivuškāns pavēstīja, ka gatavot programmas bigbendam kļūstot aizvien interesantāk, jo nepieciešami jauni izaicinājumi. Viņš neslēpa, ka programmas veidošanā iesaistījušies arī paši bigbenda mūziķi, rosinot gan dziesmas, ko viņi labprāt izpildītu, gan arī atsakoties no kādas ieceres. Tāpēc rezultātā sanākusi programma, kas pašiem dalībniekiem iet pie sirds vislabāk. "Jācer, ka arī klausītājiem patīk," sacīja J. Ivuškāns, solot ko jaunu un interesantu sagatavot arī turpmākajiem koncertiem.

Tikmēr bigbenda krustmāte Irita Kalēja informē par grandiozajiem nākamā gada plāniem. Jau 17. februārī bigbends aicinās savus fanus uz kolektīva 5 gadu jubileju "Lielajā dzintarā", bet 2018. gada maijā Muzeju naktī Liepājas Melngaiļskolas bigbends uzstāsies ar džeza lietpratējiem – pianistu Eibelu Marselu un Keitlīnu Šāpu. "Ļoti ceru un ticu, ka arī šogad vēl tiksimies kādā īpašā koncertā ar īpašiem māksliniekiem. Bet tas pagaidām lai paliek patīkamai intrigai," saka I. Kalēja.

LMMDV

Latvijas izcilības pasākumā "Zelta griezums"

Lai veicinātu sabiedrības informētību un izpratni par radošās industrijas nozīmi Latvijas attīstībā un Liepājas Mūzikas un mākslas vidusskolas lomu tajā, 28. un 29. martā notiks jau desmitais radošās izcilības pasākums "Zelta griezums", kurā pulcēsies Latvijas mākslas interesenti, mākslas vidusskolu pasniedzēji un audzēkņi no visas Latvijas, kā arī radošās personības un izcilības.

Otrdien, 28.martā, Alejas ielas 18 zālē no plkst. 11.00 līdz 13.00 notiks saruna ar skolas ilggadējo pasniedzēju Gunti Cukuru "Dizaina un mākslas garīgums", savukārt no plkst. 13.00 līdz 15.00 būs saruna ar režisoru Askoldu Saulīti "Mākslas, modes un sporta dzīve Latvijā Padomju perioda kinohronikās un dokumentālajās filmās". Laika posmā no plkst. 14.00 līdz 15.00 koncertzālē "Lielais dzintars" notiks saruna/diskusija ar mūziķi Uldi Marhilēviču "Pašiniciatīva = iespējas mūzikas darba tirgū", bet no 15:30 līdz 16:30 diskusiju turpinās Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, kurš savulaik beidzis Liepājas mūzikas vidusskolu.

No plkst. 12.00 līdz 16.00 Alejas ielas 18 telpās notiks mākslinieces Maijas Kurševas meistarklase "Sietspiede", savukārt plkst. 13.00 atklās mākslinieka Kristapa Zariņa izstādi "LMA".

Koncertzālē "Lielais dzintars" plkst. 17.00 notiks izstādes "LMMDV" atklāšana un tikšanās ar tās autoriem, savukārt plkst. 18.00 tikšanās ar mākslinieci Ievu Epneri un viņas darbu prezentācija. Pirmais darbs - 2014. gadā tapusī 20 minūšu garā filma "Atteikšanās", kas ir kāda katoļu priestera portrets, kurš savu sapni kļūt par mākslinieku ir nomainījis pret kalpošanu Dievam, tomēr viņa interese un tuvība mākslas izpausmēm nemazinās un manifestējas suitu tradīciju saglabāšanā un vēsturisku liturģisko tekstila izstrādājumu vākšanā, atjaunošanā un kolekcijas veidošanā. Otrais darbs - "Zaļā zeme", kas ir stāsts par laiku, pagātni un tagadni, par laiku, kas pārvērtis kādu Latvijas mazpilsētu. Tā ir Vaiņode – Ievas Epneres bērnības vieta.

Dienas izskaņā koncertzālē "Lielais dzintars" varēs baudīt divus muzikāli augstvērtīgus koncertus - plkst. 19.00 "Dzintara trio" un plkst. 20.30 jau trešo "Jam Session" (džeza brīvā improvizācija ar Dzintaru Beitānu, Uldi Marhilēviču, Jāni Strazdu, Māri Kupču, Rustamu Bagirovu, Gunti Kolertu un citiem mūziķiem).

Trešdien, 29. martā, laika posmā no plkst. 10.00 līdz 17.00 koncertzālē "Lielais dzintars" būs iespēja piedalīties vairākos, dažādām tēmām veltītos, interesantos semināros, kurus vadīs LMA lektore Aija Freimane, uzņēmējs Artis Daugins, māksliniece Ieva Epnere, LMA docents, asoc. profesors Arvīds Endziņš, mūziķis Aivars Hermanis, reklāmas guru Ēriks Stendzenieks un Latvijas Nacionālās operas vadītājs un komponists Zigmārs Liepiņš.

Dienas izskaņā, plkst. 19.00 koncertzālē "Lielais dzintars" notiks svinīgais izcilību godināšanas pasākums "Zelta griezums", kurā par dažādiem nozīmīgiem sasniegumiem apbalvos astoņas talantīgas un radošas personības.

Pasākums "Zelta griezums" tika iedibināts ar mērķi runāt par radošo izcilību, par tiekšanos pēc ideālā, proporcionālā un skaistā. Ideja paredz apzināšanos, ka lietu kopums veido perfektu un skaistu kopainu. Šādi Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola aktualizē gan mākslas lomu sociālekonomiskajā situācijā, gan radošā potenciāla apzināšanās nepieciešamību un estētisko vērtību saglabāšanas nepieciešamību.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas pilsēta.

LMMDV

Topošie dizaineri piedalīsies konkursā "Skills Latvia 2017"

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas topošais multimediju dizaineris Emīls Donis un topošā apģērbu dizainere Milana Felicija Semjonova ir izcīnījusi iespēju piedalīties nacionālajā profesionālās meistarības konkursā "Skills Latvia 2017", kas notiks Rīgā no 20. līdz 22.aprīlim.

7. un 8.martā notika profesionālās meistarības pusfināla konkursi grafiskā dizainera un apģērba dizainera profesijās. Milanai pusfināla konkursam palīdzēja sagatavoties Apģērbu dizaina izglītības programmas vadītājs, skolotājs Normunds Vamzis, savukārt Emīlam Multimediju dizaina izglītības programmas vadītāja, skolotāja Zane Bluķe.

Vērtēšanas komisija, apkopojot abu pusfinālu rezultātus un katra konkursanta iegūto punktu skaitu, dalībai nacionālajā profesionālās meistarības konkursā izvirzīja:


Nominācijā "Grafiskais dizainers":
1. Martu Drēsku, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola;
2. Adriju Īvāni, PIKC "Rīgas Valsts tehnikums";
3. Rasu Olekšu, PIKC "Rīgas Valsts tehnikums";
4. Emīlu Doni, PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola;
5. Renāti Balodi, PIKC "Ogres tehnikums";
6. Esteri Terēzi Valteri, PIKC "Ogres tehnikums".

Nominācijā "Apģērba dizainers":
1. Anniju Janni- Jannovu, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola;
2. Artūru Skursteni, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola;
3. Paulu Betiju Antenišķi, PIKC Rīgas Mākslas un mediju tehnikums;
4. Laumu Beļsku, Jelgavas Amatu vidusskola;
5. Milanu Feliciju Semjonovu, PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola;
6. Danu Fedotovu, Rēzeknes MDV.

Konkursa pusfinālā meistarībā mērojās 16 topošie grafiskie dizaineri un 12 apģērbu dizaineri.

Nacionālo profesionālās meistarības pusfināla konkursu rīkoja Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Valsts tehnikumu. Konkurss sekmē profesionālās izglītības attīstību, popularizē pārstāvētās profesijas, kā arī veicina sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

LMMDV

Desmitais "Zelta griezums"

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) 28. un 29.martā koncertzālē "Lielais dzintars" organizēs jau desmito radošās izcilības pasākumu "Zelta griezums". Apmeklētājiem būs iespēja tikties ar māksliniekiem un mūziķiem, apmeklēt izstādes, kā arī baudīt svētku koncertu.

Pasākums "Zelta griezums" tika iedibināts ar mērķi runāt par radošo izcilību, par tiekšanos pēc ideālā, proporcionālā un skaistā. Ideja paredz apzināšanos, ka lietu kopums veido perfektu un skaistu kopainu. Šādi Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola aktualizē gan mākslas lomu sociālekonomiskajā situācijā, gan radošā potenciāla apzināšanās nepieciešamību un estētisko vērtību saglabāšanas nepieciešamību.

Otrdien, 28.martā, būs iespēja tikties ar mūziķiem Aivaru Hermani un Uldi Marhileviču, kā arī ilggadējo skolas pasniedzēju Gunti Cukuru un mākslinieci Maiju Kurševu. 28. martā būs iespēja noklausīties režisora Askolda Saulīša kinolektoriju un piedalīties glezniecības meistarklasē pie mākslinieka Kristapa Zariņa.

Savukārt dienas izskaņā varēs apmeklēt ekspozīcijas "Zaļā zeme" atklāšanas pasākumu un tikties ar tās autori Ievu Epneri, kā arī apmeklēt Dzintara Beitāna diska atklāšanas koncertu "Kamerzālē" un "Civita Nova" zālē baudīt izcilu koncertu ar Dzintaru Beitānu, Uldi Marhileviču, Jāni Strazdu, Māri Kupču, Rustamu Bagirovu, Jāni Ivuškānu, Paulu Ķierpi, Gunti Kolertu un citiem mūziķiem

Trešdien, 29. martā koncertzālē "Lielais dzintars" būs iespēja apmeklēt vairākus radošus seminārus, kā arī dienas noslēgumā koncertu "Zelta griezums 2017".

LMMDV

Modes skates modeļu atvērtā atlase

2017. gada 16. martā plkst. 17.30 PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) multifunkcionālajā zālē Alejas ielā 18 laipni gaidīsim uz atvērto modeļu atlasi visus puišus un meitenes, arī bez profesionālās pieredzes vai portfolio. Tiks meklēti modeļi PIKC LMMDV Apģērbu dizaina nodaļas modes skatei "Nospiedums", kas norisināsies 2017. gada 20. maijā plkst. 20.30 PIKC LMMDV multifunkcionālajā zālē Muzeju nakts ietvaros.

Atvērtā modeļu atlasē var piedalīties ikviens interesents vecumā virs 15 gadiem, arī bez iepriekšējas pieredzes tērpu demonstrēšanā.

Ja Tev ir interese par modes dizainu un notikumiem ap to, šī ir laba iespēja, lai izbaudītu gan zvaigžņu stundu, gan aizkulišu smago darbu. Ja jūties stilīgs, harizmātisks - šī ir unikāla iespēja, lai tiktu pamanīts tieši Tu.

PIKC LMMDV modes skate ir ikgadējs pasākums Liepājas modes kalendārā, kas atspoguļo ne tikai pedagogu un studentu kopdarbu, bet arī jauno mākslinieku talantu daudzšķautņainību un radošo izpausmju maksimālismu, sevi piesakot un apliecinot publiskajā telpā. Pasākuma mērķis ir sekmēt Latvijas modes industrijas attīstību.

Jautājumu gadījumā zvanīt uz tālr. 20356757

LMMDV

Grupas "Prāta vētra" un "Musiqq" dāvana skolai

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā no š.g. 1. līdz 9. martam starptautiskā praksē bija ieradušās audzēknes no Porto mākslas skolas (Escola Artística de Soares dos Reis). Prakse notika Metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmā pedagoga Edija Ābeles un Andra Garokalna vadībā.

Divu nedēļu laikā jaunietes ne tikai paguva izgatavot krāšņas rotas, bet arī iepazīt vietējos jauniešus, apskatīt Liepāju, apmeklēt Bērnu mākslas skolu, Jauniešu māju, boulinga zāli "Dzintara boulings", pabūt pludmalē un citās vietās, kā arī spējušas novērtēt plašo restorānu klāstu, tradicionālos un mazāk tradicionālos ēdienus. Pēdējā dienā jaunietes izbaudīja slidošanas priekus Liepājas ledus hallē.

Mācību procesā jaunietes novērtēja pedagogu darbu un atbalstu mācību procesā, kā arī ieguva jaunu pieredzi darbā materiāliem ar ko iepriekš nebija strādājušas – organisko stiklu un titānu. Galvenās atšķirības ko jaunietes novērojušas, salīdzinot mācību iestādes, ir atšķirīgais mācību laiks. Piemēram, Porto mākslas skolā viena mācību stunda ilgst pusotru stundu, kā arī darbā metāla dizaina programmā vairāk tiek izmantotas digitālās tehnoloģijas.

Atgriežoties ierastā mācību vidē, jaunietes prezentēs citiem Porto mākslas skolas audzēkņiem savu prakses pieredzi LMMDV, kā arī izgatavotās rotas, ko pēcāk plāno izmantot ikdienā.

LMMDV

Grupas "Prāta vētra" un "Musiqq" dāvana skolai

Latvijā iecienītās mūzikas grupas "Prāta vētra" un "Musiqq" nolēmušas Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai (LMMDV) atdāvināt Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons 2017" nominācijā "Alfas gada dziesma" nopelnīto naudas balvu – 1500 EUR apmērā.

"Esmu patiesi gandarīta un laimīga par mūziķu izrādīto uzmanību mūsu vidusskolai. Latvijā ir liela konkurence starp teicamām mūzikas skolām un fakts, ka ir izvēlēta tieši Liepājas skola, kurai atdāvināt godam nopelnīto naudas balvu, ir augstākais novērtējums. Vēlos pateikt grupu "Prāta vētra" un "Musiqq" dalībniekiem milzīgu paldies par šo dāvinājumu," aizkustinājumu neslēpj LMMDV direktore Inga Auziņa.

Naudas balva 1500 eiro apmērā tiks izlietota jaunu mūzikas instrumentu iegādei, atbilstoši grupu "Prāta vētra" un "Musiqq" izteiktajai vēlmei.

"Tā kā dziesma ir tapusi sadarbībā ar liepājniekiem Emīlu un Maratu no "Musiqq" un arī šo dziesmu mēs pirmo reizi dzīvajā izpildījām tieši Liepājā, tad šo "Alfas" piešķirto balvu vēlamies nodot Liepājas mūzikas skolai un tās talantīgajiem bērniem jaunu mūzikas instrumentu iegādei," norāda grupas "Prāta vētra" līderis Renārs Kaupers.

Latvijas mūzikas grupas "Prāta vētra" un "Musiqq" izpildītā dziesma otrdien, 28. februārī, Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons 2017" kategorijā "Labākā dziesma" saņēma Marata Ogļezņeva sarakstītais, "Prāta vētras" un "Musiqq" kopīgi izpildītais skaņdarbs "Debesis iekrita tevī".

"Prāta vētras" un "Musiqq" izpildītā dziesma otrdienas vakarā uzvarēja arī kategorijās "Alfas gada dziesma" un "Radio hits".

LMMDV

Liepājas Kultūras balva 2016

Lepojamies par iegūto "Liepājas Kultūras balvu 2016" Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas kolektīvam par plašu mākslas, dizaina un kultūrizglītojošu jubilejas pasākumu programmu "90 gadi mākslas".

Liels paldies visai Mākslas un Dizaina vidusskolas radošajai pedagogu, darbinieku un audzēkņu komandai, kas piedalījās jubilejas pasākumu realizēšanā! Paldies visiem sadarbības partneriem un atbalstītājiem!

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola | Lapas karte
Ausekļa iela 11/15, Liepāja, LV-3401 | E-pasts: info@lmmdv.edu.lv | Tālrunis: 63422330